معاون تحقیقات وزیر بهداشت

دولت یازدهم تسهیلات خوبی برای شرکت های دانش بنیان در نظرگرفته است

رضا ملک زاده معاون تحقیقات وزیربهداشت

خورشید آنلاین

معاون تحقیقات وزیر بهداشت در جهرم گفت: در دولت یازدهم بالغ بر 700 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر گرفته شده است.

رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری ویر بهداشت در حاشیه بازدید از شرکت های دانش بنیان مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی جهرم در جمع خبرنگاران گفت: دولت یازدهم تسهیلات بسیار خوبی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته که مبلغی بالغ بر 700 هزار میلیارد تومان از طریق صندوق نوآوری  تخصیص یافته و در این راستا ما تلاش کنیم سرمایه گذاری ریسک پذیر را فراهم کنیم زیرا این روشی است که در دنیا از جمله سنگاپور و هنگ کنگ جواب داده و دولت با همه مشکلات با اختصاص این اعتبارات  سعی دارد شرکت های دانش بنیان تشویق کند تا از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی در بخش های مختلف دانش بنیان سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در بخش دارویی کشور بیان کرد: هم اکنون در کشور برخی اقلامی که با مشکل  تولید داروهای خارجی مواجه بودند توسط شرکت های دانش بنیان متعدد در کشور تولید می شود و این داروها به بازار آمده و حتی این امر اشتغال خوبی نیز ایجاد کرده است.

ملک زاده : فعال ترین بخش شرکت های دانش بنیان در سطح کشور بخش سلامت می باشد و ما 443 شرکت دانش بنیان داریم و امیدواریم درآینده نزدیک تا 1000 شرکت افزایش یابد.

معاون تحقیقاتی و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت های مراکز رشدسلامت در سطح دانشگاه های علوم پزشکی خاطرنشان کرد: این شرکت ها از دل دانشگاه ها به وجود می آید و وزارت بهداشت از این شرکت ها در جهت توسعه روز افزون تا بتوان بازار سلامت به سمت این شرکت ها سوق یابد و محصولات شرکت های دانش بنیان به فروش برسد.

وی ضمن تقدیر از فعالیت های تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، اظهار کرد: شروع حرکت در زمینه توسعه فناوری سلامت با فعالیت خوب شرکت های دانش بنیان و انجام امور تحقیقاتی در بخش های مختلف این دانشگاه قابل تحسین است و بنده برای ادامه این حرکت آماده هرگونه همکاری و حمایت هستم.

شناسه خبر :383 
481 کلیک ها  پنج شنبه, 07 آبان 1394 ساعت 09:21
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا