استاندار فارس:

گردشگران نوروزی را به محله سنگ سیاه نبرید/برای محله سنگ سیاه برنامه داریم

سیدمحمدعلی افشانی

خورشید آنلاین

استاندارفارس گفت: در ایام نوروز گردشگران به شهرهای مختلفی سر می زنند و در ذهن خود این مناطق را با هم مقایسه می کنند.

سیدمحمدعلی افشانی که عصر امروزدرجلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان فارس سخن می گفت شیراز را از نظر تاریخی، فرهنگی و مذهبی شهر خاصی دانست و تصریح کرد: اگر گردشگر با یک ذهنیت مثبت نسبت به شیراز وارد شهر شود و با چیزی غیر از آن مواجه شوند ذهنیتشان تغییر می کند و این اتفاق خوبی نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که عملکردها به گونه ای باشد که در مقایسه شهرها در ذهن مردم نمره بالایی را دریافت کنیم.

افشانی ضمن تاکید بر توجه به خدمات به گردشگران  تصریح کرد: امکانات رفاهی که در سطح شهر وجود دارد باید با دقت مورد ارزیابی قرار گیرد.

 وی به گروه ارزیابی در زمان انتخابات اشاره کرد و ادامه داد: در ایام نوروز نیز ضرورت دارد که این گروه فعال باشند و خدمات رسانی بخش خصوصی و دولتی را رصد کند.

استاندار فارس افزود: ضرورت دارد که در ورودی شهر اطلاعات مورد نیاز به صورت نقشه و یابه شکل لوح فشرده در اختیار میهمانان قرار گیرد.

وی روشنایی کمربندی شیراز را بحث مهمی دانست و گفت: دستگاه مربوطه نظارت ویژه ای بر این موضوع داشته باشد.

افشانی با بیان این مطلب که تنها یک نفر متولی اعلام آمار گردشگرانی که وارد شهر شیراز می شوند باشد گفت: صدا و سیمای استان بهتر از صدا و سیمای کشور است و انتظار میرود در این ایام برنامه های ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برای محله سنگ سیاه برنامه ویژه ای در آینده داریم اضافه کرد: متولیان تورهای گردشگری در ایام نوروزمردم را  به محله سنگ سیاه نبرند چرا که نسبت به این مکان نگرانی وجود دارد.

استاندار فارس بیان کرد: ضرورت دارد تابلو های راهنمایی و رانندگی در این ایام بیشتر شوند همچنین که فرصت مناسبی است تا صنایع دستی استان را به گردشگران معرفی کنیم.

شناسه خبر :797 
521 کلیک ها  چهارشنبه, 19 اسفند 1394 ساعت 15:47
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا