تجلیل از بانوی فرهیخته شیراز ی در شورای شهر

تجلیل شورای شهرازبانوی فرهیخته شیرازی

خورشید آنلاین

کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز، از یک بانوی فرهیخته شیرازی تجلیل کرد.

به گزارش خورشیدآنلاین، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز درحاشیه تجلیل از بانوی شیرازی که در روزعاشورا دراقدامی نمادین اقدام به جمع آوری پسماندهای نذورات هئیات مذهبی کرده بودگفت: با کمک خود مردم است که می‌توان یک فرهنگ را در شهر نهادینه کرد.

محمدرضا هاجری نذر جالب این بانوی شیرازی را الگوی رفتاری برای یک شهروندبا فرهنگ دانست و افزود: کمیسیون فرهنگی شورا براساس وظیفه ذاتی خود می‌بایست از اینگونه اقدامات تقدیر به عمل آورد.

علی راستگو دیگر عضوکمیسیون فرهنگی شورای اسلامی نیز با تقدیراز اقدام این بانوی شیرازی گفت: شیرازمهدفرهنگ و ادب ایران زمین است، ازهمین رو از تمامی شهروندان این شهر انتظارآن می‌رود تا با رفتار فرهنگی خود الگوی مناسبی برای یک شهروند فرهیخته باشند.

سیدکمال پاک فطرت، دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیزازعملکرد این بانوی شیرازی تقدیرکردو افزود: وجود شهروند فرهنگی لازمه بوجودآمدن یک شهر فرهنگی است.

وی ادامه داد: فرهنگ شهروندی مجموعه‌ای از ارزش‌ها، نگرش‌ها، قوانین مشترک بنیادی است که در بردارنده احساس تعلق، تعهد و احترام می‌باشد. پاک فطرت افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا مجموعه این مفاهیم در وجود تک تک شهروندان تجلی کند.

 براساس این گزارش سانازرودکی بانوی شیرازی که درروزعاشورای امسال نذرجالب خودمبنی برجمع آوری پسامدهای نذورات را اداکرده بود نیز در این مراسم گفت: اصلا انتظارنداشتم تا با ادای نذرم مورد تقدیرنهادیادستگاه خاصی قراربگیرم.

این بانوی شیرازی بابیان اینکه دردین ما نظافت نشانهٔ ایمان است افزود: همیشه باخودم فکر می‌کردم که سهم من ازپاکیزه کردن شهرم در جریان توزیع نذورات چیست؟

وی ادامه داد: اگر قراراست شهر شیراز به عنوان یک شهر فرهنگی و مردم آن به عنوان مردمی فرهنگ دوست الگوی دیگر شهرهای کشور باشد باید تلاش کنیم تا توصیه دین اسلام به حفظ نظافت و پاکیزگی نیز در این شهر به عنوان یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

دراین مراسم زهرا یقطین نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر به نمایندگی از دیگر اعضای این شورا لوح سپاس و هدیه‌ ی نمایندگان شورای شهر رابه این بانوی شیرازی اهداکرد.

شناسه خبر :461 
806 کلیک ها  سه شنبه, 03 آذر 1394 ساعت 09:56
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا