وزیر علوم دولت اصلاحات :

اصلاحات جریان مخالف و اپوزیسیون نظام نیست

مصطفی معین وزیر علوم دولت اصلاحات

خورشید آنلاین

مصطفی معین که شامگاه چهارشنبه در در نشست چالش های اصلاحات اجتماعی در ایران در دانشگاه شیراز سخن می گفت،با انتقاد از برخی نگاه ها که سعی دارند اصلاح طلبان را اپوزیسیون نظام معرفی کنند افزود: افزود: اصلاح طلبی جریانی است که از وضع موجود راضی نیست و تلاش می کند با اصلاحات تدریجی شرایط را بهبود بخشد.

وی دربخش دیگری از صحبت هایش تلویحا به سخنان محمدرضا باهنر مبنی بر اینکه باید از ورود حتی معتدل ترین اصلاح طلبان به مجلس جلوگیری شوداشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز نگاه و تعریف صحیحی از اصلاحات در جامعه و حتی بین مسوولان وجود ندارد .

معین در این نشست که همت انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز و انجمن اسلامی امید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزارشد با بیان اینکه مجلس حق پدری هیچ کس نیست که بخواهد برای رای مردم تصمیم گیری کند، افزود:اصلاح طلبان و اصولگرایان اصیلی که به دنبال رانت و قدرت نیستند، تفاوت های چندانی با هم ندارند.

وی رای مردم را انتخاب کننده نماینده تفکر اصولگرا و اصلاح طلب درانتخابات مجلس دانست و با انتقاد از برخی تفکرات که اصلاحات را یک جریان مخالف و اپوزیسیون می دانند وی با اشاره به پیام قیام امام حسین(ع)گفت: امام حسین آن زمان که مدینه را ترک کرد هدف خود را اصلاح امت جدش دانست.

وزیر اسبق علوم با ابراز نگرانی از شرایط موجود به نتایج تحقیقات طرح پیمایش ارزش اجتماعی اشاره کرد و افزود: ۸۰درصد از مردم ایران نسبت به هم احساس بی اعتمادی و عدم امنیت دارند.

معین با اشاره به اینکه عدم هم بستگی و انسجام در جامعه مانع پیشرفت خواهد شد تصریح کرد: راه برون رفت از این شرایط تنها از طریق احساس مسوولیت تحصیلکرده های جامعه امکان پذیر است.

وی ادامه داد: دانشجویان و فرهیختگان با آگاهی بخشی به جامعه و آشنا کردن مردم میتوانند سبب ایجاد انسجام در جامعه و به تبع آن توسعه شوند و هر زمان که دانشجویان و جریانات دانشجویی صحنه را ترک کرده اند دورانی همچون دوران ۸ساله دولت قبلی رقم خورده است .

شناسه خبر :381 
442 کلیک ها  پنج شنبه, 07 آبان 1394 ساعت 04:09
این مورد را ارزیابی کنید

موارد مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا