رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان فارس:

چطور باید ثابت کنیم ما اصلاح‌طلبان هم، شیعه هستیم وهم  برای نظام هزینه داده ایم

خورشید آنلاین

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان فارس گفت :  چطور باید ثابت کنیم که ما  اصلاح  طلبان برای نظام، قبل  و بعداز انقلاب هزینه‌های سنگین جانی و مالی داده‌ایم.

نوذر  امامی که در همایش بزرگ اصلاح‌طلبان استان‌فارس، تحت عنوان طنین اعتماد و هماهنگی سخن می گفت افزود: اکثر هم‌سن و سالانِ همفکر ما با سابقه‌ی مدیریت و خدمت در این مملکت به جبهه رفتند و جنگیدند؛ حالا اینها چه خطر و ضرری برای امنیت ملی دارند؟

وی که با سخنان خود را با ادای شهادتین شروع کرددرادامه افزود: چطور باید ثابت کنیم ما اصلاح‌طلبان هم مسلمان و شیعه هستیم.

دبیر استان حزب اعتماد ملی با انتقاد از لغو چندباره‌ی این همایش و تقدیر از مجموعه‌ی استانداری و شورای تأمین استان فارس، گفت: متأسفانه این همایش تا پیش از امروز چندین بار لغو شده بود و این در حالی است که ما بر اساس وظیفه و رسالت واقعی احزاب برای برگزاری چنین همایش‌هایی تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به لزوم مهیاسازی فضا برای حضور حداکثری مردم در انتخابات، افزود: باید بپذیریم که همه‌ی سلایق حق دارند که در صحنه‌ها حضور داشته باشند و آنهایی که این حق را از بخش اعظم ملت می‌گیرند به نظام و رهبری هم ظلم می‌کنند.

امامی ابزار رسیدن به آزادی و آبادی را احزاب دانست  و گفت: سزاوار نیست که یک عده همه‌ی امکانات را در اختیار داشته باشند و اصلاح‌طلبان نتوانند حتی از رئیس‌جمهور منتخب 19 میلیون نفر که ویرانه‌ی 8ساله‌ای را تحویل گرفت، دفاع و حمایت کنند.

دبیر حزب اعتماد ملی استان فارس با تأکید بر اینکه فضا دادن به مردم و افکار مختلف، مشکلی برای هیچ کس پیش نمی‌آورد، گفت: متأسفانه برخی، خودشان را دلسوز معرفی می‌کنند و اصلاح‌طلبان را خطری برای نظام می‌دانند،در حالیکه باید پرسید اگر این اصلاح‌طلبان  که خود پیش از انقلاب و در جبهه‌های جنگ پس از انقلاب در ردیف اول بودند و حالا هم برای بقای اندیشه‌ی امام و نظام می‌کوشند،دلسوز نظام نیستند پس دیگر چه کسی دلسوز نظام است؟

امامی با ضعیف  توصیف کردن عملکرد نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی ، گفت: واقعیت این است که از 18 نماینده‌ی فعلی استان فارس در مجلس دو موضوع به یاد داریم که همین مسئله حاکی از ضعف جدی آنان در رسالت نمایندگی مردم است.

وی افزود: یک موضوع که از این نمایندگان به‌یاد داریم مسئله‌ی استعفای دسته‌جمعی و استیضاح وزیر کشور و دیگری نامه برای محکومیت علی مطهری، همکار خود در جریان حمله‌ی به وی بوده است که هر دو نشان از عملکرد آنها دارد.

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان فارس با اشاره به موضع امام (ره) درباره جایگاه مجلس، از همگان خواست اجازه دهند بهترین افراد و منتخبان مردم به این جایگاه حساس ورود کنند.

امامی تأکید کرد: واقعیت این است که اگر نمایندگان مجلس در آن دوره‌ی 8ساله‌ی ریاست جمهوری نقش نظارتی خود را درست ایفا می‌کردند، این همه اختلاس و اعداد و ارقامی تازه‌ای که هر روز افشا می‌شود و موجب بدبینی می‌شود رخ نمی‌داد.

این فعال سیاسی در پایان با بیان اینکه آیندگان ما را به‌خاطر جلوگیری از تشکیل چنین جلسات و همایش‌هایی به تمسخر خواهند گرفت، تصریح کرد: ما خون دادیم که بتوانیم با کمال آرامش و آزادی حرف‌مان را بزنیم و اگر چنین نباشد وضع موجود مورد رضایت مردم و شهدا نخواهد بود.

شناسه خبر :446 
376 کلیک ها  پنج شنبه, 28 آبان 1394 ساعت 08:03
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا