دولت مکلف به اجرای تعهدات شد؛

اختصاص اعتبار ویژه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

خورشید آنلاین

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از اختصاص اعتباری ویژه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبرداد و گفت: دولت نیز مکلف شده به تعهدات خود در قبال سازمان تامین اجتماعی عمل کند.

محمداسماعیل سعیدی در مورد اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال جاری افزود: در بودجه سازمان تامین اجتماعی امسال اعتباری ویژه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده و دولت مکلف شده تا در سال جاری این اقدامات را انجام دهد.

وی به مشکلات قانون جامع خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: این قانون مشکلاتی دارد، اما متاسفانه هر سال دولت آن را تمدید می‌کند و هم دولت گذشته و هم فعلی زیر بار اصلاح این قانون نرفته‌اند و همان قانون قبلی را با تمامی مشکلاتش اجرایی می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: یکی از اشکالات این قانون این است که نحوه برخورد با بازنشستگان دستگاه‌های مختلف و همچنین حقوق آنها مشخص نیست، به طوری که یک بازنشسته هیات علمی دانشگاه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌گیرد و بازنشسته دیگر با همان رتبه شغلی ۴ میلیون تومان دریافت می‌کند که این به هیچ وجه عادلانه نیست، به همین دلیل باید این قانون اصلاح و اشکالاتش برطرف شود.

سعیدی با اشاره به اینکه در سال جاری اجرای قانون همسان‌سازی بازنشستگان الزام شده است، گفت: متاسفانه دولت به بهانه‌های مختلف تعهداتی که در قبال تامین اجتماعی دارد انجام نمی‌دهد و همین باعث می‌شود این سازمان نیز نتواند اهداف خود را انجام دهد.

به گفته این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، البته امسال قرار شده در قانون برنامه ششم دولت بدهی صدهزار میلیارد تومانی خود را به تامین اجتماعی در طول سال‌های این برنامه پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از بدهی‌ها به تعهداتی که تامین اجتماعی در قبال بازنشستگان و شاغلان برمی‌گردد، گفت: بر همین اساس نمی‌تواند آنها را اجرایی کند و چنانچه دولت تعهدات خود را به این سازمان عملیاتی کند، سازمان نیز قطعا قوانین موجود را انجام می‌دهد.

سعیدی تصریح کرد: در سال جاری دولت مکلف شده تا نسبت به پرداخت تعهدات خود در قبال این سازمان اقدام کند.

شناسه خبر :891 
214 کلیک ها  چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 ساعت 10:45
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا