دردیداربا اعضای سازمان عدالت وآزادی ایران اسلامی مطرح شد؛

انتقاد معاون استاندار فارس از برخی تندرویهای سیاسی به بهانه دفاع از ارزش ها و دین

خورشید آنلاین

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس با انتقاد از برخی تندرویهای سیاسی به بهانه دفاع از ارزش ها و دین گفت:

شورای تامین استان فارس در آخرین جلسه خود تصویب کرد هرکس با هر نگرش سیاسی می تواند در فارس سخنرانی کند ولی برای کاستن از تنش ها باید خطوط قرمز نظام و نه خطوط قرمز افراد را حفظ کند.

هادی پژوهش که در دیدار جمعی از اعضا و مسئولان شورای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی سخن می گفت، با اشاره به تاریخ تحزب در ایران گفت: تحزب از دوران مشروطیت تاکنون مسیر پر فراز و نشیبی در حوزه سیاسی طی کرده است. هر چند تولد احزاب در 100 سال قبل خوب بود ولی حزب گرایی در همان کودکی مرد.

وی ذهنیت تاریخی جامعه نسبت به احزاب را نامناسب دانست و افزود: احزاب یا دست ساخته دولتها بودند و یا از خارج کشور حمایت می شدند که همین ذهنیت جامعه را نسبت به احزاب مخدوش کرده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس با بیان اینکه امروز هم فعالیت حزبی به سختی انجام می شود، ابراز کرد: فرهنگ حزب به ماهو حزب در کشور نهادینه نشده و برخی رفتارهای مسئولان در دوره های مختلف برای فعالیت احزاب بازدارنده بوده است.

پژوهش ادامه داد: مردم و عموم جامعه نسبت به مفاهیم حزب بیگانه هستند و تنها در طبقه متوسط و نخبگان، حزب و فعالیت حزبی معنا دارد و این آفتی مهم برای توسعه سیاسی کشور است.

وی با بیان اینکه با وجود حزب و فعالیت تشکیلانی تفکرات پوپولیستی و هیاتی جایی در توسعه سیاسی کشور نخواهد داشت، بر لزوم توسعه فعالیت احزاب در نقاط مختلف استان تاکید کرد و گفت: تمام قد برای تامین امنیت فعالیت های سیاسی در فارس ایستاده ایم.

رئیس شورای تامین استان فارس در پاسخ به انتقادی درباره روند زمان بر صدور مجوز فعالیت احزاب در استان فارس گفت: فرایند صدور مجوز فعالیت احزاب دارای قانون شفافی است اما گاهی تایپ یک نامه ممکن است چند روز طول بکشد که به مدیریت افراد بر می گردد.

پژوهش اضاقه کرد: مدیریت استان فارس از فعالیت احزاب حتا در شهرستانها استقبال می کند و معتقد است وجود احزاب برنامه دار به روند توسعه استان در همه ابعاد آن کمک می کند.

در این مراسم مسعود رهبری دبیر منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی، احمد عبادی نسب، مازیار مرتب و مهندس خسروی از اعضای شورای منطقه فارس سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در مورد نحوه فعالیت احزاب، آزادی های سیاسی و روند صدور مجوز فعالیت ها، انتخابات آنی مجلس شورای اسلامی و برخی محدودیت ها و موانع موجود در استان فارس ابراز نظر کردند.

شناسه خبر :431 
437 کلیک ها  جمعه, 22 آبان 1394 ساعت 17:46
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا