مهندس پژوهش در جلسه با دبیران شهرستان های فارس حزب اسلامی کار:

احزاب باید در تمام حوزه ها فعالیت کنند /توسعه سیاسی را یک تکلیف می دانیم

خورشید آنلاین
  • لید خبر: حاجات نیا، دبیر حزب اسلامی کار استان فارس: حزب اسلامی کار با یک برنامه منظم به انتخابات شورا ها ورود پیدا می کند

مهندس محمدهادی پژوهش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در جلسه با دبیران شهرستان های فارس حزب اسلامی کار با بیان اینکه مجموعه استانداری فارس از تمام احزاب اعم از راست، چپ و مستقل که در استان فارس حضور دارند و در چارچوب قانون فعالیت می کنند، حمایت می کند در ادامه گفت: در استانداری فارس به روی تمام احزاب با گرایشات فکری و سیاسی متفاوت باز است؛ چرا که ما توسعه سیاسی را یک تکلیف می دانیم و در همین راستا اعتقاد داریم که باید با تفکرهای رایج در کشور به صحبت و تبادل نظر بپردازیم. به گفته او احزاب نباید تنها به مسائل سیاسی بپردازند، بلکه یک حزب باید در حوزه اقتصاد، فرهنگ، آموزش و... ورود پیدا کند.

پژوهش ادامه داد: اینکه فکر کنیم یک حزب باید به بحث های سیاسی بپرازد شاید یکی از ایراداتی است که به احزاب و گروه های سیاسی وارد است.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم یک دولت کاملاً اصلاح طلب نیست گفت: باید قبول کنیم که دولت آقای روحانی دولت اصلاحات نیست و این دولت با گذشت چند ماه از فعالیت خود به این نتیجه رسید که بیشتر حامیان و افراد دولت یازدهم اصلاح طلب هستند؛ چرا که اصلاح طلبان با صداقت، پاکدامنی و پاک چشمی خود توانستند در این سال ها به طور کم و بیش به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری فارس افزود: باید بپذیریم که دولت دکتر روحانی اصلاح طلبان را براساس سلامت و صداقتی که دارند در پست ها و سمت های متفاوت قرار داده است.

پژوهش افزود: اصلاح طلبان در وزارت کشور حضور گسترده ای دارند به طوری که از 84 بخشداری که در استان فارس مشغول به خدمت هستند تعداد 78  نفر از آنها همراه و همسوی دولت هستند. 

به گفته او اگر چه همه امکانات در اختیار اصلاح طلبان نیست اما مرام  اصلاح طلبی یک راه، روش  شیوه و تفکر است که افراد اصلاح طلب باید این مسیر را طی کنند تا بتوانند به مردم خدمت کنند.

وی خاطر نشان کرد: احزاب باید با جدی گرفتن تفکر حزبی در راستای توسعه و پیشرفت جامعه گام بردارند تا در آینده با رشد بیشتر احزاب مردم بتوانند در انتخابات های مهم با اعتماد کامل به احزاب بر اساس لیست های آنها در انتخابات شرکت کنند.

* حاجات نیا، دبیر حزب اسلامی کار استان فارس: هنوز نتوانسته ایم فرهنگ حزب گریزی را منسوخ کنیم

بهمن حاجات نیا با بیان اینکه حزب اسلامی کار در بیشتر شهرستان های استان فارس مشغول به فعالیت است، گفت: حزب اسلامی کار تنها حزبی است که گستره فعالیت خود را تنها به کلانشهر شیراز محدود نکرده است بلکه این حزب با
راه اندازی دفاتر خود در بیشتر شهرستان ها به صورت دائم در سراسر استان فارس فعالیت
می کند.

وی افزود: با توجه به اینکه حزب اسلامی کار در بیشتر شهرستان ها فعالیت می کند اما بعضی مواقع متوجه می شویم که دفاتر این حزب در شهرستان ها با مشکلاتی مواجه هستند.

حاجات نیا بیان کرد: متأسفانه در جامعه سیاسی ما فرهنگ حزب گریزی حاکم است و فعالیت در احزاب سیاسی به عنوان یکی از عوامل ضدارزش به شمار می آیند و یکی از دلایل مهم آن بی اعتنایی بعضی از مسؤولان نسبت به افرادی است که فعالیت حزبی انجام می دهند. بدون تردید مسؤولین باید نگاه محترمانه تری نسبت به فعالین احزاب داشته باشند؛  چرا که افرادی که در احزاب فعالیت می کنند به عنوان فعال سیاسی و حزبی با اصلاح کردن بعضی از ناهنجاری ها در سطح جامعه موضوع فرهنگ سازی فعالیت حزبی را که زمینه ساز رشد سیاسی جامعه می شود، در جامعه نشر می دهند.

دبیر حزب اسلامی کار استان فارس به مشکلاتی که احزاب با آن دست و پنجه نرم می کند اشاره کرد و گفت: طی جلساتی که در گذشته با مجموعه استانداری و معاون سیاسی و امنیتی داشتیم اذعان کردیم که افرادی که در احزاب فعالیت می کنند، اگر بخواهند در یک اداره یا ارگان دولتی استخدام شوند، زمانی که در گزینه های فرم استخدامی گزینه فعال سیاسی را انتخاب می کنند سبب می شود که این افراد دیگر در آزمون مورد نظر پذیرفته نشوند!

وی با بیان اینکه فعالیت های حزبی در دوره آقای خاتمی توسعه پیدا کرد، ادامه داد: افتخار توسعه فعالیت های حزبی در دولت اصلاحات به وجود آمد و همه احزاب در آن دولت توانستند شکل بگیرند و متولد شوند.

به گفته این فعال سیاسی هنوز نتوانستیم در دولت دکتر روحانی توسعه حزبی را تحکیم بخشیم و فرهنگ حزب گریزی را منسوخ کنیم.

وی اعتقاد دارد که مسؤولان و دست اندرکاران هنوز نتوانسته اند برای افرادی که با تمام امکانات خود چه از لحاظ معنوی و مادی، انرژی و سرمایه  در مسیر فعالیت حزبی وارد می شوند و در تابلو مشروع قانون حزبی فعالیت می کنند، اقدامات مؤثری انجام دهند.

حاجات نیا ادامه داد: ما از دولت تدبیر و امید که برخی از ارکان آن در اختیارات اصلاحات است تقاضامندیم که تمهیداتی در جهت توسعه فرهنگ حزبی بیندیشد.

وی با بیان اینکه فعالیت های غیرسیاسی جزو سرفصل های فعالیت حزب اسلامی کار است، افزود: اعضای حزب اسلامی کار در  شهرستان ها توانسته اند علاوه بر فعالیت های سیاسی، فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را در  مناسبت های مختلف انجام دهند.

وی به رسالت حزبی حزب اسلامی کار اشاره کرد و گفت: رسالت حزبی، سیاسی و آرمانی اصلاح طلبی حزب اسلامی کار این است که بدون هیچ چشم داشتی در کنار احزاب اصلاح طلب فعالیت می کنیم.

به گفته او اعضای حزب اسلامی کار که در شهرستان ها مشغول به فعالیت هستند برنامه ای را انتخاب کردند برای ورود به انتخاب 96 که بتوانند خدمات ارزنده ای را به مردم ارائه دهند و در مسیر انتخاب افراد شایسته توسط مردم در انتخابات شوراهای شهر و روستا در سال آینده اثربخش باشند.

حاجات نیا  در پایان سخنانش خاطر نشان کرد:  حزب اسلامی کار از معدود احزابی است که
می خواهد با یک برنامه منظم وارد انتخابات 96 شود. در این نشست دبیر احزاب شهرستان های مختلف استان فارس به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و مهندس پژوهش با صبر و حوصله مثال زدنی تمام سخنان را شنید و به هریک پاسخ مناسب داد.

شناسه خبر :2692 
482 کلیک ها  چهارشنبه, 19 آبان 1395 ساعت 11:52
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا