استاندارفارس:

فارس در اعطای تسهیلات‌بانکی جایگاه‌ مناسبی ندارد

انتقاداستاندارفارس ازوجود سوء مدیریت در برخی صنایع

خورشید آنلاین

استاندار فارس گفت: جایگاه فعلی فارس در حوزه بانکی شایسته این استان نیست.

سیدمحمدعلی افشانی در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان‌فارس تنها راه نجات اقتصادی استان را جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی عنوان کرد و افزود: باید بتوانیم در رقابت سنگینی که در دوران سخت اقتصادی برقرار است، جایگاه این استان را ارتقا دهیم.

وی دلیل بیش از 50 درصد از ورشکستگی‌ها در بخش صنایع،  را به سوء‌مدیریت دانست و ضمن تاکید بر لزوم رفع این نقاط ضعف گفت: فارس در زمینه اعطای تسهیلات‌بانکی و نسبت مصارف به منابع جایگاه‌مناسبی ندارد.

رییس شورای برنامه‌ریزی استان‌فارس با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی، سیستم‌بانکی و بخش‌خصوصی باید با همکاری یکدیگر برای بهبود وضعیت اقتصادی استان برنامه‌ریزی و اقدام کنند، متذکر شد: باید با تلاش و همفکری دست‌اندرکاران اقصادی استان، فارس در آینده نزدیک به رتبه‌های برتر در سطح کشور دست پیدا کند.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر مدیران بانک‌ها در زمینه تملک واحدهای تولیدی ورشکسته و بدهکار شد و گفت: تملک واحدهای بدهکار باید با برنامه‌ریزی و نگاه اقتصادی صحیح باشد تا موجب از چرخه خارج شدن این واحدها و ضرر و زیان بیشتر بانک‌ها نشود.

افشانی اظهار داشت: با توجه به اینکه پیشرفت دنیای امروز مرهون آزادی و رقابت است، باید اجازه دهیم همگان در عرصه سرمایه‌گذاری وارد شده و رقابت کنند.

وی با بیان اینکه نظام‌بانکی نقش بارزی در توسعه و عمران کشور و سرمایه‌گذاری در شاخه‌های مختلف کسب و کار ایفا می‌کند، ادامه داد: بانک‌های استان فارس آمادگی دارند در صورتی که طرح‌های دارای توجیه اقتصادی از طرف بخش‌خصوصی ارائه شود نسبت به حمایت از آن اقدامات لازم را به عمل آورند.

شناسه خبر :443 
381 کلیک ها  چهارشنبه, 27 آبان 1394 ساعت 07:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا