خط و نشان رییس پلیس فارس برای هنجارشکنان

سردارگودرزی:پلیس با شادی مردم مخالف نیست/ فارس 18 درصد كاهش جرایم خطرناک  را در كارنامه دارد

سرداراحمدعلی گودرزی

خورشید آنلاین

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: پليس با شادي مردم و تلاش جوانان براي تخليه انرژي مخالف نيست .

سرداراحمدعلی گودرزی که پیش از ظهر امروز دریک کنفرانس خبری سخن می گفت ،با تاکید بربرخورد شدید پلیس با کسانیکه اقدام به  هنجار شكني می کنند افزود:این برخورد درسه شنبه آخرسال تشدید می یابد.

وی رفتارواقدامات پلیس در مراسم چهارشنبه آخر سال را محله محوري عنوان کرد و افزود:اعتقادمان بر این است که با این روش  جوانان و نوجوانان با نظارت والدين به شادي بمی پردازندپردازند و كنترل رفتارها نيز امكان‌پذير ترخواهد بود

خط قرمز پلیس

وي با تصريح اينكه پليس با رفتارهاي هنجارشكنانه و مخل نظم و امنيت عمومي مواجهه‌اي شديد و قانوني خواهدداشت، گفت: برهم زدن نظم و امنيت، خط قرمز پليس است بنابراين خودروها و افرادي كه به هر شكل با رفتار خود نظم را تحت الشعاع قرار دهند، برخوردي قهري و قانوني مي‌كند.

گودرزی با يبیان اینکه  اينكه خودروهاي افرادهنجارشکن در مراسم آخرین چهارشنبه سال ، توقيف و تا پايان تعطيلات نوروز در تپارکینگ باقي خواهند ماند، گفت: با قرار دادن تمركز بر روي توزيع كنندگان مواد محترقه خطرناك، قريب به 600 هزار عدد ماده محترقه كشف، 12 خودرو توقيف و تعدادي از اماكن توزيع كننده، پلمب شده است.

گودرزي تصريح كرد: پليس فتاي فارس تمام فعاليت‌هاي فضاي مجازي را رصد مي‌كند و با سايت‌هايي كه اقدام به آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره مي‌كنند، با شدت برخورد خواهد كرد.

او با اشاره با استفاده از توان 100 درصدي پليس در اين ايام، گفت: محدوديت ترافيكي در مسير منتهي به درياچه مهارلواز ساعت 16 عصر روز سه‌شنبه 25 اسفند لغايت 4 صبح چهارشنبه 26 اسفندماه اعمال خواهد شد.

گودرزي با اشاره به تمهيدات پيش‌بيني شده براي ايام نوروز، گفت: 150 ايستگاه موقت در بوستان‌ها و گردشگاه‌هاي مختلف پيش‌بيني شده است كه با توجه به احتمال افزايش 15 تا 20 درصدي تعداد گردشگران در نوروز امسال، امكان بهتري براي برقراري نظم و امنيت فراهم باشد.

او شعار نيروي انتظامي براي سال جديد را پليس و مردم، نظم و قانون‌مداري، نشاط و بهسازي، عنوان و اضافه كرد: يكصد كانكس پيش‌بيني شده تا براي استقرار ايستگاه‌هاي موقت پليس در محل‌هاي مورد نظر نصب شود و علاوه بر اين گشت‌هاي سواره و پياده به شكل محسوس و نامحسوس نيز در دستور كار است.

محدودیت های ترافیکی

گودروزي با يادآوري اينكه محدوديت‌هاي ترافيكي در جاده‌هاي ورودي و خروجي شيراز در ايام خاصي از تعطيلات نوروز اعمال مي‌شود، گفت: با توجه به اينكه 70 درصد از مسافران نوروزي از مسير شمالي وارد شيراز مي‌شوند، از ساعت 7 صبح الي 24 روزهاي 29 اسفند 94 و اول، دوم و سوم فروردين 95 تردد انواع كاميون و خودروهاي باري جز حاملان مواد سوختي و فاسد شدني در اين مسير ممنوع است.

وي اضافه كرد: در محور قائميه به سمت دشت‌ارژن و تنگ ابوالحيات و قائميه به سمت نورآباد و گچساران نيز در ايام و زمان اعلام شده، محدوديت تردد براي كاميون‌ها و تريلرها اعمال خواهد شد.

به گفته گودرزي، ماموران پليس به شكل نامحسوس در اتوبوس‌هاي مسافربري حضور دارند و علاوه بر نظارت تصويري در برخي محورهاي اصلي، نيروهاي پليس راهور نيز گشت‌هاي محسوس و نامحسوسي را در مسيرهاي ارتباطي خواهند داشت.

فرمانده انتظامي فارس با يادآوري اينكه تست الكل و موادمخدر از رانندگان خاطي انجام مي‌شود، گفت: در ايام نوروز با هماهنگي انجام شده با دستگاه قضايي، سارقان و اراذل و اوباش سابقه دار در حبس باقي خواهند ماند.

گودرزي با تصريح اينكه پليس استان فارس در تمام شاخص‌هاي مورد نظر در بررسي امنيت، خوب عمل كرده است، گفت: در كشف سلاح و مهمات، مشروبات الكلي، موادمخدر و كشف جرائم، عملكرد مناسبي در سال 94 داشتيم و تا اين لحظه خوشبختانه و علي‌رغم انجام عمليات‌هاي متعدد، حتي يك نفر نيروي پليس هم تلفات نداشته است.

کاهش جرائم 

او از كاهش 55 درصدي جرائم كاركنان نيروي انتظامي در مقايسه با سال 92 خبر داد و گفت: براساس ارزيابي انجام شده توسط دانشگاه تهران در ابتداي سال 94، فارس داراي بالاترين احساس امنيت بوده و در سرقت‌هاي مسلحانه 35 درصد و در انواع سرقت‌ها 18 درصد كاهش را شاهد بوده‌ايم. اما امنيت موضوعي نسبي است.

رئيس پليس فارس گفت: وقتي وضعيت اقتصادي و كاسبي در جامعه مطلوب نيست، نمي‌توان گفت كه امنيت در حد مطلوبي قرار دارد. اما در مقايسه به كاهش 3 درصدي سرقت در ميانگين كشوري، فارس 18 درصد كاهش جرایم خطرناک  را در كارنامه دارد. هرچند تا وضع ايده‌آل فاصله داريم.

گودرزي همچنين از جمع‌آوري 500 معتاد در شيراز جمع‌آوري و به اردوگاه‌ها تحويل داده شده‌اند و شهرداري نيز متعهد شده است تا پايان ارديبهشت اين افراد را نگهداري كند. پليس آمادگي دارد ظرف 24 ساعت تمام معتادان متجاهر را جمع‌آوري كند، اما شرايط و امكانات براي نگهداري آنان بايد فراهم باشد.

شناسه خبر :812 
350 کلیک ها  شنبه, 22 اسفند 1394 ساعت 10:48
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا