معاون پیشگیری اداره‌کل بهزیستی فارس:

شبکه‌های اجتماعی، بیش از تهدید، می‌تواند یک فرصت برای جامعه باشد

خورشید آنلاین

معاون امور توسعه پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان فارس گفت: شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بیش از تهدید، می‌تواند یک فرصت برای افراد جامعه محسوب شود.

محمدرضا عرب در حاشیه همایش سراسری شبکه‌های مجازی، فرصت‌ها و تهدیدها در شیراز، اظهار داشت: معتقدیم  می‌توان با مدیریت صحیح و علمی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌توان تهدیدهای آن را نیز به فرصت‌های کاربردی و مؤثر تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه استفاده نادرست از هر چیزی می‌تواند تهدید تلقی شود، بیان کرد: نه‌تنها فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز، بلکه حتی استفاده نادرست از نعماتی همچون برق و گاز هم می‌تواند سلامت جامعه را تهدید کند.

عرب، فرهنگ‌سازی را راهکاری مناسب برای نهادینه‌سازی روش صحیح استفاده از شبکه‌های مجازی عنوان کرد و افزود: اگرچه نمی‌توان بدون پژوهش علمی با روش‌های نوین قضاوت قطعی کرد اما به‌نظر نمی‌رسد برخوردهای احساسی و هیجانی، اجبار، فشار و فیلترینگ پاسخ مناسبی برای فناوری‌های امروز بشر محسوب شوند.

وی  پیشنهاد کرد که با همکاری و مشورت اقشار مختلف جامعه از جمله جوانان، متناسب با نیازهای مختلف آنان، یک سیستم مدیریتی منطقی مبتنی بر نگاه علمی بر مسئله تهدیدها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی تدوین شود.

عرب همچنین با اشاره به برگزاری همایش سراسری با موضوع شبکه‌های اجتماعی در مرکز استان فارس، هدف از این همایش را ارتقای سطح آگاهی و دانش کارشناسان مسئول بهزیستی در زمینه مسائل اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: این همایش که با سخنرانی متخصصان توانمند و با حضور مسئولانی از هیجده استان برگزار شد، می‌تواند تأثیرات خوبی در نگرش‌ها و باورهای خود همکاران ما داشته باشد.

وی در پایان استقبال از این همایش را خوب توصیف کرد و گفت: استقبال تعداد پرشماری از همکاران از استان‌های مختلف کشور از یک همایش 9 ساعته، در نوع خود کم‌نظیر بوده است.

شناسه خبر :529 
445 کلیک ها  یکشنبه, 06 دی 1394 ساعت 07:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا