نماینده ولی فقیه در فارس:

فلسفه حج و لزوم مدیریت صحیح آن در اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان بازگو می‌شود

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    عده‌‌ای می‌خواهند عزاداری امام حسین(ع) را مخصوص شیعیان اعلام کنند

نماینده ولی فقیه در فارس با اجلاسیه به برگزاری سیزدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی در این استان گفت:‌ اجلاسیه امسال وسیله‌ای است که در آن فلسفه حج و لزوم مدیریت صحیح آن و همچنین، ظلمی که به حجاج دنیای اسلام توسط آل سعود انجام شد، بازگو می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اجلاس پیر غلامان حسینی(ع)، آیت‌الله اسدالله ایمانی با اشاره به برگزاری سیزدهمین اجلاسیه پیرغلامان حسینی که از فردا، 13 مهرماه در این استان آغاز به‌کار می‌کند، گفت: این اجلاسیه که بیش از یک دهه است به ابتکار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شده و می‌شود، امسال در استان فارس در دو شهرستان لارستان و شیراز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به وقوع فاجعه منا در حج تمتع امسال گفت: آنچه که امسال اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی را از سال‌ها و دوره‌های قبلی آن ممتاز می‌کند این است که این اجلاسیه ابزار و وسیله‌ای است که در آن فلسفه حج مطرح می‌شود زیرا بالاخره امام حسین(ع) حرکت خود را از حج آغاز کردند و این باعث می‌شود که امسال در این اجلاسیه فلسفه حج و لزوم مدیریت صحیح آن و همچنین، ظلمی که به حجاج دنیای اسلام توسط آل سعود که دست‌نشانده آمریکا و انگلیس هستند، بازگو شود.

*اجلاسیه پیرغلامان در این مقطع وسیله‌ای برای معرفی ظلم استکبار به دنیای اسلام است

آیت‌الله ایمانی ادامه داد: بنابراین سیزدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی هم به عنوان یک حرکت ریشه‌دار و اصولی مطرح است و هم در این مقطع زمانی به‌عنوان یک وسیله برای معرفی ظلم و جنایتی است که وسط دست نشاندگان استعمار و نظام سلطه جهانی به دنیای اسلام شد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه برگزاری این اجلاسیه آثار و برکات فراوانی در پی خواهد داشت، افزود: اولین نکته‌ای که در آن مطرح است این است که علاقه به اباعبدالله الحسین(ع) و محبت به اهل بیت(ع) اختصاص به شیعیان به تنهایی ندارد بلکه جماعت عامه هم به آن حضرت معتقد و علاقه‌مند هستند و این علاقه را بر خودشان فرض و واجب می‌دانند و در رثای امام حسین(ع) در طول تاریخ هم اشعار فراوانی سروده‌اند و گفته‌اند.

*عده‌‌ای می‌خواهند عزاداری امام حسین(ع) را مخصوص شیعیان اعلام کنند

آیت‌الله ایمانی ادامه داد: باید این مسئله در این اجلاسیه بیان شود زیرا عده‌ای می‌خواهند آن را مخفی نگه دارند و می‌خواهند عزاداری امام حسین(ع) را مخصوص جماعت شیعه اعلام کنند لذا این کار این توطئه و تلاش دشمن را خنثی می‌کند.

امام جمعه شیراز ابراز کرد: نکته دوم این است که در طول تاریخ از ادیان و مکاتب دیگر هم علاقه‌مندان به حضرت امام حسین(ع) بودند از جمله فرقه‌های مختلفی ارمنی‌ها، مسیحی‌ها، هندوها، برهمایی‌ها و حتی یهودی‌ها و غیره که علاقه‌مندی خود را به اشکال مختلف به امام حسین(ع) نشان دادند و این مسئله نیز در اجلاسیه پیرغلامان نشان داده خواهد شد.

*اجلاسیه پیرغلامان یک بیان و بازگویی علاقه به امام حسین(ع) میان همه کشورهاست

وی همچنین، اجلاسیه پیرغلامان حسینی را یک بیان و بازگویی بین همه کشورها دانست و گفت: عملاً اجلاسیه سفیری از انقلاب اسلامی در کشورهای مختلفی است که میهمانان گوناگونی از آنجا به این اجلاسیه دعوت شدند ضمن اینکه برگزاری این اجلاسیه در آستانه ماه محرم ادای تکلیف است و خود به عنوان یک شعار از شعائر الهی است که در روایات الهی به عنوان اعظم قربات الهی مطرح است.

آیت‌الله ایمانی با یادآوری اینکه سبک‌های مختلفی عزاداری در این اجلاسیه ثبت خواهند شد، گفت: گروه‌های مختلف با سبک‌ها و روش‌های مختلف عزاداری در این اجلاسیه به اجرای برنامه می‌پردازند و این سبک‌های عزاداری را در معرض دید و افکار دیگران قرار می‌دهند.

شناسه خبر :315 
506 کلیک ها  دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 12:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا