راجر فدرر:

 توانایی شکست نادال روی خاک رس را نداشتم

خورشید آنلاین

رقابت بین راجر فدرر و رافائل نادال به بیش از یک دهه قبل بر می گردد. هر دوی آنها مدتی طولانی شماره یک دنیا بوده اند و تعدادی از باشکوه ترین بازی های تاریخ تنیس را رو در روی یکدیگر رقم زده اند.

فدرر با 17 گرند اسلم رکورد دار تاریخ در بیشترین تعداد قهرمانی در گرنداسلم هاست اما وی تنها یکبار موفق به قهرمانی در اوپن فرانسه شد. دلیل اصلی آن هم این بود که همیشه رافائل نادالی بود که جلوی او را بگیرد.

در همان یک دفعه ای هم فدرر قهرمانی رولند گاروس شد، نادال در مراحل ابتدایی از دور رقابت ها کنار رفته بود. حالا اسطوره سوئیسی تنیس در مصاحبه ای با گاردین معترف شده است که همیشه تا آستانه شکست نادال روی خاک رس می رفته اما در نهایت از شکست دادن او ناتوان بوده است.

او میگوید: گاهی من را از بازی خارج می کرد، گاهی به او نزدیک بودم، اما هیچوقت آنقدر خوب نبودم که او را در فرانسه شکست دهم. اما هیچوقت امید و ایمانم را هم از دست ندادم.

او یک چپ دست و من باید خیلی چیز ها را تغییر می دادم تا خودم را به او برسانم. برای من او بهترین رقیب بوده است. اگر چند بار دیگر با نواک جوکوویچ در تورنمنت های بزرگ بازی کنم شاید این مسئله تغییر کند، من و نواک تعدادی رقابت عالی داشته ایم، اما رویارویی با نادال به خاطر فینال ویمبلدون 2008 همیشه منحصر به فرد خواهد ماند.

شناسه خبر :1180 
213 کلیک ها  چهارشنبه, 02 تیر 1395 ساعت 08:45
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا