شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس:

شخصیت های توانمند و واجد شرایط بدون تنزّه‌طلبی و با درک شرایط خطیر کشور برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کنند/پس از تایید صلاحیت ها لیست می دهیم

خورشید آنلاین

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس با صدور بیانیه از تمامی افرادی که توانمندو واجد شرایط برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دعوت به عمل آورد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ يَأمُرُكُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلىٰ أَهلِها (سورۀ نساء / آیه 58)
اکنون با آغاز فرایند اجرایی انتخابات دو مجلس بسیار مهم و گرانقدر که سهم به‌سزایی در سرنوشت کشور دارند، ملت بزرگ ایران آماده می‌شوند تا حماسه‌ی بزرگ دیگری را در روزهای پایانی سال جاری که به‌درستی توسط رهبر معظم انقلاب، «سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، نام‌گذاری گردیده است، رقم زنند. شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس، در آستانه نام‌نویسی نامزدها برای این رویداد بزرگ ملی، مواردی را یادآور می‌شود:
1.مجلس شورای اسلامی هم از نگاه قانون اساسی و هم از دیدگاه رهبران نظام، جایگاه والایی در کشور داشته و نقش انکارناپذیری در پیشرفت و یا عقب‌ماندگی میهن داشته و دارد؛ بدون تردید، مشارکت چشمگیر و حداکثری مردم در انتخابات در شرایط بحرانی کنونی که جامعه‌ی جهانی درگیر آن است، علاوه بر نمایش اقتدار ملی در عرصه‌ی بین‌المللی، می‌تواند منجر به انتخابات نمایندگانی توانمند شود تا زمینه‌ساز تحول و اصلاح جدی در روند نابه‌سامان فعلی کشور در تمامی زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گردد. چرا که اگر واقع‌بینانه به مشکلات ایجاد شده در دوران 8 ساله دولت‌های نهم و دهم بنگریم علاوه بر دولتمردان، قوه مقننه هم مقصر بود؛ مجلسی که در پی حذف یا عدم حضور چهره‌های کارآمد و توانمند، موجب تنزل جایگاه نهادی که به گفته‌ی امام راحل «عصاره‌ی فضایل ملت» گردید و هرگز نتوانست به وظایف خود به‌درستی عمل نماید.
2.شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس اعتقاد راسخ دارد که در صورت مهیا بودن زمینه‌ی لازم، همواره مردم حق‌جوی کشورمان نقش خود را در صحنه‌های مختلف کشور به‌خوبی ایفا می‌نمایند. بنابراین مقدمه لازم برای حضور پرشور مردم در انتخابات را اولاً در اعلام آمادگی شایستگان و نخبگانی که دل در گرو سربلندی و عزت ایران اسلامی دارند می‌دانیم و در مرحله بعدی در گرو عملکرد بی‌طرفانه، منصفانه و مبتنی بر قانون تمامی نهادهای دست‌اندرکار برگزاری انتخابات از جمله وزارت کشور، هیئت‌های اجرایی، هیئت‌های نظارت، شورای محترم نگهبان و غیره می‌باشد. لذا از تمامی شخصیت‌های بزرگواری که در خود توانایی و صلاحیت ایفای نمایندگی ملت بزرگ ایران در مجالس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی می‌بینند دعوت می‌نماییم که بدون تنزّه‌طلبی و با درک شرایط خطیر کشور برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام نمایند.
هم‌چنین از مجریان، ناظرین و شورای محترم نگهبان انتظار داریم که ضمن رعایت بی‌طرفی کامل در انتخابات و با سعه‌ی صدر تنها در چارچوب قانون در خصوص بررسی صلاحیت نامزدها اقدام نمایند و بدانند که همان‌گونه که رأی مردم حق‌الناس است، حق انتخاب مردم نیز حق‌الناس می‌باشد و بدون دلیل قانونی کسی را از نامزدی محروم ننمایند. به‌گونه‌ای که در روز برگزاری انتخابات، هر رأی دهنده‌ای متناسب با گرایش و سلیقه‌ای که دارد بتواند در میان نامزدها گزینه مطلوب خود را بیابد و کسی به‌دلیل نبود نامزد مناسب از حضور در پای صندوق رأی امتناع نورزد.
3.شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس اعلام می‌نمایند که تنها راه اصلاح روندهای نادرست در کشور انتخابات سالم و از طریق صندوق‌های رأی می‌باشد و بنابراین امیدواریم با حضور نامزدهای توانمند و کارآمد در عرصه‌ی رقابت‌های انتخاباتی و با مشارکت حداکثری مردم، حرکت اصلاحی را که در خرداد 92 رقم زدند در اسفند 94 تکمیل نمایند. بدیهی است شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیز پس از اعلام اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت‌شده در هر حوزه‌ای که کاندیدای واجد شرایط اصلاح‌طلبان وجود داشته باشد، لیست نامزدهای مورد حمایت خود را به مردم فهیم استان فارس معرفی خواهد نمود.
«گمان مبر که به پایان رسید کار مغان         هزار باده‌ی ناخورده در رگ تاک است»
 

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس

شناسه خبر :518 
442 کلیک ها  جمعه, 27 آذر 1394 ساعت 22:35
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا