رییس پلیس فتای فارس :

" بی‌تالک" دختر نوجوان را از خانه فراری داد

سیدموسی حسینی

خورشید آنلاین

با تلاش ماموران پلیس "فتا" استان فردی که با استفاده از شبکه اجتماعی "بی‌تالک" باعث اغفال و متواری شدن دختر نوجوان از خانه شده بود، شناسایی و دستگیر شد.

 رئیس پلیس "فتا" استان فارس از دستگیری جوانی خبر داد که در فضای مجازی اقدام به اغفال دختر نوجوان و فراری شدن وی از منزل کرده بود.

سرهنگ "سیدموسی حسینی" در این‌باره توضیح داد: پدر و مادر دختر نوجوان با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس "فتا" مدعی شدند؛ دخترشان پس از درگیری لفظی با مادر خانواده و بر سر مسائل عادی خانوادگی بیش از 24 ساعت است که  از منزل خارج شده و هنوز بازنگشته است.

وی ادامه داد: این دختر جوان با توجه به اینکه خط‌های خود را خاموش کرده بود، در شبکه‌های اجتماعی نیز آنلاین بود، اما به پیام‌ها پاسخ نمی‌داد و پدر و مادر وی خواستار رسیدگی به این پرونده شدند.

رئیس پلیس "فتا" استان فارس گفت: پس از تشکیل پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس "فتا" قرار گرفت و در تحقیقات مشخص شد، این دختر نوجوان چند روزی است که با یک فرد ناشناس در شبکه اجتماعی "بی‌تالک" در ارتباط بوده است.

سرهنگ "حسینی" اظهار کرد: پس از شناسایی آدرس و مشخصات محلی که دختر در آنجا بود، ماموران پلیس "فتا" به محل اعزام که پس از حضور در صحنه با پسری جوان مواجه شدند که ظاهرا با موضوع پرونده مرتبط بود که با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

وی بیان کرد: در بازجویی‌ها، دختر جوان اقرار کرد، حدود دو هفته از طریق شبکه اجتماعی "بی‌تالک" با این پسر در ارتباط بوده و این پسر با وعده و وعیدهای خلاف واقع، وی را تحریک به فرار از منزل کرده و وی نیز به بهانه درگیری لفظی با مادر خود منزل را ترک کرده، ‌اما در همان ساعات ابتدایی فرار، از کرده خود پشیمان شده اما راه را برای بازگشت خود هموار نمیدیده است.

رئیس پلیس "فتا" استان فارس ضمن تاکید بر اینکه قربانیان شبکه‌های اجتماعی اکثرا دختران نوجوان با احساسات و عواطف بالا هستند، بیان کرد: فرار از خانه و ترک اعضای خانواده بدون اجازه والدین، در واقع نوعی واکنش به شرایطی است که از نظر فرد نامساعد، غیر قابل تحمل و بعضا تغییر ناپذیر است.

سرهنگ "حسینی" افزود: این عمل معمولا به عنوان یک مکانیزم دفاعی و به منظور رسیدن به آرزوهای دور و دراز انجام می‌گیرد که اکثر این نوجوانان به افراد غریبه متوسل شده و در نهایت اغلب مورد اذیت و آزار قرار گرفته و جذب باندهای فساد قرار می‌گیرند.

وی گفت: مهم‌ترین عامل موثر در این اتفاقات عدم وجود ارتباط مثبت، مفید و موثر والدین با فرزندان است که نیاز است والدین از شناسایی تیپ شخصیتی فرزندان خود و نحوه برخورد با آنان را از طریق مراکز مشاوره آموزش ببینند.

شناسه خبر :630 
910 کلیک ها  چهارشنبه, 07 بهمن 1394 ساعت 09:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

Hospital Information Systems

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا