رئیس دانشگاه شیراز:

به انزوا کشاندن رقیب راه مناسبی برای اداره کشور نیست

مجیدارشاد

خورشید آنلاین

رئیس دانشگاه شیراز گفت: پیام اصلی مردم در انتخابات اخیر خواست و اراده برای تعقل در اداره کشور بود.

مجید ارشاد که پیش از ظهر امروز دریک  نشست خبری سخن می گفت ابتدا با اشاره به حماسه آفرینی مردم در انتخابات اخیر افزود: اقتدار طلبی هر چند با نیت خیر خواهانه باشد باز واکنش منفی مردم را در پی خواهد داشت.

رئیس دانشگاه شیرازبا تاکید بر اینکه به انزوا کشاندن رقیب راه مناسبی برای اداره کشور نیست، افزود: منزوی کردن دیگران دیگر جواب نمی دهد .

وی در ادامه  با بیان اینکه، اکنون رقابت ها تمام شده و زمان رفاقت و همدلی در اداره کشور رسیده است، تاکید کرد: مردم در انتخابات پیام روشن و واضح خود را اعلام کردند و اکنون نوبت مسئولین است که به خواست مردم توجه کرده و با همدلی کشور را در مسیر صحیح راه بری کنند.

ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از استاندار فارس برای حل مشکل فی مابین دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه شیراز، تصریح کرد: این موضوع وقت وانرژی زیادی را از دانشگاه گرفته بود که درایت استاندار فارس موجب شد از رودررویی دو دانشگاه بزرگ و مطرح کشور جلوگیری شود.

رئیس دانشگاه شیراز تاکید کرد: حل این مشکل نشان داد که انتخاب شایسته مدیران چقدر می تواند به رفع مشکلات کمک کند و سرمایه، وقت وانرژی مدیران مصروف توسعه و پیشرفت در حوزه تحت مدیریت خود شود.

وی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد دانشگاه شیراز در حوزه های مختلف پرداخت و افزود: دانشگاه شیراز موفق به انعقاد قرار داد های مهمی در حوزه نفت با وزارتخانه مربوطه شده است .

ارشاد ارزش قراداد های نفتی را بیش از 300 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: قرار دادهای دیگری نیز با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شهرداری شیراز، مترو و سازمان ترافیک منعقد شده است .

رئیس دانشگاه شیراز از ایجاد مرکز شتاب دهی در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این مرکز فارغ التحصیلان و کسانی که دارای اندیشه وایده نو هستند به ارئه ایده می پردازند وچنانچه ایده آنها قابلیت اجرایی داشته باشند مورد حمایت سرمایه گذار قرار می گیرد و به تولید می رسد.

وی در ادامه از دست آورد هایی مانند قرار گرفتن دانشگاه شیراز در زمره 1 درصد دانشگاه های جهان درسال 1394 و انتخاب این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه بعد از تهران خبر داد و گفت: در سال گذشته 9 مورداختراع از این دانشگاه در کشورویک اختراع نیز در دنیا به ثبت رسیده است.

ارشاد در پایان با بیان این مطلب که فرهنگ را نمی شود با بخشنامه اصلاح کرد، به گزارش فعالیت های بخش فرهنگی دانشگاه شیراز پرداخت و تاکید کرد: این دانشگاه زمینه ای مناسب برای فعالیت های فرهنگی دانشجویان فراهم کرده است .

شناسه خبر :764 
357 کلیک ها  چهارشنبه, 12 اسفند 1394 ساعت 13:28
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا