باشرکت درمراسم گلریزان؛

وزیر ورزش برای آزادی محیط بان دربند دنا اقدام می کند

محمودگودرزی

خورشید آنلاین

محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، به نشانه حمایت از محیط بان دربند دنا در آیین گلریزانی که قرار است فردا (جمعه) برای کمک به این محیط بان برگزار شود، حضور می یابد.

آیین گلریزان کمک به محیط بان دربند دنا با حضور اهالی ورزش، فرهنگ و هنر روز جمعه (21 اسفند) از ساعت 17 تا 19 در زورخانه ملی شهید فهمیده تهران برگزار می شود.

در همین راستا محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان تصمیم گرفته تا خود به نشانه حمایت از محیط بان یاسوجی در این مراسم گلریزان شرکت کند تا کارنامه محیط زیستی وزارت ورزش و جوانان در سال ٩٤ را با شیرینی آزادی غلامحسین خالدی تکمیل کند.

غلامحسین خالدی محیط بان منطقه حفاظت شده دنا به اتهام قتل یک شکارچی به اعدام محکوم شده است. او بعد از اسعد تقی زاده، دومین محیط بان منطقه دنا است که در زندان به انتظار مرگ نشسته که تقی زاده روز یکشنبه از زندان آزاد شد.

24 تیرماه 89 غلامحسین خالدی به همراه همکارش در حال گشت زنی در محدوده حفاظت شده تحت پوشش خود ( 500 متر مانده به قله قدویس در چهار هزار و 400 متری دنا ) در تنگه «شملیه دان» میمند بود که متوجه صدای گلوله شد و بعد چهار شکارچی را دید که لاشه یک راس کل را به همراه دارند.

در سراشیبی یک تپه، شکارچی ها بعد از ایست ماموران به سمت آنها حمله می کنند. درگیری آغاز می شود و تیر هوایی شلیک می شود. «غلامحسین خالدی» با دو شکارچی که به روی او چاقو کشیده بودند درگیر می شود.

دو شکارچی دیگر با تفنگ برنو این حادثه را نظاره می کردند. او به همراه همکارانش با شکارچیان گلاویز شد و در گیرو دار این جدال، 12 گلوله از پنج اسلحه کلاشینکف شلیک می شود و ناگهان یکی از شکارچیان به نام محمد پایه گذار با چاقویی از غلاف درآمده در دستش، نقش بر زمین شد.
خالدی اکنون در زندان و به امید بخشش به سر می برد.

همچنین در تاریخ 26 مرداد سال 87 در منطقه حفاظت شده دنا مرحوم مجتبی رضایی نیک به دست اسعد تقی زاده محیط بان دنا کشته شد که در دادگاه کیفری به جرم قتل به اعدام محکوم شده بود.
سرانجام پس از هشت سال از این اتفاق خانواده مرحوم رضائی نیک به همراه بستگان و نزدیکان خود یکشنبه شب با حضور در دفتر آیت الله ملک حسینی نمانیده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و در آیینی معنوی، اقدام به بخشش قاتل کردند.

شناسه خبر :803 
435 کلیک ها  پنج شنبه, 20 اسفند 1394 ساعت 06:43
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا