رییس دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب فارس:

مهمترین ویژگی نظام مردم سالار دینی زینتی نبودن رای مردم است/لیست اعتدال و اصلاحات در فارس مشترك است

نوذرامامی

خورشید آنلاین

رییس دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب فارس گفت: مهمترین ویژگی نظام مردم سالار دینی زینتی نبودن رای مردم است .

نوذرامامی که در یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران سخن می گفت،با گرامیداشت ایام دهه فجرو امام خمینی(ره) افزود:پیروزی انقلاب اسلامی مصداق بارز تعیین سرنوشت  مردم توسط مردم بود.

وی با تاکید بر اهتمام امام خمینی (ره) به اهمیت نقش و رای مردم گفت:در طول 4 دهه که از عمر انقلاب می گذرد،مردم هم در امتحاناتی نظیرجنگ تحمیلی،

دوران سازندگی و... برای نظام سنگ تمام گذاشتند.

دبیر حزب اعتماد ملی درفارس نظام مورد نظر امام خمینی (ره)را حکومت مردم بر مردم و به تعبیر خود امام مردم سالاری دینی دانست و افزود: مهمترین ویژگی  این نوع حکومت بها دادن به رای و خواست مردم است.

امامی با تاکید بر اهمیت حضور احزاب در یک نظام مردم سالار گفت:نمی توانیم بدون حضور احزاب یک برنامه جامع و کامل برای ترقی جامعه داشته باشیم.

رییس دوره ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب فارس، وجود احزاب قوی و پشتوانه دار را عاملی برای جلوگیری از فساددرجامعه دانست و افزود: با حضور افراد توانمند است که تعبیر مجلس عصاره فضایل ملت است تحقق می یابد.

امامي ضمن تاکید بر لزوم فراهم شدن شرایط برای حضور حداکثری مردم در انتخابات باردیگر به ایده های متعالی  امام خمینی (ره) در خصوص نقش مردم در تعیین سرنوشت خود اشاره کرد و افزود:امام خمینی (ره) با تاکید بر اهمیت نقش مردم در تعیین سرنوشت خود بود که می فرمودند:میزان رای ملت است.

وی مراحل رشد جامعه را به مثابه رشد یک کودک برشمرد و گفت: طبیعی است که مردم ایران مردم دهه 70 و 80 نیستند و امروز به مرحله‌ای از آگاهی سیاسی رسیده‌اند که در تعیین سرنوشت خود بهتر از گذشته تصمیم می‌گیرند.

امامی در بخش دیگری از سخنان خود  با بیان اینکه در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 50 کاندیدای اصلاح طلب در 15 حوزه انتخابیه استان فارس ثبت نام کردند، خاطرنشان کرد: 35 نفر از این تعداد میثاق‌نامه اصلاح طلبی را امضا کردند اما در دور دوم تایید صلاحیت‌ها تنها هفت نفر تایید صلاحیت شدند.

این فعال سیاسی با تاكيد براينكه لیست اعتدال و اصلاحات در فارس مشترك است، لزوم حضور و مشاركت حداكثري مردم در انتخابات هفتم اسفندماه را يكي از تاكيدات مد نظر اصلاح‌طلبان دانست.

رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان فارس در بخش دیگری از این کنفرانس خری با تاکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات، ابراز امیدواری کرد که با رایزنی‌های انجام شده توسط دولت و بزرگان اصلاحات با شورای نگهبان، تعداد بیشتری از کاندیدای این طیف سیاسی احراز صلاحیت شوند.

امامی همچنین با برشمردن دو نوع رای سلبی و ایجابی در انتخابات به تشریح ویژگی‌های هر دو مولفه اشاره و تصریح کرد: رای ایجابی زمانی است که ترکیب کاملی از طیف‌های مختلف وجود داشته باشند و رای سلبی زمانی مطرح می‌شود که ترکیب کاملی از جریانات سیاسی وجود نداشته باشند و در این صورت افراد باید به کسانی رای دهند که پس از انتخاب شدن، گرفتاری و مشکل برای مردم ایجاد نکنند.

رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان فارس همچنين گفت: کمیته هفت گانه انتخابات در شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان فارس تشکیل و در راستای وحدت رویه بیشتر چندین همایش برگزار شده است.

شناسه خبر :664 
660 کلیک ها  جمعه, 16 بهمن 1394 ساعت 12:21
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا