حضوراستاندارفارس درحرم مطهرشاهچراغ(ع)؛

استاندارفارس:راي دادن و راي ندادن تفاوت بين اميد و نااميدي است

سیدمحمدعلی افشانی

خورشید آنلاین

استاندار فارس با بیان این که انتخابات مظهر حاکمیت مردم در سرنوشت خویش است و تاثیر بسزایی در تعیین سرنوشت مردم خواهد داشت، گفت: راي دادن و راي ندادن تفاوت بين اميد و نااميدي است.

سيد محمد علي افشاني كه هم زمان با آغاز راي گيري انتخابات مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي در حوزه 204 شيراز در حرم مطهر شاهچراغ(ع) حضور يافته بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به محدوديت زمان اخذ راي و وجود دو صندوق راي گيري، از مردم دعوت مي كنيم در ابتداي وقت در شعب اخذ راي حضور پيدا كنند تا در زمان مقرر بتوانيم انتخابات را به پايان برسانيم.

وي با اشاره به اين كه همه دنيا برگزاري انتخابات در جمهوري اسلامي ايران را تحليل خواهند كرد، ادامه داد: انتخابات نماد اصلي مشاركت مردم در سرنوشت خود است و هرچه مشاركت بالاتر باشد نشان دهنده مشاركت بيشتر مردم در سرنوشت خود و ميزان اعتماد مردم به نظام جمهوري اسلامي و حاكمان خود خواهد بود.

استاندار فارس با بيان اين كه اگر مردم در انتخابات مشاركت كنند مجلسي را شكل خواهند داد كه به نظرات و خواسته هاي آنان نزديك تر خواهد بود، ادامه داد: مردم نبايد حق تعيين سرنوشت را از خود سلب كنند و با مشاركت بالا در انتخابات بار ديگر به دنيا ثابت كنند كه حافظ خون شهيدان و مدافع نظام جمهوري اسلامي هستند و براي نقش آفريني در سرنوشت خويش حسياست لازم را دارند.

افشاني با اشاره به اين كه مجلس شوراي اسلامي در همه شئون اجتماعي و اقتصادي جامعه تاثير دارد، گفت: مجلس خبرگان رهبري نيز به دليل وظايفي كه در قانون اساسي بر عهده اش گذاشته شده از اهميت بالايي برخوردار است.

وي اولويت اول مجلس شوراي اسلامي را در هر دوره قانون گذاري به منظور رفع مشكلات مردم و حركت جامعه در مسير رشد، توسعه و پيشرفت و نظارت بر اجراي قانون دانست و اظهار داشت: با توجه به شرايط امروز جامعه كه نرخ بيكاري نسبتا قابل ملاحظه داريم، بايد قوانيني در مجلس وضع شود كه سرمايه گذاري را تسهيل كرده و امكان استفاده از سرمايه هاي خارجي و داخلي را به منظور پيشرفت بهتر كشور فراهم كند.

استاندار فارس با طرح اين پرسش كه راي ندادن چه تاثيري در اداره كشور خواهد داشت، تصريح كرد: راي ندادن هيچ تاثيري ندارد؛ ولي راي دادن تاثير دارد؛ زيرا مجلس در همه شئون زندگي مردم موثر است.

افشاني تاكيد كرد: كسي كه اميدوار است بايد حتما راي دهد؛ به اين اميد كه مجلسي مطابق خواست مردم شكل گيرد.

وي با اشاره به اين كه نمايندگان منتخب، نماينده كل كشور هستند و بايد نگاه ملي داشته باشد، افزود: نمايندگان همچنين بايد به مهم ترين چالش هاي استان نگاه كنند و بايد با هماهنگي مديريت اجرايي استان، پيگير مشكلات استان باشند.

استاندار فارس با تاكيد بر اين كه فضاي استان فارس به صورت 100 درصد آماده برگزاري انتخابات است، اظهار داشت: آموزش هاي لازم به همه عوامل اجرايي داده شده و همه امكانات فيزيكي و انساني لازم نيز فراهم شده است. همچنين نيروهاي امنيتي و انتظامي به منظور حراست از صندوق هاي راي به صورت مطلوب آمادگي كافي دارند.

افشاني با بيان اين كه برگزاري انتخابات به صورت نيمه مكانيزه صورت مي گيرد و امكان تخلف تقريبا از بين رفته است، گفت: تمهيدات لازم براي رفع نگراني از شركت كنندگان در انتخابات انديشيده شده است و سيستم هاي موجود در شعب اجازه دو بار راي دادن و يا راي دهي با شناسنامه جعلي را نخواهد داد.

شناسه خبر :742 
348 کلیک ها  جمعه, 07 اسفند 1394 ساعت 07:58
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا