بانزدیک شدن به زمان انتخابات صورت گرفت؛

تذکر انتخاباتی معاون مطبوعاتی ارشاد فارس به رسانه ها

صابرسهرابی

خورشید آنلاین

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ  ارشاد اسلامی  فارس تذکردادکه : هریک از نشریات فقط بر اساس مجوز صادر شده می توانند در زمان مشخص و بویژه انتخابات، انتشار داشته باشند .

صابر سهرابی با تاکید بر اینکه در آستانه انتخابات  همه باید ملزم به رعایت قانون باشند تصریح کرد: لازم است رسانه های جدید و قدیم چهارچوب های قانونی را رعات کرده، زیرا در این زمان به فضای پرنشاط اما اخلاقی و سالم نیازمندیم.

وی  از کلیه مدیر مسئولان نشریات مکتوب و برخط خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات در زمان تبلیغات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی اخلاق رسانه ای را مد نظر قرار دهند و یادآور شد: از یک ماه گذشته تا پایان انتخابات تیمی خبره از کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، تمامی موارد تخلف نشریات، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها را به طور روزانه بررسی و تذکر لازم را به آنها می دهند.

وی خواستار رعایت قانون ترتیب انتشار هر نشریه شد و گوشزد کرد: هریک از نشریه ها فقط بر اساس مجوز صادر شده می توانند در زمان مشخص انتشار داشته باشند و هیچ نشریه ای اعم از هفته نامه، دوهفته نامه، ماهنامه و غیره حق ندارد به صورت روزانه یا بیش از قانون نشر خود، مبادرت به انتشار کند.

معاون مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد فارس در پایان افزود: چنانچه هفته نامه یا دوهفته نامه ها و ماهنامه ها به این کار مبادرت ورزند و در زمان تبلیغات انتخاباتی این گونه عمل کنند باید بدانند که حق چاپ به صورت روزانه  خلاف مقررات است که در صورت مشاهده تخلف با چاپخانه متخلف و نشریه برخورد قانونی انجام خواهد گرفت و مراتب بلافاصله رسیدگی می شود.

شناسه خبر :624 
429 کلیک ها  دوشنبه, 05 بهمن 1394 ساعت 14:55
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا