رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

فروریزش زمین در ۵۰۰ نقطه پایتخت/زلزله پایتخت را جهنم میکند

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: اگر در تهران زلزله‌ای به وقوع بپیوندد ۴۰۰ تا ۵۰۰ نقطه دچار فروریزش می‌شود و با این حادثه چه جهنمی را شاهد خواهیم بود.

اسماعیل نجار ظهر دوشنبه در حاشیه کارگاه آموزشی مدیریت بحران در رامسر افزود: ضرورت دارد گاز را از مراکز جمعیتی خارج کنیم و به خارج شهر برده و با تبدیل آن به انرژی الکتریکی جلوی حوادث را بگیریم.

وی اظهار داشت: برای مدیریت بهتر و کاهش خطرات جانی و مالی مقوله گسترش آموزش در جامعه پیرامون بحران‌ها ضروری بوده و اعتقادداریم مردم بهترین و اولین امدادگر و نجات‌دهنده درزمان حوادث هستند.

وی افزود:کشور ما کشوری حادثه‌خیز با بلایای طبیعی است و هرلحظه باید در آماده‌باش کامل باشیم چراکه حادثه خبر نمی‌دهد و باید با نگاه جامع علمی وفرابخشی بتوانیم درگام نخست پیشگیری کنیم.

نجار ادامه داد:درزمان بحران شناخت همدیگر بسیار مهم است و باید نگاه و زبان مشترک داشته باشیم و از تجارب به‌درستی استفاده کنیم و باید از برخی حوادث نظیر فروریزش اخیر در تهران که در خلوت‌ترین زمان ممکن اتفاق افتاد برای وقایع مشابه درس بگیریم تا خطرات حداقل شود.

وی گفت:آموزش باید در سطوح مختلف جامعه دنبال شود بحث ساخت‌وسازها، مکان‌یابی درست، آزمایش خاک، مصالح استاندارد، کارگرماهر و به‌ویژه نظارت درست بسیار ضروری است.

وی افزود:باید با ایجاد زیرساخت‌های مناسب, بهره‌مندی از اصول علمی و تجارب به‌گونه‌ای عمل کنیم که وقتی سوت امداد را در مواقع بحران به صدا درآوریم همه در آماده‌باش و حضور کامل باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت:استان‌های شمال کشور هم حوادث و بلایای طبیعی نظیر سیل, زلزله و آتش‌سوزی جنگل‌ها داریم و بر اساس تفاهم‌نامه فی‌مابین وزارت دفاع و پشتیبانی در ۱۴ نقطه کشور بحث استقرار بالگرد محقق خواهد شد.

 
شناسه خبر :1423 
428 کلیک ها  دوشنبه, 21 تیر 1395 ساعت 11:16
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا