التیماتوم استاندار فارس به مدیران

فریب برخی جلسات و تنظیم صورتجلسه ها رانخورید

هشداراستاندارفارس به مدیران استان

خورشید آنلاین

استاندار فارس با اشاره به احتمال بروز بحران ناشی از بارش های سیل آسا در فارس  خطاب به مدیران این استان  گفت :همه موظف هستند به شكل ميداني احتمال وقوع حوادث، به ويژه هفته جاري را بررسي كرده و قبل از بروز بحران، مشكلات نقاطي كه ممكن است دچار خسارت‌هايي شوند را رفع كنند.

سيدمحمد علي افشاني که امروز شنبه 16 آبان در جلسه مديريت بحران فارس سخن می گفت، مقابله با بحران و آمادگي در اين خصوص را از وظايف ذاتي اداره‌كل بحران  استانداری دانست و افزود: این مجموعه در تمام طول سال می بایست با برای مقابله با بحران های احتمالی به صورت آماده باش باشد.

وي با بیان اینکه نبايد فريب جلسات اين‌چنيني و ارائه عمكلرد كه نهايتا منجر به صدرو دستورالعمل‌هايي مي‌شود را خورد افزود: با اقدامات پیشگیرانه نظیر لايروبي مسيرهاي شهري و روستايي و شبكه‌هاي انتقال آب‌هاي سطحي  و دیگر اقدامات لازم است که می توان جلو بروز خسارت های احتمالی را گرفت.

افشاني ادامه داد: متوسط بارندگي‌ها در ارتباط با حوادث و حتي متوسط بارش سالانه امري معنا دار نيست  بلكه بايد به بارندگي و شدت آن در واحد زمان توجه كرد.

رییس شورای برنامه ریزی استان فارس ، وقوع حوادث قهري و طبيعي را  يكي از عوامل مانع توسعه دانست و افزود:وقوع يك حادثه نبايد موحب توقف در ديگر برنامه‌ها شود؛ چرا كه اين مهم به سهم خود در توسعه اثرگذار خواهد بود.

استاندار فارس تصريح كرد: ميزان توسعه يافتگي هر كشور در ارتباط با حوادث به سرعت پاسخگويي به حادثه بر مي‌گردد.

وي آمادگي براي مواجهه با مشكلات احتمالي در خصوص پل‌هاي جاده‌اي، ريلي، فرودگاه‌هاي استان، سيل بندها، امور آب و برق، هلال احمر(امداد و نجات، تجهيز پايگاه‌هاي امدادي، آمادگي اسكان و...)، نيروهاي نظامي و انتظامي، هدايت و كنترل كوچ عشاير، وضعيت حاشيه شهرها به ويژه شهر شيراز را ضروري عنوان كرد.

استاندار فارس اضافه كرد: استحكام مدارس مسئله‌اي بسيار جدي است، چرا كه برخي از مدارس ما در استان از استحكام مناسب برخوردار نيستند و ممكن است با يك بارندگي شديد ريزش كنند كه در اين صورت بايد از امروز اين آمادگي ايجاد شود كه در صورت بروز بحران، مدارس را تعطيل كرد يا دانش‌آموزان را به مكاني امن انتقال داد.

افشاني تاكيد كرد: نقش صدا و سيما و رسانه‌ها بيش از هر دستگاهي در پيشگيري از حوادث طبيعي حائز اهميت است، اينكه بتوانند آرامش را كه مهمترين مولفه در هنگام بروز حادثه است به مردم منتقل كنند.

شناسه خبر :424 
519 کلیک ها  شنبه, 16 آبان 1394 ساعت 12:57
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا