حزب اسلامی کار فارس درباره حادثه منا بیانیه صادر کرد

حزب اسلامی کار فارس درباره حادثه منا بیانیه صادر کرد  

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    حزب اسلامی کار فارس با صدور بیانیه‌ای ضمن مسئول دانستن مسئولان عربستانی درفاجعه منا با بازماندگان قربانیان این واقعه دلخراش ابراز همدردی کرد.

 دراین بیانیه که یک نسخه ازآن نیز به دفتراین خبرگزاری در استان فارس ارسال شده آمده است:

عید بندگی امسال در حالی به عزایی عمومی تبدیل شد که شاید هیچ انسانی در هیچ نقطه‌ای از گیتی باور نمی‌کند که صد‌ها تن مسلمان بی‌گناه در حال انجام اعمال بندگی خود به قربانگاه رفته باشند.

خبر آنچنان تکان دهنده بود که در لحظات اولیه هیچ کسی آن را باور نمی‌کرد اما با گسترده شدن دامنه انتشارآن مشخص شد که در پی مدیریت نالایق بر حرم امن الهی جان باختن مسلمانان در منا واقعیت دارد. دامنه فاجعه به آن حد است که واژگان از توصیف آن ناتوان مانده‌اند ونه تنها جامعه مسلمین جهان بلکه سایر جماع انسانی را این حادثه در بهت، حیرت و غم فرو برد.

تسلیت به واقع واژه کوچکی است که برای التیام درد بازماندگان این واقعه دلخراش بتوان آنرا تقدیم درگاه پر از رنج و تالم آن‌ها کرد اما به رسم وظیفه به عنوان بخشی از جامعه سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان مراتب تاسف و تاثر خود را از جان باختن صد‌ها کسلمان بیگناه و هموطنان عزیزمان و بویژه حجاج هم استانی خود در فارس بزرگ را حضور ملت شریف ایران تقدیم می‌داریم ودر کنار این واژه‌ها همانظور که سران کشور و بویژه رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور محترم تاکید داشته‌اند بر لزوم پیگیری حقوق آسیب دیدگان این واقعه تاکید می‌ورزیم.

انجام وظیفه در این موضوع نه تنها به تلاش‌هایی برای التیام درد بازماندگان و مجروحان این حادثه در سزرمین وحی و کشورعزیزمان باز می‌گردد بلکه در سطح بین المللی نیز تکالیفی را برای دولتمرداران و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران ایجاب می‌کند.

همانطور که در چند روز گذشته همواره تاکید گردیده اکنون و در پی اثبات عدم کفایت و لیاقت گروهی که خود را خادمان حرم امن الهی می‌خوانند لطمات جبران ناپذیری به جامعه مسلمانان جهان وارد شده است لازم است تا مردان موفق عرصه دیپلماشی کشور در کنارسایر نهاد و مسئولان ذیربط برای رهایی خانه خدا از شیطنت‌ها، سیاست بازی‌ها و نابخردی‌های آل سعود اقدامی عاجل به عمل آورند و با استفاده از ایزار‌ها، راهکار‌ها و مجاری قانونی مناسب و بین المللی به سلطه این گروه بر سرزمینی که متعلق به همه مسلمانان جهان است پایان دهند.

حزب اسلامی کار در استان فارس ضمن تقدیم مراتب تسلیت و اندوه خود از حادثه دلخراش عید قربان در سرزمین منا و تاکید بر مطالب ارائه شده، همچنین بر لزوم پا فشاری مسئولان و مدیران کشور برای ارائه خدمات امدادی به مسدومان حادثه و همچنین تسهیل شرایط انتقال جان باختگان به میهن عزیزمان تاکید دارد و امیدوار است تدبیر دولت مردان آنچنان کارگشاباشد که دیگر تحت هیچ شرایطی شاهد بروز چنین حوادث دلخراشی در ایام حج و زیارتحرم امن الهی نباشیم.

شناسه خبر :308 
542 کلیک ها  شنبه, 04 مهر 1394 ساعت 08:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا