دکتر علیرضا فرح بخش:

اخلاق باید در جامعه احیا شود/زمان به فعلیت رسیدن پتانسیل های فارس فرا رسیده است

علیرضا فرح بخش

خورشید آنلاین
دکتر علیرضا فرح بخش بیان کرد: با توجه با شرایط اقتصادی، فرهنگی، مدیریتی، اشتغال و ... در استان فارس اکنون دیگر زمان زمان به فعلیت رسیدن پتانسیل ها فارس فرا رسیده است و باید از مرز شعارها عبور کنیم.
 این استاد دانشگاه  پس از ثبت نام از حوزه انتخابیه داراب و زرین دشت برای مجلس دهم که با استقبال جمعی از مردم منطقه روبروشد،  گفت: با در نظر گفتن چارچوب هایی از جمله تبعیت از قانون اساسی و اهداف عالیه نظام، مقام معظم رهبری و همراهی با دولت تدبیر و امید  و با خط مشی اعتدال پا به عرصه انتخابات گذاشته ام.
وی افزود: چنانچه توجه ویژه به پتانسیل همه بخش ها داشته باشیم و از توانمندی تمامی فکرها و خرد جمعی در جامعه استفاده کنیم می توانیم با رفع موانع قانونی و از طریق قانونگذاری صحیح، قانون زدایی و نظارت بر عملکرد مسؤولان به ایجاد اشتغال و توسعه آن در استان فارس کمک کنیم.
فرح بخش گفت : اگر نتوانیم یک چشم انداز برای این نسل تعریف کنیم شاهد شرایطی خواهیم بود که منابع انسانی جامعه به هدر می رود؛ بطوریکه امروز می بینیم فارغ التحصیلان جوان با اشتیاق فراوان پس از اتمام دوران تحصیل به سمت بازار کار روانه می شوند اما به دلیل نبود شغل مرتبط نمی توانند در امرار معاش از توانمندی های علمی و تحصیلی خود استفاده کنند.
 
این مدیر بانک کشاورزی در استان فارس عنوان کرد : هم پوشانی داشته های تاریخی، فرهنگیف مذهبی و گردشگری برای استان فارس و شهرستان های آن موقعیت درخشانی را رقم زده است و می توان با یک تعامل جمعی که سرچشمه آن احترام به خرد جمعی است از تمامی این پتانسیل ها استفاده کرد.
وی افزود: با توجه به شرایط کنونی و برنامه اقتصاد مقاومتی باید بتوانیم شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که از تکنولوژی بهره کافی را در منطقه ببریم بطوریکه موضوع خام فروشی برای همیشه به تاریخ بپیوندد و با ایجاد ارزش افزوده، صنایع زیر دستی و صنایع تبدیلی در حوزه های مختلف تولید ثروت را سرعت ببخشیم.
فرحبخش با اشاره به مشکلات حوزه کشاورزی نیز گفت: با توجه به تکیه بیش از حد استان فارس و منطقه داراب و زرین دشت بر کشاورزی، در شرایط کنونی اشتغال باید بتوانیم به سمت کشاورزی صنعتی حرکت کنیم و شویه های سنتی دور شویم تا بتوانیم ارزش افزوده بیشتری را به همراه تولید ثروت پایدار برای تولید کنندگان فراهم کنیم.
این استاد دانشگاه در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت: در حوزه ملی و استانی و منطقه ای می توانیم با احیای اخلاق در جامعه، شرایط را برای آشتی اساتید،نخبگان و صاحب نظران فراهم کنیم تا از خرد جمعی در اداره کشور استفاده شود.
شناسه خبر :532 
848 کلیک ها  یکشنبه, 06 دی 1394 ساعت 10:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا