دکتر و مهندس‌بودن معیار مناسبی برای انتخاب نماینده‌مجلس نیست

خورشید آنلاین

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان‌فارس گفت: حضور پررنگ کارگران باعث می‌شود تا افراد مثمرثمر به مجلس راه یابند اما جامعه کارگری فارس در انتخابات آینده با چشم باز به انتخابات خواهند پرداخت.

مهرزاد مویدی در گردهمایی کارگران فارس دکتر و یا مهندس‌بودن را معیار مناسبی برای انتخاب یک نماینده ندانست و عنوان کرد: متأسفانه علیرغم احترامی که برای 18 نماینده استان مجلس قائلم اما در حوزه اقتصاد و تولید ارزیابی مثبتی از نمایندگان نداریم و تلاش‌های آنها در این حوزه‌ها ثمربخش ارزیابی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: وقتی فردی داوطلب نمایندگی‌مجلس می‌شود تجربه نشان داده که اکثراً با دیدگاه‌های اقتصادی وارد رقابت می‌شوند و در جلسات با نمایندگان کارگری همواره بر این نوع موضوعات تاکید می‌ورزند اما وقتی که به مجلس می‌روند متأسفانه نه به اقتصاد می‌پردازند و نه تولید را مورد توجه قرار می‌دهند.

عضوکانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور افزود: برای انتخابات پیش‌رو کمیته‌ای تحت عنوان تشکیلات خصوصی به دقت افراد را مورد ارزیابی و پایش قرار خواهد داد تا جامعه‌کارگری با چشم باز به انتخاب نماینده مورد حمایت خود بپردازد و بتواند پس از انتخابات هم از انتخاب خود دفاع کند.

مؤیدی در بخش پایانی سخنان خود نسبت به نگاه‌های خاص به تولید در استان انتقاد کرد و گفت: از مدیران استانی می‌خواهیم تا به تولید به چشم دیگری نگاه نکنند، چطور است برخی ارگان‌های دولتی بدهی‌های کلان به شرکت‌های آب و برق و گاز دارند اما یک کارخانه که چندین نفر در آن نان می‌خورند با یک بدهی کوچک فوراً باید از کار بیافتد و تعطیل شود؟!

وی اضافه کرد: آنچه مسلم است تعطیلی صنعت و تولید ناشی از مشکل کارگر و کارفرما و قانون کار نیست بلکه نگاه‌هایی به این بخش وجود دارد که باید تصحیح شود.

شناسه خبر :457 
494 کلیک ها  جمعه, 29 آبان 1394 ساعت 18:48
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا