آیت الله مکارم شیرازی:

شبکه‌های اجتماعی تبدیل به لجن زار شده‌اند

خورشید آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم وجود گناه در بین جوامع مختلف را یک بیماری دانست و با بیان اینکه امروز این بیماری بواسطه شبکه‌های اجتماعی فوق العاده زیاد شده است، گفت: پدران و مادران به جوانان خود رحم کنند و مراقب آن‌ها باشند تا یک وقت گرفتار این شبکه‌های آلوده نشوند.

وی تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی هم اکنون تبدیل به لجن زار شده و دشمن می‌خواهد بوسیله آن نیروی جوانان را بگیرد.

وی افزود: مادران مرتب به ما نامه می‌نویسند و می‌گویند برای جوانان ما دعا کنید؛ بسیار خوب، دعا سر جای خودش، اما مراقبت هم لازم است، چرا که میکروب‌ها از طریق رسانه‌ها، کتاب‌ها، افراد و تبلیغات آلوده هجوم آوردند و یک نیروی دفاعی به نام تقوی باید در مقابل آن بایستد.

وی با بیان اینکه ایمان به خدا و عقیده به روز قیامت در درون و وجود انسان یک حالت و نیروی دفاعی در برابر عوامل گناه ایجاد می‌کند، اضافه کرد: از این رو هر چه تقوا قوی‌تر بیشتر باشد مصونیت انسان از گناه بیشتر است، اما اگر سد تقوا شکسته شد در هر محیطی قرار بگیرد، امکان آلودگی آن به گناهان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما کسانی را سراغ داریم که نه امام بودند و نه پیغمبر، اما همین که در مقابل انواع گناهان قرار گرفتند آن نیروی باطنی تقوا آن‌ها را حفظ کرد، لذا جوانان اگر می‌خواهید ایمان خود را حفظ نمایید، باید تقوا و آن حالت خداترس درونی که مقابل عوامل گناه می‌ایستد را در درون خود تقویت کنید.

آیت الله مکارم شیرازی از حضرت علی (ع) به عنوان عالیترین نمونه تقوا یاد کرد و افزود: این موضوع با مطالعه حالات علی (ع) به خوبی برای انسان روشن می‌شود، لذا شیعیان امیرالمومنین باید در شب‌های قدر مراقب باشند، کمی از اخلاق، تقوا، زهد و فداکاری آن حضرت در وجودشان تجلی پیدا کند تا بتوانیم خود را از شیعیان آن حضرت بنامیم.

شناسه خبر :1274 
327 کلیک ها  دوشنبه, 07 تیر 1395 ساعت 09:21
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا