استاندارفارس:فضاي تند و راديكال زمينه ساز بروز فساد و تباهي است

محمدعلی افشانی استاندار فارس

خورشید آنلاین

استاندار فارس با تاکید بر این که باید فضای برگزاری انتخابات با نشاط و پرشور با حضور همه مردم در پای صندوق های رای فراهم شود، اظهار داشت: این شرایط در صورتی محقق می شود که همه جریانات سیاسی بتوانند کاندیداهای صلاحیت دار، شجاع و کارآمد خود را مطرح کنند.

سيد محمد علي افشاني در نشست ائمه جمعه استان با اشاره به در پيش بودن انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري، گفت: وظيفه ما اجراي سالم و قانوني انتخابات است و در اين مسير به اندازه توان خود به هيچ كس اجازه مداخله غيرقانوني نخواهيم داد.
وي تاكيد كرد: افراد فعال سياسي كه گاهي مواضع تندي ابراز مي كنند بهتر از كاسبكاران سياسي هستند كه تبديل به كاسبكاران اقتصادي مي شوند.
استاندار فارس شكل گيري مجلس قدرتمند را مهم ترين عامل مقابله با فساد در جامعه دانست و ادامه داد: بايد از دو قطبي شدن جامعه و افزايش شكاف ها ميان جريانات سياسي جلوگيري كنيم زيرا شكل گيري فضاي تند و راديكال زمينه ساز بروز فساد و تباهي است كه مهم ترين مانع توسعه محسوب مي شود.
افشاني با اشاره به اين كه فساد همانند موريانه در تاروپود ساختار اداري كشور رخنه كرده و اگر اقدام به موقع صورت نگيرد آسيب هاي جدي وارد خواهد شد، افزود: مجلس قدرتمند مي تواند با هدايت و بازخواست مديران، مانع از انحراف آنان و بروز فساد در كشور شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود وجود بازار مصرف پنج ميليون نفري، مركزيت استان فارس براي استان هاي جنوبي كشور، دانشگاه شيراز، موقعيت پزشكي شيراز، معادن غني و كشاورزي گسترده را ظرفيت هاي فارس براي حركت در مسير توسعه دانست و گفت: بر اساس آمارهاي رسمي كشور معتقديم شاخص هاي توسعه در فارس در حد متوسط يا پائين تر از متوسط كشور است كه اين شرايط بايد تغيير پيدا كند.
استاندار فارس با بيان اين كه كشور در هشت سال گذشته از درآمد نفتي در حدود 800 ميليارد دلار برخوردار بوده است، ادامه داد: هم اكنون درآمد نفتي كشور سالانه حدود 25 ميليارد دلار است و انتظار داريم توزيع اين اعتبارات با در نظر گرفتن شاخص هايي همچون جمعيت، وسعت و درآمد سرانه صورت گيرد.
افشاني توسعه را فرايند پيچيده و مستمر در طول زمان تعريف كرد و افزود: صاحبنظران مهم ترين شاخص توسعه را قدرت انتخاب مردم مي دانند؛ زيرا نياز اصلي توسعه، رقابت و كوشش در هر زمينه اي است.
وي با بيان اين كه اگر بخواهيم نظام جمهوري اسلامي ايران را به عنوان نظامي كارآمد و الگو براي جهانيان به ويژه مسلمانان مطرح كنيم بايد در زمينه علمي، فناوري و اقتصادي رشد قابل توجهي داشته باشيم، افزود: اساسا بالا بودن شاخص هاي توسعه مانند درآمد سرانه، توليد ناخالص ملي، تورم، بهره بانكي نشاط فردي و اجتماعي و استحكام نظام خانواده نشاندهنده توسعه يافتگي و از سوي ديگر پائين بودن شاخص هايي مانند فساد، فحشاء، اعتياد، دروغ و تهمت نشان دهنده عقب ماندگي كشورها خواهد بود.
استاندار فارس با اشاره به اين كه مردم هزينه هاي بسيار سنگيني براي ايجاد و پايداري نظام جمهوري اسلامي پرداخت كرده اند، اظهار داشت: مديران مسئوليت سنگيني در زمينه حفظ نظام اسلامي و ارزش هاي آن بر عهده دارند و ائمه جمعه به عنوان افرادي كه ارتباط مداوم و مستقيم با مردم دارند نقش تعيين كننده اي در اين زمينه دارند.
افشاني با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري سال جاري را سال همدلي و همزباني دولت و ملت نامگذاري كرده اند، افزود: احساس مي كنم اگر در كنار هم باشيم اين شعار را به صورت عملي مي توانيم محقق كنيم كه سود نهايي آن نصيب مردم و نظام اسلامي خواهد شد.

 

 

شناسه خبر :401 
532 کلیک ها  یکشنبه, 10 آبان 1394 ساعت 15:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا