معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس:

دلیل ناکام ماندن انقلاب مشروطیت عدم پایبندی به مذهب بود/بیان انتقادها مورد قبول است اما زدن ریشه دولت و ایجاد یأس و ناامیدی در مردم به نفع نظام و ملت نیست

هادی پژوهش

خورشید آنلاین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در جهرم گفت: ما به یک مجلس قوی نیاز داریم که مصوبات آن کارشناسی شده بوده و در مقابل تندبادها مقاومت کند.

هادی پژوهش جهرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در همایش حماسه حضور با گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای جهرم که با تاسی از آیت الله آیت الهی امام جمعه فقید جهرم زمینه ساز پیدایش انقلاب شدند،افزود: شهدای دوران دفاع مقدس جان دادند تا انقلاب جان تازه بگیرد و دلاورمردی های ایثارگران دوران جنگ درس مقاومت بود.

وی افزود: آنچه در طول تاریخ سبب جنبش و حرکت های مردمی شد، تکیه بر مذهب بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس بیان کرد: شاید دلیل ناکام ماندن انقلاب مشروطیت عدم پایبندی به مذهب بود و اختلاف نظر میان رهبران مشروطه و با نفوذ روسیه کودتای رضاخانی ایجاد و فاتحه مشروطیت خوانده شد.

پژوهش جهرمی مذهب، مکتب و مردم را سه عنصر و موتور محرکه در پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) دانست و اظهار کرد: تفاوت انقلاب اسلامی با جنبش های پیش از آن، رهبری امام خمینی به عنوان یک فقیه آگاه و مسلط به مسائل روز بود، چرا که امام راحل با زوایای انقلاب آشنا بودند و بر این اساس برنامه ریزی، طراحی و مدیریت کردند.

وی تصریح کرد: امام(ره) برای مردم احترام قائل بودند و ملت را نقش آفرین می دانستند در این راستا جایگاه مردم از دید امام خمینی والا و برتر بود و ملاک را رأی مردم می دانستند.

معاون استاندار فارس اذعان کرد: حضور چشمگیر ملت همیشه در صحنه ما در دفاع مقدس به واسطه تبعیت از امام و مقتدای خود بود و هیچ گاه محاسبات مادی سبب نشد تا رزمندگان به سوی جبهه ها بشتابند؛ بلکه مردم امام را شناخته و به ایشان معتقد بودند.

پژوهش با بیان اینکه در دنیایی زندگی می کنیم که امکان خطا در عملکردها وجود دارد اما نباید تحت تاثیر القا بیگانگان قرار بگیریم، افزود: ایراد و اشکال مدیریتی در نظام اداری کشور را باید پذیرفت اما امروز باید به خود ببالیم و شاکر باشیم در روزگاری که شرارت‌، غارت، تجاوز، ظلم و کشتن زنان و کودکان دنیا را فرا گرفته، ایران اسلامی با اقتدار کامل در امنیت کامل به سر می برد.

وی بیان کرد: دلخوری از دولت و دستگاه های اجرایی نباید سبب نادیده گرفتن دستاوردها شود بلکه در کنار بیان مشکلات باید به بیان توانمندی ها نیز پرداخت.

رئیس ستاد انتخابات استان فارس اظهار کرد: متفاوت بودن فکر و اندیشه افراد نباید در وحدت و همدلی جامعه تاثیرگذار باشد.

وی خطاب به منتقدان دولت یازدهم گفت: انتقاد و ایراد بگیرید اما تخریب نکنید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با گلایه از برخی تندروی ها نسبت به دولت یازدهم، گفت: بیان انتقادها مورد قبول است اما زدن ریشه دولت و ایجاد یأس و ناامیدی در مردم به نفع نظام و ملت نیست.

پژوهش جهرمی با اشاره به اینکه دولت در دو سال گذشته با تمام سختی ها و مشکلات، توفیقات بسیار داشته است، تصریح کرد: شرایط اقتصادی در بدو استقرار دولت یازدهم در شرایط خوبی نبود و بسیاری از بنگاه های اقتصادی تعطیل شده و از همه بدتر وضعیت تحریم ها و این اواخر نیز کاهش شدید قیمت نفت بود بر مشکلات افزود.

رئیس ستاد انتخابات فارس با اشاره به توافق هسته ای اظهار کرد: دولت تدبیر و امید عزم خود را برای رهایی از مشکلات جزم کرد و جهاد دیپلمات های ایرانی با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و مقاومت ملت ایران سبب برچیده شدن تحریم ها، آزادی منابع بلوکه شده کشور برای شکل گیری دوباره صنعت شد.

وی همچنین به حضور گسترده مردم در انتخابات پیش رو تاکید کرد و افزود: امروز ضرورت دارد برای حفظ اقتدار کشور در انتخابات 7 اسفند حضور پرشور داشته باشیم زیرا حضور گسترده مردم در پای صندوق های رأی در معادلات بین المللی کشور تاثیرگذار بوده و یک ابزار موثر برای دیپلمات های ما به شمار می آید.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد از ردصلاحیت ها ناراحت بوده و آن را دلیل شرکت نکردن خود در انتخابات می دانند، خاطرنشان کرد: در عرصه داخلی حضور در انتخابات زمینه وحدت و همدلی جامعه را فراهم می کند به همین خاطر همه احزاب و گروه های مختلف درون نظام باید در این انتخابات سرنوشت ساز ضمن همگرایی حضور پیدا کنند.

رئیس ستاد انتخابات فارس تاکید کرد: ما به یک مجلس قوی نیاز داریم که مصوبات آن کارشناسی شده باشد و در مقابل تندبادها نیز مقاومت کند.

معاون استاندار فارس با اشاره به ملاک های یک نماینده خوبی اظهار کرد: باید کسانی به مجلس راه پیدا کنند که اعتقاد به نظام، انقلاب و شهدا داشته و نظام و منافع مردم را به خود ترجیح داده و نگاه نو ایجاد کنند.

پژوهش جهرمی خاطرنشان کرد: برای انتخاب یک نماینده نباید احساسی عمل کرده و تحت تاثیر شعارها قرار بگیریم زیرا یک مجلس قوی می تواند بیکاری و تورم موجود کشور را سامان دهی کن در این راستا باید انسان های فهیم و از خودگذشته را انتخاب و روانه مجلس دهم کرد.

شناسه خبر :690 
639 کلیک ها  چهارشنبه, 21 بهمن 1394 ساعت 11:19
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا