رئيس انجمن حمايت از بيماران كليوي استان فارس:

شیراز قطب عمل پیوندکلیه خاورمیانه است

نادرمعینی

خورشید آنلاین

رئيس انجمن حمايت از بيماران كليوي استان فارس گفت:اجرای خدمات شهری و فرهنگی نیازمندبه شهر وشهروند سالم است

نادرمعینی که دریک کنفرانس خبری سخن می گفت با تاکید بر اینکه می بایست فوریت های سلامت در کشور باید در  درجه اول اهمیت قرار گیردافزود:آموزش و ارتقاءفرهنگ سلامت می بایست از مدارس آغاز شود.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال سال سلامت مرد نام گرفته است با اطلاع رسانی به آقایان جهت انجام آزمایش پروستات می توان از ایجاد مشکلاتی در رابطه با این بیماری که جزو بیماری های شایع در بین آقایان است جلوگیری و پیشگیری کرد.

معینی تصریح کرد: این پیشگیری ها به عدم بروز دیگر بیماری ها  چون نارسائی کلیوی و ایجاد سنگ کلیه و غیره کمک می کند و خود باعث کاهش آمار پیوند و نارسایی میگردد.

وئ با ابراز خوشحالی از مرتفع شدن مشکلات بخش دیالیز در استان فارس افزود: در حال حاضر 36 پایگاه دیالیز در استان به صورت فعال در حال خدمت رسانی به هموطنان است.

به گفته وی  این پایگاه ها جمعا با 328 تخت مشغول به سرویس دهی هستند.

معینی در عین حال افزود: متاسفانه همین مسئله خود نشاندهنده رشد بیماران کلیوی است و این باعث می شود موسسه نیازمند به ترسیم دورنمایی برای حمایت از این بیماران باشد که در این راستا، پروژه تاسیس بیمارستان کلیه جهت سرویس دهی به جنوب شهر شیراز در بلوار پروین اعتصامی طرح ریزی گردیده که در سال آینده عمیلت ساخت آن شروع خواهد شد.

البته وی از بروکراسی اداری پیرامون ساخت این بیمارستان نیز انتقاد کرد.

رئيس انجمن حمايت از بيماران كليوي استان فارس با بیان اینکه  دولت برای حمایت از خیریه ها  می تواند با رایگان کردن زیرساخت هایی چون آب برق و ... و یا کاهش و حذف بعضی از هزینه های غیرقابل توجیه برای خیرین مانند هزینه های عوارض ساخت و غیره، میتواند  به فعالیت این نوع موسسات خیریه کمک کند افزود:برخی از این هزینه ها دست و پای خیریه ها را برای ارئه کمک بیشتر به مردم بسته است.

معینی در ادامه شیرازرا قطب عمل پیوندکلیه  خاورمیانه دانست و افزود:در ایران نیز شیراز قطب بعضی از پیوندهای اصلی عضو است و با توجه به همین مهم و این مسئله که افتخار بزرگی برای شیراز محسوب می شود نیاز است که با هموار کردن فعالیت این موسسات برای خدمت رسانی بهتر به این بیماران دولت نیز تدابیریاندیشیده شود.

وی بابیان اینکه  بیشتر بیماران تحت پوشش خیریه به علت طولانی بودن مراحل آمادگی برای عمل پیوند نیاز به اقامت حد اقل 2 ماه در شیراز را دارند افزود:در این بخش علاوه بر احساس نیاز برای ساخت و تجهیز اقامتگاه برای این بیماران و همراهانشان ،خیرین می توانند نقش مهمی را ایفا کنند .

معینی درادامه  به خدمات رایگان برای حدود 8000 بیمار تحت پوشش انجمن حمايت از بيماران كليوي استان فارس و افزود: این خدمات شامل خدمات تکمیلی درمانی برای این گروه از بیماران است.

وی در پایان با اشارهبه اینکه  در شیراز تمامی عمل های پیوند از طریق کارت اهدای عضو انجام می شود افزود: هم اکنون تعداد 120000 نفر در استان دارای این کارت هستند و استان فارس نسبت به جمعیت در جایگاه اول اهدا کننده در کشور است.

شناسه خبر :796 
617 کلیک ها  چهارشنبه, 19 اسفند 1394 ساعت 14:14
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا