ضرر چند میلیارد دلاری فیس‌بوک به خاطر دو واژه

ضرر چند میلیارد دلاری فیس‌بوک در یک روز

خورشید آنلاین
  • لید خبر: به دنبال اظهارات مدیر مالی فیس‌بوک درباره کُند شدن آهنگ تبلیغات در این شرکت، 3 میلیارد دلار از ارزش سهام فیس‌بوک در معاملات بورس کاهش یافت.

به گزارش خورشید آنلاین، ذکر دو واژه در بیانیه شرکت "فیس بوک" موجب نگرانی و ترس سرمایه‌گذاران در این شرکت و کاهش 5 درصدی ارزش سهام فیس‌بوک در معاملات روز پنج شنبه گذشته شد.

سایت اینترنتی "فوربس" در مقاله ای که به تازگی منتشر کرده نوشت: تنها به کار بردن یک عبارت ساده به سقوط ارزش سهام شرکت فیس بوک و وارد آمدن ضرر 2.5 میلیارد دلاری به این شرکت منجر شد.

اداره فیس بوک در بیانیه خود درباره کُند شدن آهنگ تبلیغات در این شرکت هشدار داده و تاکید کرده بود که آماده سرمایه گذاری قوی در این زمینه است؛ این عبارات به مذاق سرمایه گذاران خوش نیامد و موجب شد برخی از آنها سهام خود را در فیس بوک بفروشند.

این درحالی است که شرکت فیس بوک اعلام کرد که سود خالص این شرکت در سه ماهه سوم  سال جاری با جهش 2.7 برابری به 2 میلیارد و 379 میلیون دلار رسیده است.

شرکت فیس بوک این سودها را به علت افزایش 59 درصدی درآمد ناشی از تبلیغات در سه ماهه سوم سال 2016 به دست آورده است.
بر اساس شاخص بلومبرگ ثروت شخصی زاکربرگ بنیان گذار فیس بوک 6 درصد افت کرده و وی اینک با 52 میلیارد دلار سرمایه، پنجمین ثروتمند دنیا است.

شناسه خبر :2676 
413 کلیک ها  سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 05:58
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا