باند سارقان مسلح طلافروشی پاسارگاد متلاشی شد

دستگیری باند سرقت مسلحانه طلافروشی

خورشید آنلاین

فرمانده انتظامی استان از کشف بیش از 3 تن مواد مخدر در یک ماه گذشته و همچنین انهدام باند سارقان مسلح طلافروشی در شهرستان "پاسارگاد" خبر داد.

به گزارش  خورشیدآنلاین ،سردار احمد علی گودرزی که صبح امروز در یک کنفرانس خبری سخن می گفت افزود: در یک ماه گذشته سه تن و 158 کیلو و 800 گرم مواد مخدر شامل دو تن و 587 کیلوگرم تریاک، 528 کیلوگرم حشیش، 38 کیلو و 200 گرم هروئین، 600 گرم شیشه و 5 کیلوگرم سایر مواد مخدر کشف شده است.

وی ادامه داد: در این مدت یک هزار و 500 نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شده اند.

فرمانده انتظامی استان فارس درادامه  از انهدام باند سارقان مسلح طلا فروشی در شهرستان "پاسارگاد" خبر داد و گفت: در مرداد ماه سال جاری دو نفرشاکی به مراجع انتظامی شهرستان مراجعه واعلام می کنند تعداد سه نفر ناشناس مسلح با یک دستگاه موتورسیکلت جلوی آنها را گرفته و ضمن بستن دست و پای آنها با تهدید کلید مغازه طلافروشی را از آنها گرفته و حدود 2 کیلوگرم طلای موجود در ویترین مغازه را سرقت کرده اند.

گودرزی ادامه داد: پس از این اتفاق ،  یک باب مغازه طلا فروشی دیگر در این شهرستان مورد دستبرد سارقان مسلح قرار گرفته ومقدار تقریبی 4 کیلوگرم طلا به سرقت و سارقان ضمن اقدام به تیراندازی در محل سرقت با یک دستگاه خودرو پژو 405 متواری می گردند.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی گسترده توسط مأموران، سه نفر سارق به همراه دو همدست آنان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و در تحقیقات به جرم ارتکابی اقرار و مقدار سه کیلو و 350 گرم طلای مسروقه و یک قبضه سلاح گرم مورد استفاده در سرقتها کشف شد.

رییس پلیس استان فارس،  در ادامه به دستگیری سارقان اماکن اشاره کرد و افزود: با تلاش مأموران انتظامی استان فارس دو نفر متهم در این راستا دستگیر و در تحقیقات به 60 فقره سرقت از درون باغ ها و ساختمان های در حال احداث در سطح شهرستان شیراز اعتراف کردند.

باند جعل اسناد

گودرزی  در ادامه از دستگیری باند جاعلان اسناد ملکی جهت ارائه به دادسرا خبر داد و گفت: مأموران دریافتند افرادی درجلوی دادسراها با تهیه اسناد ملکی جعلی اقدام به تودیع وثیقه برای متهمان کرده ودر ازای آن مبالغی وجه نقددریافت می کنند.

وی ادامه داد: مراتب به صورت  ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت و با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی سه نفر در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند.

گودرزی افزود: در بازرسی از منزل این افراد تعداد زیادی فرم های مربوط به شعب مختلف دادسرا به صورت سفید مهر، پاکت های نامه با مهر دادسرا، فرم های مربوط به کارشناسی ثبت ، تعداد زیادی تمبرهای مالیاتی جعلی و اسناد مالکیت کشف شد.

شناسه خبر :526 
1019 کلیک ها  شنبه, 05 دی 1394 ساعت 10:23
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا