معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس در گفت و گو با خورشید آنلاین:

مسئولان، احیا صنایع دستی استان فارس را در دستور کار خود قرار دهند

خورشید آنلاین
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس می گوید که مسئولان و دست اندر کاران استان فارس باید تمام تلاش خود را از احیا صنایع دستی استان فارس که سال هاست مورد بی توجهی قرار گرفته است را در دستور کار خود قرار دهند.
شاهپور رستمی در گفت و گو با خبر نگار خورشید آنلاین ااحیا صنایع دستی استان پهناور فارس را از مهم ترین اولویت های معاونت گردشگری استانداری فارس بر شمرد و اظهار کرد: معاونت گردشگری استانداری فارس در سال جاری ذهن خود را بر روی احیا صنایع دستی استان فارس را که سال هاست به دست فراموشی سپرده شده است معطوف کرده است تا با احیا این آثار ارزشمند  بتوانیم علاوه بر جذب سرمایه گزاران چرخ اقتصاد را به گردش در بیاوریم.
آن طور که رستمی می گوید مسئولان و دست اندر کاران در سازمان های مختلف با همکاری و حمایت از صنعت توریسم باید تمهیداتی بیندیشند که تمام ظرفیت های موجود گردشگری در استان فارس و شهر شیراز را از حالت بالقوه به حالت بالفعل در بیاورند.
به گفته وی مسئولان و دست اندر کاران می توانند با برنامه ریزی منظم و مدیریتی دقیق و با تعامل با دیگر ارگان ها و سازمان ها  از ظرفیت های موجود در گردشگری استفاده لازم را به عمل آورند تا بتوانیم در آینده ای نه چندان دور شاهد رونق اقتصادی در صنعت گردشگری و توریسم باشیم.
معاون گردشگری و امور زائر استانداری فارس توسعه صنعت توریسم و گردشگر را از اولویت های مهم معاونت گردشگری استانداری فارس دانست و معتقد است که استان فارس و شهر شیراز علاوه بر داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری  میزبان سومین حرم اهل بیت است که این مکان مقدس به نوبه خود سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
بنا به اظهارات رستمی گردشگری مذهبی می تواند در کنار جاذبه های طبیعی، تاریخی، عشایری استان فارس و شهر شیراز نقش مهمی در جذب گردشگران داشته باشد که در این راستا مسئولان و دست اندر کاران باید تمهیداتی بیندیشند که با امکانات و سرویس دهی مناسب فضا را به گونه ای برای مسافران طراحی کنند تا گردشگران با داشتن خاطره خوب برنامه سفر به استان فارس و شهر شیراز را جز اولویت های سفر خود قرار دهند.
وی افزود: با وجود اینکه در حال حاضر استان فارس و شهر شیراز از منابع مالی مطلوبی برخوردار نیست مسئولان استان و شهر شیراز باید با برنامه ریزی مدون و استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری استان که سال هاست به دست فراموشی سپرده شده اند را احیا کنند و با مرمت و تغییر و تحول در این مکان های ارزشمند تحول شگرفی در استان پهناور فارس و شهر شیراز ایجاد کنند.
رستمی با بیان اینکه استان فارس پتانسیل بالایی در زمینه گردشگری مذهبی دارد ادامه داد:  با توجه به اینکه استان فارس دارای 1408 بقاع متبرکه است و مردم از دیر باز با اعتقادات مذهبی خو گرفته اند در تلاشیم تا با احیا و مرمت این مکان های مقدسی فضایی را برای گردشگران فراهم سازیم که در خور استان و شهر شیراز باشد.
وی اعتقاد دارد که باید گردشگری داخلی را به سمتی هدایت کنیم تا گردشگرانی که به استان فارس و شهر شیراز می آیند ذهنشان را تنها به جاذبه های شهر شیراز معطوف نکنند و بازدید از کل مکان های دیدنی استان و شهرستان ها در برنامه های سفر آن ها قرار گیرد که در این میان از همکاری و حمایت سازمان ها با یکدیگر نمی توان چشم پوشی کرد.

آن طور که رستمی می گوید استان فارس و شهر شیراز با داشتن 3300 اثر تاریخی باید حیث و جایگاه خود را در یونسکو افزایش دهد که این مهم نیاز به همکاری و همدلی مسئولان و دست اندر کاران دارد.

خبرنگار:محمدرضا طاهری

شناسه خبر :940 
334 کلیک ها  چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1395 ساعت 13:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا