رییس کل دادگستری استان فارس خبرداد؛

تشکیل اولین پرونده تخلف انتخاباتی در استان

علی اقاصی

خورشید آنلاین

رییس کل دادگستری استان فارس گفت: پایبندی و احترام به قانون ملاک مهم شایستگی نامزدهای انتخابات است.

علی القاصی که پیش ازظهر امروز درجلسه بررسی حوزه های انتخابی استان فارس در ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی، سخن می گفت با تأکید بر آمادگی همه ارکان برگزاری انتخابات از جمله بخش هایی اجرایی ، نظارتی و امنیتی گفت: لازم است همه دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات فارغ از مسائل سیاسی و جناحی تنها بر امر برگزاری سالم و قانونمند انتخابات تمرکز کنند.

وی از تشکیل اولین پرونده تخلف انتخاباتی در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در پی اقدام برخی از طرفداران یکی از نامزدها و تخریب چهره برخی از نامزدهای دیگر در فضای مجازی پرونده ای تشکیل که در دستگاه قضایی در حال بررسی است.

القاصی  با بیان اینکه فعالیت نامزدهای انتخاباتی در فضایی مجازی نیز به مانند سایر فعالیت های زودهنگام انتخاباتی پایش و رصد می شود افزود: باید تلاش کنیم با به کارگیری اقدامات پیشگیرانه از هتک حرمت و حیثیت افراد و مخدوش ساختن امنیت روانی مردم در جریان فعالیت های انتخاباتی جلوگیری شود.

رییس کل دادگستری استان در ادامه از تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در سراسر استان خبر داد و افزود : در شیراز نیز شعبه 8 دادیاری و 6  بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ، شعبه 101 و 117  دادگاه کیفری 2 و شعبه 17 دادگاه تجدیدنظر به عنوان شعبه ویژه رسیدگی تعیین شده اند.

القاصی بهره برداری از تجربیات گذشته را مورد تأکید قرارداد و خاطر نشان کرد بررسی ها نشان می دهد در برخی از مناطق استان مباحث قومیتی و احساسات بر منطق غالب می شود که دست اندرکاران برگزاری انتخابات باید از هم اکنون نسبت به شفاف سازی متنفذان محلی در  پیشگیری از هر گونه حاشیه سازی توسط افراد مغرض اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از ملاک های مهم شایستگی نامزدهای انتخابات پایبندی و احترام آنان به قانون است افزود: کسانی که قرار است به عنوان نمایندگان مردم در امر قانونگذاری کشور انتخاب شوند باید عمل و تمکین از قانون را منش و شیوه خود قرار دهند تا بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند.

رییس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه عدم رعایت قانون از سوی هیچ  کس قابل تحمل نیست گفت: رویکرد و سیاست دستگاه قضایی در هر مرحله از انتخابات برخورد شدید و قاطع در چارچوب قانون با کسانی است که با اقدامات خود قانون را بازیچه دست یابی به اهداف خود قرار می دهند.

شناسه خبر :551 
621 کلیک ها  چهارشنبه, 16 دی 1394 ساعت 11:51
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا