انتقاد وزارت ورزش از احضار بانوان بسکتبالیست

خورشید آنلاین
  • لید خبر: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان،گفت:احضار بانوان بسکتبالیست به کمیته انضباطی مدنظر این وزارت خانه نبوده و نیست بلکه نظر وزیر ورزش و جوانان حمایت گسترده از ورزش بانوان است.

 رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان،گفت:احضار بانوان بسکتبالیست به کمیته انضباطی مدنظر این وزارت خانه نبوده و نیست بلکه نظر وزیر ورزش و جوانان حمایت گسترده از ورزش بانوان است.

مازیار ناظمی درباره دیدار اخیر رئیس فدراسیون بسکتبال با مسعود سلطانی فر، افزود:دیدار بسیار خوبی برگزار شد و دستور و تاکید وزیر ورزش و جوانان برطرح مجدد موضوع حضور زنان مسلمان با حجاب اسلامی در فدراسیون جهانی این رشته و اجلاس آینده فیبای آسیاست.

وی در ادامه گفت: انجام این خواسته مهم جامعه ورزش برعهده آقای مشحون است و منتظر اقدامات این فدراسیون برای حضور زنان ایرانی بسکتبالیست در رقابت های بین المللی هستیم.
 
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان،افزود: وزیر ورزش و جوانان در این دیدار از رئیس فدراسیون بسکتبال درخواست کرد تا با 57 عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی برای حضور زنان مسلمان در این رشته رایزنی کند.
 
 
ناظمی درباره برخورد با دختران بسکتبالیست ایران که به ترکمنستان رفته اند و احضار آنها به کمیته انضباطی با نظر وزارت ورزش گفت: چنین مطلبی مد نظر وزیر ورزش نبوده و نیست بلکه نظر آقای سلطانی فر حمایت گسترده از ورزش بانوان است و حتی رئیس جمهوری در دیدار وزیر و مدیران ورزشی رعایت عدالت برای ورزش زنان و مردان را خواستار شد.
 
 
گفته می شود بانوان بسکتبالیست که در تورنمنت سه به سه ترکمنستان حضور داشتند، به کمیته انضباطی فراخوانده شدند و جلسه این کمیته فردا -سه شنبه برگزار می شود.
 
 
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی با تقدیر از تلاش های رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: بسکتبال ایران روزهای موفقی را با آقای مشحون سپری کرده و موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایران با حجاب اسلامی و شرعی از مدتها قبل توسط وی پیگیری شده است .
 
امیدوارم با همت همه از جمله رسانه ها بتوانیم این فرصت بزرگ را برای زنان ورزشکار ایران ایجاد کنیم .
 
 

ناظمی اظهار داشت: با نامه ای که فدراسیون بسکتبال ایران در اجلاس بیروت در حضور رئیس و دبیر کل فدراسیون جهانی مطرح می کند موضوع حضور زنان بسکتبالیست ایران در رقابت های بین المللی دوباره طرح خواهد شد و وزارت ورزش و جوانان نیز از تمام امکانات کشور از جمله توان دیپلماسی برای حل این موضوع استفاده خواهد کرد.

شناسه خبر :2778 
683 کلیک ها  دوشنبه, 01 آذر 1395 ساعت 07:52
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا