مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهرداری شیراز خبر داد؛

عرضه میوه و تره‌بار در 40 نقطه شهر شیراز در ایام نوروز

بهنام جعفری

خورشید آنلاین

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهرداری شیراز ارائه خدمات مختلف به شهروندان در نقاط مختلف شهر شیراز طی ایام نوروز خبر داد.

بهنام جعفری پیش از ظهر روز شنبه در یک نشست خبری، اظهار داشت: در ایام نوروز خدماتی که در طول سال ارائه می‌شود به‌طور ویژه‌ای ارائه خواهند شد.

وی افزود: در طول ایام نوروز، عرضه میوه و تره‌بار از سوی 40 مکان مشخص شامل تعداد 20 بازارچه و 20 مکان موقت دیگر با همکاری جهاد کشاورزی، اتحادیه میوه و تره‌بار تعاونی روستایی و با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صورت خواهد گرفت.

جعفری با اشاره به برخی نارضایتی‌های مردمی در سال‌های گذشته نسبت به کیفیت و نوع میوه‌ها در بازار، بیان کرد: میوه‌ی سال‌های گذشته از استان‌های شمالی تعیین می‌شد اما امسال برخلاف روال گذشته، تمام محصولات از استان خودمان تأمین می‌شود.

وی اضافه کرد: این موضوع جای خوشحالی دارد چرا که علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی استان، یقیناً سلیقه مردم در نوع میوه‌های موردنیاز بیش از گذشته مورد توجه واقع خواهد شد.

بر اساس اعلام جعفری، قیمت مصوب این میوه‌ها از دو روز دیگر رسماً اعلام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهرداری در ادامه با اشاره به استقبال مردم شیراز از کاشت نهال در ایام منتهی به عید نوروز، اظهار داشت: غرفه‌های نهال در 9 مکان مختلف شهر ایجاد شده است و البته در این غرفه‌ها مقرر کرده‌ایم که تنها درخت‌های دارای شناسه و با کیفیت تضمین‌شده در اختیار شهروندان عزیز قرار گیرد.

جعفری همچنین از استقرار 90 جایگاه در سطح شهر شیراز برای فروش اقلام سفره هفت‌سین خبر داد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود نظارت بر بازارهای مرتبط با حوزه سازمان میادین و مشاغل را ضروری دانست و گفت: علاوه بر گشت‌های تیم‌های نظارتی از دستگاه‌های مختلف، شهروندان می‌توانند همواره شکایات و اعتراضات خود را با شماره تلفن‌های 124 (سازمان صنعت، معدن و تجارت) و 137 (شهرداری شیراز) در میان بگذارند تا بتوانیم به نحو مطلوب وظیفه نظارتی خود را پیگیری کنیم.

جعفری در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون قاچاق میوه در سطح شهر شیراز، تصریح کرد: البته موضوع قاچاق میوه به ما مربوط نمی‌شود اما در غرفه‌های ما اجازه عرضه هیچ نوع محصول غیرقانونی را نخواهیم داد و هر نوع محصول قاچاق احتمالی را نیز جمع‌آوری خواهیم کرد.

وی در عین حال وجود میوه‌های قاچاق را در بازارهای مختلف کشور تأیید کرد و گفت: پیداست که این حجم از محصولات غیرقانونی، به‌صورت سازماندهی‌شده وارد می‌شود و در این زمینه لازم است تمامی مبادی تخلفات بسته شود.

جعفری همچنین از راه‌اندازی مرکز دیگری برای پلاک‌گذاری خودرو خبر داد و گفت: تاکنون شهروندان برای تعویض پلاک خودروهای خود با مشکلات زیادی مواجه می‌شدند و اغلب ناچار می‌شدند از نیمه‌های شب تا ظهر روز بعد در صف بمانند و حتی گاهی بازار خرید و فروش نوبت در این صفوف شکل می‌گرفت.

وی افزود: فعالیت مرکز شماره 2 پلاک‌گذاری خودرو در مکانی به مساحت 18 هزار متر مربع در بلوار خلیج فارس از ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد.

شناسه خبر :811 
386 کلیک ها  شنبه, 22 اسفند 1394 ساعت 10:44
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا