هم اندیشی نمایندگان مردم شیراز در مجلس با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس ؛

جبهه اصلاحات فارس رسما فعالیت برای انتخابات 1396 را آغاز کرد

خورشید آنلاین
رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس: کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس رسما آغز به کار کرد
رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس: باید شرایط را بگونه ای پیش ببریم که خرد جمعی جایگزین تفکر فردی برای پیشبرد اهداف و امور شود
رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس: مهمترین نیاز برای اصلاح امور احترام به خرد جمعی و مشورت پذیری است
اکبری نماینده  مردم شیراز در مجلس: باید بتوانیم با توجه به نقطه نظرات موافق و مخالف به جمع بندی مثبتی در مسایل گوناگون برسیم
نشست هم اندیشی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس با نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این نشست که با حضور مهندس فرج اله رجبی،مهنس علی اکبری، مسعود رضایی و دبیران احزاب اصلاح طلب استان فارس برگزار شد موضوعات مختلفی از جمله مطالبات مردمی، برنامه های توسعه ای شهرستان شیراز و استان فارس، عملکرد دستگاه های اجرایی و مدیران دولتی، تحقق شعارها، برنامه ها و ... مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
در این نشست دبیران احزاب اصلاح طلب در استان فارس از جمله، جملیه کریمی، مهندس محمد حسن گلرخیان، علی راستگو،مهندس صبوری، کشاورزی،قائدیان ، زارع مویدی، مسعود رهبری،  دکتر اکبر صفوی نقطه نظر خود را در مسایل مختلف از جمله مسایل  استان فارس ،عملکردها و مطالبات عمومی بیان کردند.

* حاجات نیا: کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس رسما آغز به کار کرد

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس در این هم اندیشی ضمن تقدیر از تلاش جوانان و قشرهای مختلف مردم برای مطالبه  برنامه های اجرایی با هدف حرکت استان فارس و شهرستان شیراز به سمت توسعه پایدار گفت: حضور مردم در برهه‌های زمانی مختلف نشان داده است که امید به عنوان سرفصل اهداف توسعه اجتماعی، هیچگاه از بین نخواهد رفت اما باید برای رشد و بالندگی نهالی که با تلاش شبانه روزی اقشار مختلف غرس شده است حرکت ها هماهنگ و مداوم داشت.
بهمن حاجات نیا وحدت و لزوم حفظ آن را از الزمات حرکت در مسیر توسعه عنوان کرد و گفت: ملت ایران در وقایع مختلف نشان داده اند که با وحدت بی نظیر توانسته اند از آزمون های سختی سربلند خارج شوند و امروز می بینید در مقابل ناهنجاری ها در حوزه های مختلف، پیروزی تفکر و رسیدن به هدف عالی را به عنوان اولویت اصلی  مد نظر قرار می دهند.
 وی ادامه داد: برای بهبود حوزه های نطارتی تلاش فراوانی صورت گرفته که نقطه عطف آن را در انتخابات مجلس شورای اسلامی می توان مشاهده کرد؛ مردم امروز ایمان دارند که مجلس قوی می‌تواند سایر ارکان اجرایی کشور را مورد تاثیر قرار دهد و نقص ها و عدم کارایی های احتمالی را برطرف کند.
رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس بیان داشت: حرکتی که از سال 1392 برای توسعه و تعالی روز افزون کشور و استان فارس آغاز شده است با حضور مردم ادامه خواهد یافت  و بی شک تلاش برای توسعه امید که در مسیر خود از انتخابات پر فراز و نشیب 1394 مجلس شورای اسلامی گذشته است در ایستگاه انتخابات 1396 هم با وحدت اقشار و احزاب اصلاح طلب امتداد خواهد یافت.
حاجات نیا در ادامه از آغاز به کار کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس خبر داد  و گفت: از آنجا که تلاش برای بهبود شرایط و اصلاح امور به عنوان یک مطالبه عمومی همچنان مطرح است ، اصلاح طلبان در استان فارس حرکت و برنامه ریزی های خود جهت تدوین برنامه برای انتخابات سال آینده را آغاز کرده اند و کمیته انتخابات  با شروع به کار  رسمی اش آماده برنامه ریزی، دریافت نقطه نظرات اقشار، نخبگان و هماهنگی های لازم  در انتخابات پیش رو است.
رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس افزود: این شورا با حظور حداکثری احزاب اصلاح طلب استان فارس جلسات خخود را بصورت منظم برگزار می کند و مسیر ایجاد شده از سال 1392 را ادامه خواهد داد.
حاجات نیا تاکید کرد:  با شروع به کار کمیته انتخابات، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس بصورت رسمی وارد فعالیت های انتخاباتی  ریاست جمهوری و شوراها در سال 1396 شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  توجه به مطالبات جوانان و مردم را یکی از اصلی ترین تعهدات منتخبان ملت در حوزه های مختلف عنوان کرد و افزود: باید بتوانیم بر عهدی که با مردم بسته ایم استوار بمانیم و لازمه این استواری آن است که منتخبان ملت هم در مجلس و هم در شورا ها براساس هم اندیشی و وفای به عهد پیگیری مطالبات را به عنوان بخش اصلی برنامه های خود هرگز به فراموشی نسپارند.

* رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس: احزاب اصلاح طلب اصلاح امور را به یک حرکت بدون وقفه تبدیل کرده اند

همچنین مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست با تقدیر از تلاش اصلاح طلبان برای حفظ وحدت درون گروهی پس از انتخابات سال گذشته  بیان داشت: نقد و تضارب آرا به عنوان یکی از اصلی ترین کارکرد های احزاب اصلاح طلب همواره به عنوان یک محور اصلی در تفکر اصلاح طلبی مورد توجه قرار داشته و دارد؛ امروز نیز با وجود آنکه ممکن است در برخی موارد دیدگاه ها نسبت به موضوعی یکسان نباشد اما اصلاح طلبان همواره سعی می‌کنند تا با تجمیع آرا و احترام به نظر جمعی در برهه های مختلف مسیر خود به سمت پیشرفت را ادامه دهند.
وی ضمن ابراز خرسندی  نسبت به حفظ وحدت اصلاح طلبان پس از انتخابات مجلس، عنوان کرد: در گذشته تنها یک هفته مانده به انتخابات کارکرد احزاب مشاهده می شد اما امروز با آنکه در فصل انتخابات نیستیم احزاب اصلاح طلب همواره برای حرکت توسعه نگر براساس برنامه ریزی در استان فارس تلاش می کنند و اصلاح امور را به یک حرکت بدون وقفه تبدیل کرده اند.
رضایی افزود:به عنوان نماینده ملت تمام دغده ام آن است که صدای جوانان، کارگران، ورزشکاران، هنرمندان و دیگر اقشار را به مسئولان برسانم و پیگیر مطالبات عمومی مردم باشم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  ادامه داد: تجربه سال های گذشته نشان داد که خروج از برنامه‌محوری تا چه اندازه می تواند به کشور و استان لطمه وارد کند بنابراین با کمک نخبگان باید شرایط را بگونه ای پیش ببریم که خرد جمعی جایگزین تفکر فردی و شخص محوری برای پیشبرد اهداف و امور باشد.
وی جوانان را به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های جامعه  مورد تاکید قرار داد و گفت: سرمایه اصلی یک کشور، یک دولت، یک استان و حتی یک تفکر همین جوانان هستند که متاسفانه در حوزه های مختلفی  مطالبات آنها مسکوت مانده است و باید برای تحقق خواسته های آنها تلاش شبانه روزی کرد.
رضایی بیان داشت: نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی این سرمایه اجتماعی را هیچگاه فراموش نکرده اند و در اکثر برنامه ریزی ها و تلاش ها سعی می کنیم تا خواسته ها و نقطه نظرات جوانان را مد نظر قرار دهیم اما باید پذیرفت در مسیر عملی شدن خواسته های این قشر موانعی نیز وجود دارد که البته می تواند با خرد جمعی از رسیدن به هدف ناامید نشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی رنجیده خاطر شدن جوانان را به عنوان بیم ها و هراس های جامعه عنوان کرد و گفت: بزرگترین سرمایه اجتماعی تفکر اصلاح طلبی جونان بی‌ادعایی هستند که برای پیروزی این راه و اندیشه تلاش می کنند و باید همه ما سعی کنیم تا این بخش عظیم جامعه دچار ناامیدی و سرخوردگی نشوند.
وی تصریح کرد: برای رسیدن با نقاط مثبت در مطالبات جوانان تلاش همراه با صبر و شکیبایی لازم است چرا که موانع پیش رو بسیار زیادند اما امید را باید زنده نگه داشت تا اصلاح صورت پذیرد.

* رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس: طعم شیرین پیروزی ها قطعا با چاشنی وحدت دلچسب می شود

مهندس فرج اله رجبی هم  در بخشی از این جلسه هم اندیشی حفظ وحدت را به عنوان محور اصلی  فعالیت های اصلاح طلبی مورد تاکید قرار داد و گفت: طعم شیرین پیروزی ها علی رغم وجود برخی اختلاف سلیقه ها قطعا با چاشنی وحدت دلچسب می شود و امروز خوشحالیم که احزاب اصلاح طلب با وجود تضارب آرا در استان فارس این وحدت و یکپارچگی را حفظ و در جهت ارتقا آن تلاش می کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح طلبان هراسی از تضارب آرا و شنیدن نقد ندارند چرا که تا زمانیکه نظر های مخالف و موافق پیرامون موضوعی شنیده نشود قطعا اصلاح امور، پختگی و پیشرفت حاصل نمی شود اما مهم آن است که وحدت و هماهنگی لازم همواره وجود داشته باشد که خوشبختانه در استان فارس انسجام لازم و کافی بین احزاب و شخصیت های اصلاح طلب برای حرکت در مسیر آینده و امید وجود دارد.
رجبی افزود: همراهی و هماهنگی تنها نباید به فصل انتخابات محدود شود بلکه امروز باید فضای کار و تلاش را برای خدمت به مردم با حضور همان جوانانی که در فصل  انتخابات شبانه روز برای پیروزی تفکرشان تلاش می کردند فراهم کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پیگیری مطالبات را مستلزم حفظ ارتباط میان اقشار مختلف حامی تفکر اصلاح طلبی و منتخبان مردم دانست و تاکید کرد: احزاب باید بتوانند به عنوان یکی از کارکرد های خود مسیر برای یک ارتباط پیوسته با سرمایه های اجتماعی اصلاح طلبان که شامل اقشار مختلف جامعه می شود را مهیا کنند  و از دبیران احزاب می خواهیم تا شرایط را برای این ارتباط مثبت و همیشگی ایجاد کنند.
وی در پاسخ به بخشی از مطالبات جوانان و دبیران احزاب اصلاح طلب استان فارس  با تاکید بر لزوم اصلاح ساختارهای مدیریتی تصریح کرد: اگر عنوان شود که فرد یا مدیری بدون نقص است قطعا هیچ فردی عادلی این نظریه را نمی پذیرد و تغییر و اصلاح همواره باید به عنوان جز جدایی ناپذیری از مدیریت یک مجموعه مد نظر قرار گیرد اما باید هر  تغییر و تصحیحی  با توجه با شرایط و پیامدها، مدیریت شود.
رجبی بیان داشت: هر دولتی و هر سیستم مدیریتی باید در مرحله اول توان خود اصلاحی داشته باشد بطوریکه دچار روزمرگی نشود و در مرحله بعد نخبگان و نهاد‌های نطارتی مسایل و مشکلات را گوشزد کنند و راهکارهای مناسب را جهت اصلاح ارایه دهند؛ در این شرایط مدیران و مسئولان نیز باید مشورت‌پذیر باشند تا روند حرکتی یک کشور و یا یک استان  دچار تاخیر یا کندی سرعت نشود.
نماینده مردم شیراز از هر چالش به عنوان یک فرصت برای تعامل و همدلی یاد کرد و افزود: اگر روحیه هم اندیشی و  احترام به خرد جمعی در یک جامعه حکم فرما باشد می توان از هر چالش و نقصانی برای اصلاح امور و تعامل برون گروهی و درون گروهی استفاده کرد، بنابراین برای پیگیری مطالبات جوانان ، اصلاح طلبان، گروه های حامی دولت و حتی به بکار بستن برخی نطرات درست گروهای منتقد دولت، باید قبل از هر چیز الزامات آن را فراهم کرد و مهمترین نیاز برای  تحقق این موضوع احترام به خرد جمعی و مشورت پذیری است.

* اکبری نماینده  مردم شیراز در مجلس: باید بتوانیم با توجه به نقطه نظرات موافق و مخالف به جمع بندی مثبتی در مسایل گوناگون برسیم

مهندس علی اکبری نماینده دیگر مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز  در این نشست با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دیدارهای شورای هماهنگی جبهه  اصلاحات فارس و نمایندگان مجلس بیان داشت: اینگونه نشست ها باید با هدف ارائه گزارش کار، نظریه های مشورتی و ... در فواصل زمانی مشخصی برگزار شود تا خروجی آن را بتوان بصروت ملموس مشاهده کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: باید بتوانیم با توجه به نقطه نظرات موافق و مخالف به جمع بندی مثبتی در مسایل گوناگون برسیم و بنای اصلی فعالیت نمایندگان مجلس در برخورد با پدیده های مختلف در درون ساختار قوه مقننه، احزاب و حتی دولت بر همین رویه استوار است.
اکبری گفت:همه باید برای بهبود امور خود را ملزم به همراهی و هماهنگی بدانند این بدان معنا است که حمایان دولت، احزاب و گروه های اصلاح طلب، نمایندگان مجلس و دولت مردان باید براساس احترام متقابل و هماهنگی کامل بایکدیگر رفتار کنند و برای پیشبرد اهداف به خواسته های متقابل یکدیگر احترام بگذارند.
وی افزود: خوشبختانه تا امروز حرکت های مثبتی در این زمینه صورت گرفته اما برای سرعت بخشیدن به تحقق خواسته ها باید مسیر مناسب تری برای ارتباطات میان این گروه ها مهیا شود.
 
جبهه اصلاح طلبات فارس رسما فعالیت برای انتخابات 1396 را آغاز کرد
جبهه اصلاح طلبات فارس رسما فعالیت برای انتخابات 1396 را آغاز کرد
جبهه اصلاح طلبات فارس رسما فعالیت برای انتخابات 1396 را آغاز کرد
شناسه خبر :2577 
1245 کلیک ها  جمعه, 07 آبان 1395 ساعت 14:23
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا