انتقاد ایت الله ایمانی ازحضورجک استروا در شیراز

خورشید آنلاین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس از حضور وزیر امورخارجه اسبق انگلیس در شیراز انتقادکرد.

آیت الله اسدالله ایمانی که در خطبه های نماز جمعه این هفته شیرازسخن می گفت با بیان اینکه : نخست‌وزیر اسبق انگلیس روز گذشته در شرایطی به عنوان گردش و تفریح به شیراز می‌آید که مردم عزادار امام ‌حسین(ع) هستند،افزود:سئوال ما این است که آیا زمان دیگری برای گردشگری وجود نداشته است؟

وی یادآور شد: تا زمانی که مردم ما از اسلام ناب دفاع می‌کنند، آمریکا دشمن است و نباید فراموش کرد که قبل از آمریکا، انگلیس هم ضربات سنگینی به ما وارد کرده است که سابقه آن ۲۰۰سال و سابقه آمریکا ۷۰سال است که به کشور ما ضربه می‌زنند.

امام جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه نمی‌خواهیم در گذشته بمانیم، اما نمی‌توانیم اتفاقات گذشته را نیز فراموش کنیم، با اشاره به فرمان 9 گانه مقام معظم رهبری در خصوص اجرای برجام گفت: : با توجه به همین جریانات حق و باطل، مقام معظم رهبری بحث نفوذ را بارها متذکر شدند، چرا که باید مراقب بود دشمن از این دریچه به داخل کشور و افکار و اندیشه‌ها نفوذ نکند.

وی افزود: در بخشی از نامه مقام معظم رهبری به رییس جمهور اشاراتی شده که هم دردمندانه است و نشان‌دهنده شرایط روحی مقام معظم رهبری و هم در آن قاطعیت وجود دارد که رئیس‌جمهور و دولت باید مراقب خطر حضور و وجود آمریکا باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با انتفاد از حضور جک استرو در شیراز گفتآیت‌الله ایمانی تصریح کرد: متاسفانه از کنار برخی مباحث به آسانی گذر می‌کنیم؛ در حالی که همین فعالیت‌های رخ داده، راه‌های مختلف نفوذ است.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز،با تاکید بر اینکه باید تبیین و تطبیق حرکت امام حسین(ع) در شرایط کنونی جامعه و جهان باید مد نظر قرار گیرد، افزود:شرایط حاکم بر جهان همان مباحث حکومت زر و زور است؛ بنابراین شناخت حرکت امام حسین(ع) لازم و ضروری است.

آیت الله ایمانی ادامه داد: امروز با این سیاست زر و زور، حقیقت را وارونه جلوه می‌دهند، چهره‌های زشت و کریه را زیبا و خائنین را خادم نشان می‌دهند. بنابراین بازپرداخت حرکت حسین‌بن‌علی(ع) از جانب نخبگان و تطبیق آن با شرایط کنونی جهان بسیار موثر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب تاکنون همواره دو جریان در کشور وجود داشته است، یادآور شد: این دو جریان با ویژگی‌های خاص خود همواره وجود داشته و فعالیت‌های مختلفی انجام داده‌اند که یک جریان با اکثریت جامعه همراه است و دیگری در اقلیت اما فعال و پرکار هستند.

آیت‌الله ایمانی با بیان خصوصیت‌های این دو جریان تصریح کرد: پشتوانه مردمی، همسویی با رهبری، غیرت عاشورایی، مجاهدت در راه ارزش‌های الهی، ایستادن و ازخودگذشتگی، حمایت از مستضعفین و مقابله با نظام سلطه و همچنین مردمی بودن این جریان از خصوصیت‌های بارز یکی از این جریانات است.

وی افزود: انفعال‌پذیری در برابر فرهنگ غرب، پذیرش کدخدایی شیطان بزرگ آمریکا، تکثر قرائت در مسائل دینی، تقابل با اصول مکتب امام و رهبری به ویژه ولایت فقیه و توهم دانستن دشمنیِ دشمنانِ نظام از ویژگی‌های گروه دیگر است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: این دو جریان از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون وجود داشته‌اند؛ بنابراین تبیین و تطبیق حرکت امام‌ حسین(ع) در جامعه امروز بسیار لازم و ضروری است، چرا که جریان حق و باطل همواره وجود داشته است.

شناسه خبر :353 
514 کلیک ها  جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 11:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا