هکر لینکدین دستگیر شد!

خورشید آنلاین
  • لید خبر: هکری که در سال 2012 باعث شد، داده‌های شبکه اجتماعی لینکدین افشا شود در یک همکاری مشترک میان پلیس فدرال ایالات متحده و پلیس جمهوری چک دستگیر شد.
هکری که در سال 2012 باعث شد، داده‌های شبکه اجتماعی لینکدین افشا شود در یک همکاری مشترک میان پلیس فدرال ایالات متحده و پلیس جمهوری چک دستگیر شد. این هکر در سال 2012 باعث شده بود تا داده‌های نزدیک به 117 میلیون نفر از کاربران این شبکه اجتماعی افشا شود.  

به گزارش رسانه‌های خبری هکری که پنج اکتبر در شهر پراگ دستگیر شده، مضنون اصلی یکسری حملات هکری به ایالات متحده است. این هکر حتا با اتهام نفوذ به کمپین‌های انتخابی در ایالات متحده روبرو است.
 
لینکدین در بیانه خود گفته است: «ما از تلاش‌‌های بی وقفه پلیس فدرال که در نهایت منجر به شناسایی و دستگیری عامل این جنایت سایبری شد، تشکر می‌کنیم. حمله‌ای که به واسطه یک آسیب‌پذیری داده‌ای به وقوع پیوست، باعث شد تا اطلاعات مربوط به بسیاری از کاربران سایت لینکدین همچون نام‌های کاربری و گذرواژه‌ها آن‌ها به خطر افتد. از آن زمان ما تعامل مستمری با پلیس فدرال داشتیم تا عامل یا عاملین این نفوذ شناسایی شده و دستگیر شوند.»

اوایل سال جای میلادی هکری با نام مستعار peace اطلاعاتی را در معرض فروش قرار داد. این هکر ادعا می‌کرد بانک اطلاعاتی مشتمل بر 167 میلیون رکورد از آدرس‌های ایمیل و گذرواژه‌های درهم (hash) را به دست آورده است. به طوری که اطلاعات نزدیک به 117 میلیون کاربر سایت لینکدین همچون گذرواژه‌ها درون آن قرار دارد. با این وجود هنوز به درستی مشخص نیست آیا هکر دستگیر شده همان شخصی است که چند ماه بعد تصمیم گرفت این اطلاعات را در وب تاریک به فروش برساند یا او شخص دیگری است.

اما اگر ثابت شود فرد دستگیر شده، همان هکری است که این اطلاعات را در وب تاریک در معرض  فروش قرار داده است، پلیس فدرال برنده اصلی این جریان خواهد بود. به واسطه آن‌که هکر بزرگی را شکار کرده است و در نتیجه ممکن است peace همان هکری باشد که اطلاعات و داده‌های مربوط به یاهو، مای‌اسپیس، Tumblr و vk.com را در بازارهای وب تاریک به فروش رسانده بود. پلیس جمهوری چک در این ارتباط گفته است: «دادگاه در مورد استرداد این هکر به ایالات متحده تصمیم خواهد گرفت. جایی که او به اتهام این جنایات هکری باید آماده پاسخ‌گویی به قانون باشد.» 
شناسه خبر :2550 
265 کلیک ها  چهارشنبه, 05 آبان 1395 ساعت 06:27
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا