واکنش جالب استاندار فارس به آمار و ارقام معاون دادگستری فارس؛

افشانی:برخی آمارهابیش از حدخوشبینانه است

سیدمحمدعلی افشانی

خورشید آنلاین

استاندار فارس پس از ارائه آمار و ارقامی در زمینه کاهش 12.5 درصدی پرونده‌های طلاق از سوی دادستان شیراز،درجلسه ساماندهی امورجوانان استان  واکنش جالبی ازخود نشان داد.

 معاون قضایی وپیشگیری ازوقوع جرم دادگستری فارس در این نشست با اعلام اینکه در 11 ماهه اول سال گذشته، به‌طور میانگین در هر 24 ساعت تعداد 33 فقره پرونده طلاق به محاکم قضایی وارد می‌شد، گفت: این آمار در مدت مشابه در سال جاری با کاهش 12.5 درصدی مواجه شده است.

احمد رحمانیان با بیان اینکه 42 درصد از پرونده‌های طلاق در محاکم قضایی به شهر شیراز اختصاص دارد، افزود: طی 11 ماه گذشته در کل استان، طلاق توافقی با کاهش 20 درصدی و طلاق به درخواست زوجه با کاهش 1.9 درصدی نسبت به مدت مشابه همراه بوده است.

وی کاهش آمار طلاق و تشکیل پرونده‌های قضایی در این زمینه را محصول زحمات شبانه‌روزی دستگاه‌های مرتبط دانست.

اما استاندار فارس در واکنش به این آمارها، چنین آمارهایی را دور از واقعیت و غیرممکن دانست و تأکید کرد: با اطلاعاتی که من دارم امکان ندارد پدیده‌های اجتماعی ظرف مدت یک سال با تغییرات آماری در حدود 20 درصد همراه شوند و معمولاً تغییرات تدریجی و با ضریب رشد نسبتاً ثابتی صورت می‌گیرد.

سید محمدعلی افشانی افزود: به‌عنوان مثال ممکن است با طولانی کردن اتمام یک پرونده طلاق از سوی قاضی، آمار طلاق و آسیب‌های اجتماعی آن را در ظاهر حتی تا 50 درصد هم کمتر نشان دهیم اما واقعیت مشکلات ما در این زمینه‌ها چیزی غیر از این آمارهای خوشبینانه است.

استاندار فارس ادامه داد: اگر اینطور باشد که در طول یک سال اینقدر آمارهای طلاق پایین بیاید که خیلی خوب است اما تا جایی که من اطلاع دارم چنین نیست.

شناسه خبر :807 
459 کلیک ها  پنج شنبه, 20 اسفند 1394 ساعت 12:57
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا