سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد؛

اهدای اعضای بدن سرباز سانحه تصادف اتوبوس

خورشید آنلاین
  • لید خبر: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اعضای بدن آخرین سرباز بستری در بیمارستان شهید رجایی، از سانحه تصادف اتوبوس حامل سربازان پادگان صفر پنج کرمان پس از تایید مرگ مغزی، به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش خورشید آنلاین، دکتر ایرج حریرچی قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص حادثه تلخ تصادف اتوبوس حامل سربازان پادگان صفر پنج کرمان گفت: "وحید حلاج" سرباز لیسانس وظیفه که مدت دو ماه شرایط وخیمی را به سر می‌برد، دوم شهریورماه دچار مرگ مغزی شد .

وی افزود: خانواده این سرباز وطن، با ازخودگذشتگی و ترجمه حقیقی واژه ایثار، مُهری نیک بر پایان این حادثه تلخ زدند و با اهدای اعضای بدن "وحید"، شادی زندگی را به چند بیمار نیازمند، اهدا کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه افزود: مادر داغدار "وحید حلاج" که به اعتراف همه تیم پزشکان بیمارستان شهید رجایی شیراز، صبورانه، دو ماه گذشته را بر بالین فرزندش حضور داشته، با اشک و دلتنگی، فرزندش را وداع گفت و تصمیمی ماندگار گرفت.

دکتر حریرچی گفت: با بررسی‌های پزشکان تیم پیوند اعضا بیمارستان شهید رجایی شیراز، دو کلیه و کبد "وحید حلاج" برای پیوند، مناسب تشخیص داده شد که به بیماران نیازمند اهدا می شود. کبد سرباز "وحید حلاج" به یک بیمار مرد 39ساله و کلیه‌های او هم به دو بیمار خانم و آقای 48و 47ساله اهدا شده است.

شناسه خبر :1808 
359 کلیک ها  پنج شنبه, 04 شهریور 1395 ساعت 14:05
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا