معاون رئیس جمهور:

بعد از ۳۶ سال باید فکری برای ورزشگاه رفتن زنان کرد

خورشید آنلاین
  • لید خبر: شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت "بعد از ۳۶ سال" نظام جمهوری اسلامی باید درباره موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها چاره‌ای بیندیشد.

معاون رییس جمهور چهارشنبه شب (سوم شهریور) در گفت‌وگویی زنده با تلویزیون  گفت: "ما هیچ وقت نخواسته‌ایم که بی در و پیکر، در همه ورزشگاه‌ها به سوی زنان باز شود. بلکه معتقدیم که حضور زنان در ورزشگاه‌ها باید با رعایت اصول مذهبی، شرعی، عرفی و قانونی در برخی رشته‌ها فراهم شود".

در این گفت‌وگوی تلویزیونی مجری از معاونت امور زنان و خانوده ریاست جمهوری انتقاد کرد که به جای فکر کردن به "کانون خانواده" ورود زنان به ورزشگاه را در اولویت کار خود قرار داده است.

معاون رییس جمهور این اظهار نظر را "به طور کامل غیرمنصفانه" خواند و گفت که دولت تلاش کرده است که "به گونه‌ای معتدل" به جوانب مختلف حوزه زنان نگاه کند در حالی که در دولت قبل "مسائل زنان و خانواده به یک یا دو موضوع تقلیل پیدا کرده بود".

 شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده حدود یک سال پیش گفته بود با وجود اینکه دولت زمینه ورود زنان به ورزشگاه‌ها را فراهم کرده بود، به دلیل مخالفت مراجع تقلید، دولت از پیگیری این مساله منصرف شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با تلویزیون  با تاکید بر این که بعضی زنان برای تامین معاش خانواده مجبور به کار کردن هستند گفت "مطلوب این است که شرایط به گونه‌ای فراهم شود تا مردان پس از ساعات مشخصی به خانه برگردند و به وظایف پدری و همسری خود برسند".

بسیاری از کاربران  شبکه‌های اجتماعی از موضع‌گیری‌های خانم مولاوردی به ویژه در برابر انتقادهای مجری تلویزیون حمایت کرده‌اند، هر چند عده‌ای از اولویت نداشتن خانواده برای دولت انتقاد کرده‌اند.

شناسه خبر :1809 
456 کلیک ها  پنج شنبه, 04 شهریور 1395 ساعت 14:28
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا