احمد شیرزاد:

نیازمند بازنگری درباره مسایل زنان هستیم/رای ما  از باب بیکاری و رایی زینتی نیست /بعضی آقایان می خواستند کل نیروی دانشگاه را عوض کنند/همه دیدندکه تعدادی از نمایندگان چه سنگ هایی که در مسیر تصویب برجام انداختند

احمد شیرزاد

خورشید آنلاین

یک نماینده ادوارمجلس  گفت: نیازمند بازنگری درباره مسایل زنان هستیم.

 احمد شیرزاد که عصر جمعه در گرد همایی فراگیر اصلاح طلبان و حامیان دولت در شیرازسخن می گفت با بیان اینکه باید از شعار زدگی فاصله بگیریم افزود: نیمی از جمعیت کشور که زنان هستند دارای مطالبات جدی هستند که بازنگری در خصوص مسایل مربوط به آنها  نیازمند تشکیل مجلسی روشن فکر و امروزی است که عمق مشکلات را درک کند.

 وی با انتقادبا طرح سوالی اساسی مبنی برچرایی لزوم شرکت در انتخابات گفت: رای ما  از باب بیکاری و رایی زینتی نیست و ما از سر سیری رای نمی دهیم، رای ما در زندگی روزه مره ما تاثیر گذار خواهد بود.

شیرزاد افزود:اگر کشاورزیم یک بیابان خشک سال داریم که با سوء مدیریت چنین شده و این سیاست ها که به کشاورزی و محیط زیست ما آسیب رسانده باید متوقف شود.منابع آب ما و تولیدات کشاورزی که روشی غلط را در پیش گرفته است باید متوقف شود.

وی ادامه داد:فشار آلودگی ها نابسامانی در حوزه مدیریت شهری به مردم آسیب وارد کرده و نیازمند مجلسی با تدبیر و هاهنگ با دولت است.

نماینده مردم تهران در دور ششم مجلس با اشاره به عدم تایید صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداهای این دوره از انتخابات ادامه داد:متاسفانه رد صلاحیت ها دامن زنان را بیشتر گرفت و تیغ رد صلاحیت ها بسیاری از بانوان ما را از حضور محروم کرد.

وی افزود:تجارب گذشته  نشان می دهد که  ما نیازمند نمایندگانی خوش فکر هستیم که مشکلات زنان و مادران زحمتکش جامعه را درک کنند .

شیرزاد با تاکید بر اینکه بحث رای دادن بحث زندگی ما است ادامه داد: درحوزه جوانان مشکل اشتغال،ادامه تحصیل و بی برنامگی وجود دارد که نیازمند مجلسی پویا و پر تحرک هستیم.

وی با اشاره به عدم همراهی مجلس کنونی با دولت در بحث رای اعتماد به وزرای پیشنهادی با بیان اینکه در ایجاد فضای سالم فکری دچار گروهی شده ایم که در ها را بسته اند،افزود: این مجلس به  3 وزیر پیشنهادی دولت رای اعتماد نمی دهند و در راه تحقق برنامه های دولت سنگ اندازی می کند ، ازهمین روست که این تفکر ها نمی تواند راهگشا باشد.

شیرزاد ادامه داد: در حوزه دانشگاه در 8 ساله گذشته شاهد دست انداز هایی بوده ایم و بعضی آقایان می خواستند کل نیروی دانشگاه را عوض کنند و نیروی توانمند علمی را کنار بزنند این سیاست ها رفتنی است.

این نماینده اسبق مجلس  با بیان اینکه در حوزه صنعت دچار  مشکل عدم سرمایه گذاری هستیم افزود:با تحریم نمی توان کشور را اداره کرد .

شیرزاد با بیان اینکه نیازمند  مجلسی هستیم که بر خلاف دوره های قبل خواهان اصلاح روابط سیاسی خارجی باشد نه مجلسی که علیه همه کشور ها شعار دهدافزود:رفتارهای انجام شده در مجلس کنونی نمی تواند زمینه ساز جذب سرمایه خارجی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاداز برخی  نمایندگان مجلس فعلی افزود: همه  دیدند که تعدادی از نمایندگان چه سنگ هایی که در مسیر تصویب برجام انداختند که اگر اراده جدی دولت در این مسئله نبود هنوز هم ما پشت در اتاق های مذاکره منتظر بودیم.

احمد شیرازد با بیان اینکه در  فضای تحریم نمی توان شاهد رشد جامعه باشیم و برای این رشد باید در این انتخابات خانه تکانی جدی کنیم افزود:تنها با خانه تکانی در مجلس کنونی و ساخت مجلسی معقول و کارآمد می تواند رشد جامعه و کشور را اجرایی کرد.اجرایی شود.

وی با بیان اینکه کشور 80 میلیونی را نمی توان به اتکای 10 درصد از مردم آن  را اداره کردافزود:عده ای ظهر جلسه می گذارند و عصر به سفارت خانه ها حمله می کنند آیا این امر می تواند سرمایه گذار خارجی را جذب کند؟

نماینده اسبق  مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نمی تواند کشور ما صحنه تاخت و تاز 200 نفره ای شود که وقتی دکتر مطهری مهمان شیرازی ها می شود  به خودشان اجازه دهند در فرودگاه به وی تعرض کنند.

وی با بیان اینکه مردم می خواهند درب ها و قفل های زنگ زده باز شود افزود ما نه مخالف شورای نگهبان هستیم نه مخالف هیچ نهاد دیگری   و به همه این نهاد ها احترام می گذاریم ولی ما از آنها میخواهیم بی طرفانه و پدرانه عمل کنند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا مردم با حضور خود در انتخاباتو با رای یک پارچه خود حماسه ی پر شور دیگری را رقم بزنند.

شناسه خبر :710 
350 کلیک ها  جمعه, 30 بهمن 1394 ساعت 17:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا