لوگوی جشنواره عکس شیرازشایسته تقدیر شد

خورشید آنلاین

مدیر روابط عمومی و بین الملل شهرداری شیراز گفت: لوگوی جشنواره عکس شیراز امروز در چهارمین جشنواره دوسالانه گرافیک ایران (سرو نقره‌ای) شایسته تقدیر شناخته شد.

هاشم مظاهری‌زاده با اشاره به برگزاری دو دوره جشنواره عکس شیراز امروز، اظهار داشت: این جشنواره با هدف معرفی موفقیت‌های مدیریت شهری به هنرمندان، بازخوانی و بازبینی پیشرفت‌ها از دریچه نگاه خلاق و متفاوت عکاسان و تعمیق رابطه مدیریت شهری و جامعه هنری، برگزار شد.

وی با بیان اینکه اینکه جشنواره‌های هنری زمینه‌ای مناسب برای توجه هرچه بیشتر هنرمندان به مسائل شهری است، خاطرنشان کرد: ارائه برنامه‌های فرهنگی هنری در قالب جشنواره‌های مختلف زمینه ساز آشنایی و توجه بیشتر شهروندان با مسائل شهری و دغدغه‌مندی آن‌ها می‌شود.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری شیراز با تاکید بر لزوم اعتماد بین هنرمندان و مدیران شهری، گفت: هنرمندان سرمایه بزرگ اجتماعی هستند که می‌توانند کمک شایانی به مدیران شهری در اداره هرچه بهتر شهر داشته باشند.

مظاهری‌زاده با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری هنر را دقیق‌ترین و رسا‌ترین وسیله انعکاس اندیشه‌ها و آرمان‌های شریف می‌دانند، تصریح کرد: اعتقاد دارم باید در مباحث اطلاع‌رسانی و آموزش فرهنگ شهروندی، هم در ارائه محتوا و هم در بحث قالب و فرم، از ابزارهای مختلف هنری و دیدگاه‌ها و نظرات کار‌شناسان هنری بهره برد.

وی تاکید کرد: البته برای ارائه کار و محتوای فاخر باید هزینه آن را نیز پرداخت اما این کار ارزش دارد چون باعث ارتقای سواد هنری بصری جامعه و ترغیب هنرمندان شده و از انجام کارهای سطحی و کم اثر جلوگیری می‌شود.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری شیراز ادامه داد: زمانی که عرصه ارائه این پیام‌ها، فضاهای عمومی آن‌هم در سطح شهری همچون شیراز با تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی می‌شود، این موضوع اهمیت دوچندان پیدا می‌کند.

مظاهری‌زاده یکی از دغدغه‌های دست‌اندرکاران شهرداری شیراز را به‌کارگیری فرهنگ و هنر برای توسعه شهر عنوان و خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره عکس شیراز امروز، زمینه مناسبی را برای پرداختن عکاسان فارس به مسائل شهری به‌وجود آورد.

وی با بیان اینکه از‌‌ همان ابتدای برنامه‌ریزی جشنواره عکس شیراز امروز، به دنبال اجرای این رویداد هنری در سطح و حد ملی بودیم، خاطرنشان کرد: لوگوی جشنواره عکس شیراز امروز، اثر مرتضی محلاتی، در چهارمین جشنواره دوسالانه گرافیک ایران (سرو نقره‌ای) شایسته تقدیر شناخته شد که مهر تاییدی بر این امر است.

مدیر روابط عمومی و بین الملل شهرداری شیراز با اشاره به اینکه جشنواره دوسالانه گرافیک ایران، یکی از معتبر‌ترین جشنواره‌های گرافیکی است، گفت: این اثر در بخش هویت بصری و نشانه این دوسالانه هنری شایسته تقدیر شناخته شد.

گفتنی است در جشنواره دوسالانه گرافیک ایران بیش از ۷۵۰ اثر گرافیک در شش گرایش طراحی پوس‌تر، نشانه، جلدکتاب، تجاری، حرف فارسی و موشن گرافیک به نمایش گذاشته شد

شناسه خبر :448 
478 کلیک ها  پنج شنبه, 28 آبان 1394 ساعت 14:38
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا