مدیرکل ثبت احوال استان فارس

قطع یارانه افراد فاقدکارت ملی شایعه است

علیرضاانصاری

خورشید آنلاین

مدیرکل ثبت احوال استان فارس با تکذیب شایعه قطع یارانه نقدی افراد فاقد کارت هوشمند ملی، از عدم پرداخت یارانه به شهروندانی خبر داد که هیچکدام از انواع کارت ملی معمولی یا هوشمند را دریافت نکرده‌اند.

علیرضا انصاری اظهار داشت: متأسفانه در برخی محافل اخباری نادرست مبنی بر قطع یارانه افرادی که تا نیمه‌ی بهمن‌ماه کارت ملی هوشمند دریافت نکنند، منتشر شده است.

وی با تکذیب این شایعات، در توضیحی پیرامون گروهی که ممکن است مشمول قطع یارانه شوند، گفت: بنا بر اعلام نهادهای مربوطه، یارانه‌ی نقدی افرادی که به سن 18 سال تمام رسیده‌اند ولی تاکنون هیچ‌کدام از کارت‌های ملی معمولی یا هوشمند دریافت نکرده‌اند، از سوی وزارت رفاه قطع خواهد شد.

بنا بر اعلام این مسئول سایر افراد دارای کارت ملی عادی، هیچگونه مشکلی برای دریافت یارانه نقدی نداشتند و به این منظور هیچ الزامی به گرفتن کارت هوشمند ملی وجود ندارد.

انصاری در عین حال از ادامه روند صدور کارت هوشمند ملی از سوی ثبت‌احوال فارس به مردم این استان خبر داد و افزود: تمامی افراد بالای 18 سال که تاکنون کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند می‌بایست برای دریافت این کارت درخواست خود را ثبت کنند.

بر اساس برآورد مدیرکل ثبت‌احوال استان فارس، بیش از سه میلیون نفر از مجموع جمعیت 4 میلیون و هشتصد نفری این استان، مشمول دریافت کارت هوشمند ملی هستند. انصاری با اشاره به این آمار، اضافه کرد: البته هدف‌گذاری ما برای سال 95 صدور بیش از یک میلیون کارت هوشمند است.

مقام ارشد ثبت احوال استان فارس با بیان اینکه استان فارس در این زمینه، با صدور بیش از سیصد هزار صدور کارت هوشمند ملی در مقام دوم کشور قرار دارد، اظهار داشت: خوشبختانه استان ما بزرگترین سالن تحویل کارت هوشمند ملی را در سراسر کشور در اختیار دارد و ظرفیت روزانه ثبت‌نام هم‌استانی‌ها نیز به 6 هزار نفر در طول روز افزایش یافت.

انصاری در پاسخ به این سئوال که مزایای کارت هوشمند ملی نسبت به کارت ملی معمولی، چیست،گفت: عملاً تمامی کارت‌های الکترونیکی شامل کارت‌های عابربانک، سوخت و غیر در یک کارت هوشمند ملی تجمیع می‌شود که این موضوع خود به‌تنهایی می‌تواند مزایای متعددی را به‌همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: در این کارت هوشمند که یک تراشه‌ی الکترونیکی در آن تعبیه شده است بسیاری از اطلاعات مهم فرد از جمله اطلاعات مربوط به سلامت او در آن ذخیره می‌شود.

انصاری صدور و تحویل این کارت را در راستای شعار «هر ایرانی تنها یک کارت» عنوان کرد.

مدیرکل ثبت احوال در بخش دیگری از اظهارات خود با درخواست از مردم در رابطه با توجه به مهلت‌های قانونی و معین برای ثبت ولادت و وفات، یادآور شد: مهلت ثبت ولادت نوزاد 15 روز و مهلت ثبت فوت متوفیان 10 روز است که از هم‌استانی‌های عزیز می‌خواهیم بر اساس این مهلت‌های قانونی نسبت به ثبت موارد لازم اقدام کنند.

شناسه خبر :629 
473 کلیک ها  چهارشنبه, 07 بهمن 1394 ساعت 09:34
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا