سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس:

با همین تعداد تایید صلاحیت شده‌ها با قدرت تمام در صحنه حضور خواهيم داشت/ قهر با انتخابات را به معناي سلب حق دخالت مردم در تعین سرنوشتشان مي‌دانيم

بهمن حاجات نیا

خورشید آنلاین

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس گفت: در شرایطی که سبد کاندیداهای اين جبهه در برخی حوزه‌های انتخابی خالی است؛ اما با آرامش و آرایش جدیدی در انتخابات مجلس دهم شرکت خواهیم کرد.

بهمن حاجات نیا ضمن تکذیب برخی اخبار منتشرشده مبني بر اینکه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس در انتخابات پیش‌رو از نامزدهای جناح مقابل یا نمایندگان فعلی مجلس با گرایش مخالف حمایت خواهند کرد، گفت: متاسفانه چند روز قبل یکی از خبرگزاری‌ها بدون اطلاع از فضای حاکم بر استان فارس اخباري غير واقعي در خصوص استراتژی اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات را منتشر کرد، لذا تصريح مي‌شود كه تاکنون شورای هماهنگی جبهه اصلاحات  فارس تصمیمی حتی به صورت پیشنهادی درمورد مصادیق کاندیداهای احتمالی و لیست نهایی این جبهه نگرفته است.

دبیر حزب اسلامی کار استان فارس با بيان اينكه اخباري منتشر شده است كه اصلاح‌طلبان در حوزه‌هاي انتخابيه آباده، نیریز و فیروز‌آباد، با توجه به اینکه تمام گزینه‌های اصلاح‌طلب رد صلاحیت شده‌اند و جبهه پایداری نیز از گزینه‌ای به جز نمایندگان فعلی حمایت می‌کند، از نمایندگان فعلی اين حوزه‌ها در مجلس حمايت خواهد كرد، تصريح كرد: این خبر يك گمانه‌زنی شخصی است و ارتباطی با تصمیات جبهه اصلاحات در استان فارس ندارد.

حاجات‌نیا با تاکید براین موضوع که اصلاح‌طلبان تحت هیچ شرایطی با صندوق‌های رای قهر نخواهند کرد، افزود: ما بر این باوریم  که مجلس شورای اسلامی بالاترین نهاد مردم سالاری در نظام مقذس جمهوری اسلامی است. از این رو قهر با انتخابات را به معناي سلب حق دخالت مردم در تعین سرنوشتشان مي‌دانيم.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس در ادامه با اشاره به رد صلاحیت تعداد زیادی از داوطلبان مورد نظر این جناح سیاسی درانتخابات مجلس دهم، افزود: با همین تعداد تایید صلاحیت شده‌ها با قدرت تمام در صحنه حضور خواهيم داشت و از مردم نيز براي حضوري گسترده در اين عرصه دعوت مي‌كنيم.

وی ایجاد دلسردی بین مردم را هدف برخی گروه‌های خاص برای ممانعت از شرکت گسترده مردم در انتخابات دانست و افزود: تجربه ثابت کرده که هرگاه در هر انتخاباتی مشارکت بالای 60 درصد را شاهد بوده‌ايم، اصلاح‌طلبان پيروز نهايي انتخابات بوده‌اند.

حاجات‌نیا بابیان اینکه اگر قرار بود اصلاح طلبان در این انتخابات منفعل عمل کنند، در چند سال اخیر خاموش می‌ماندند و منفعلانه عمل می‌کردند، گفت: ما برای تکمیل و انتشار لیست کاندیداهایمان در حوزه‌های مختلف منتظر اعلام نتایج نهایی هستیم، اما اگر تغییر محسوسی در لیست نهایی تایید صلاحیت شدگان حاصل نشود و نتوانیم نامزدهای رده اول خود را در لیست قرار دهیم، کاندیداهایی از رده‌هاي بعدي در لیست قرار خواهیم داد.

وي با تاكيد براینكه اصلاح طلبان آمادگي برخوردهاي سياسي و جناحي هيئت‌هاي نظارت را داشتند، خاطرنشان كرد: با وجود این ذهنیت، اين سطح برخورد در تاريخ سياسي نظام بي‌سابقه بوده است، ولي ما از قبل برنامه براي اين چنين وضعيتي را آماده كرده بوديم.

حاجات‌نیا افزود: ما در جلسات مختلف و فشرده و با مشاركت تمام احزاب و فعالين اصلاح طلب و تشكل‌ها و گروه‌هاي حامي دولت مشغول تدوين برنامه كاملي براي نحوه حضور و گزينش كانديداها در استان فارس هستيم.

وی با تصریح اینکه جبهه هماهنگی اصلاحات فارس تاكنون هيچ ليست و اسم خاصي را جهت انتخابات مطرح و تصويب نكرده است، گفت: يقينا احساس مي‌كنيم وقت كافي را تا اعلام نهايي تاييد صلاحيت‌ شدگان از سوي شوراي نگهبان و هيئت نظارت داريم، لذا با آرامش كامل و دقت لازم بر تدوين برنامه و گزينش نيروها تمركز مي‌كنيم.

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس افزود: همچنان اميدوار هستيم كه شوراي نگهبان بر اساس رسالت خطير خود در امانتداري نظام و مردم عزيز، با حفظ  بيطرفي، عادلانه برخورد كرده و تعدادي از كانديداهاي وزين و چهره‌هاي خدوم و پر سابقه نظام را تاييد كرده و به صحنه رقابت برگرداند. با اين عمل انتخابات از حالت تك قطبي خارج شده و رقابت بين جناح‌هاي سياسي به شكل مطلوب‌تري ميسر خواهد شد.

حاجات‌نیا با بیان اینکه با حضور تمام سلايق سياسي امكان حضور گسترده‌تر مردم فراهم خواهد شد، گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات مورد نظر اصلاح طلبان و حاميان دولت است .لذا مجدا از تمام گروه‌هاي مردمي و خصوصا اصلاح‌طلبان و هواداران اين گروه سياسي و حاميان دولت دعوت مي‌كنيم كه به شكل فعال در انتخابات شركت كنند.

شناسه خبر :638 
538 کلیک ها  شنبه, 10 بهمن 1394 ساعت 16:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا