دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس

زنجیره انسانی "نه به اعتیاد" در شیراز برگزار می‌شود

محمدرضا ابراهیمی

خورشید آنلاین

در سومین روز از هفته مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی، مراسم زنجیره انسانی "نه به اعتیاد" در مرکز استان فارس برگزار خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به برخی از برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: برنامه‌های هفتگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از روز دوشنبه آغاز شده و صبح فردا چهارشنبه با برگزاری مراسم «زنجیره انسانی "نه" به اعتیاد» پیگیری می‌شود.

محمدرضا ابراهیمی افزود: این مراسم یک‌ساعته از ساعت 9 صبح از محل میدان آزادی (گاز) تا میدان قائم (اطلسی) شیراز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولان مختلف استانی در این مراسم حضور خواهند یافت، از عموم مردم برای شرکت در این برنامه دعوت کرد.

این مسئول اضافه کرد: علاوه بر مراسم فردا، حضور دانش‌آموزان در مراسم نماز جمعه و سخنراني ائمه محترم جمعه در خصوص مبارزه با مواد مخدر و آسيب‌هاي ناشي از آن نيز از دیگر برنامه‌های روزهای آتی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، نقش دانش‌آموزان و خانواده آنها را در پيشگيري اوليه از اعتياد، بسیار مهم توصیف کرد و گفت: اميدواريم بتوانيم در اين هفته اطلاع‌رساني و آموزش‌های گسترده و مؤثری ارائه دهیم.

گفتنی است 5 تيرماه مصادف با 26 ژوئن از طرف سازمان بين‌الملل به‌نام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر نامگذاري شده است اما به‌دلیل تعطيلي مدارس ایران در این روز و اهمیت این قشر از جامعه، از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور و با تعامل با وزارت آموزش و پرورش، روزهای سی‌ام آذرماه لغايت ششم دي‌ماه، برای اجرای برنامه‌های ويژه‌ی دانش‌آموزان تعیین شده است.

شناسه خبر :521 
710 کلیک ها  چهارشنبه, 02 دی 1394 ساعت 06:08
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا