گردهمایی دبیران شهرستانی حزب اسلامی کار در استان فارس با حضور مدیران استانی

خورشید آنلاین
  • لید خبر: بهمن حاجات نیا، دبیر حزب اسلامی کار -- تلاش کرده ایم تا با موضع گیری های مناسب نقش مؤثری در تحکیم نظام اسلامی داشته باشیم

در جهان امروز، مهم ترين تشکل هاي فراگير مردمي، احزاب سياسي هستند. حزب يک تجمع سياسي سازمان يافته با اصول، عقايد و مرام و مسلک واحد است. حزب ابزار استقرار حکومت مردم بر مردم، بهترين وسيله پاسداري از امنيت ملي و نقطه عطف سياست ورزي و رقابت قانونمند شهروندان براي در دست گرفتن مديريت کلان جامعه است.

عصر پنج شنبه گذشته حزب کار اسلامی فارس گردهمایی دبیران شهرستانی خود در استان را با حضور موسوی، معاون تشکیلات و امور استان های حزب اسلامی کار کشور، خانم اقبال نیا عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار کشور و دبیر سازمان زنان حزب اسلامی کار،  مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس اسلامی، رضا انصاری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی، محمدهادی پژوهش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، سید محمدعلی موسوی مدیر کل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری فارس، سید یحیی هاشمی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری فارس، رحیم آزادی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری فارس و دبیران و این فعالین حزب در شیراز  برگزار کرد.

دبیر حزب اسلامی کار در استان فارس:

احزاب گره گشای بسیاری از مشکلات جامعه هستند

بهمن حاجات نیا در ابتدای این مراسم با انتقاد از کندی روند صدور مجوز برای تشکیل جلسات و سمینارهای حزبی و برخی برداشت ها و تفاسیر نادرست از فعالیت ها و جلسات درون حزبی گفت: با توجه به این که سمینار دبیران حزب اسلامی کار در استان فارس با هدف بررسی مباحث و مشکلات درون حزبی قرار بوده نظر می رسد قانون صراحتاً اعلام می کند چنین جلساتی نیازمند اخذ مجوز نیست اما  کم لطفی دوستان و برخی از مسؤولان باعث اتلاف وقت و هزینه فکری ما می شود و  امیدواریم که مسؤولان و 

دست اندرکاران با درک بهتری از مسایل و مشکلاتی که وجود دارد فعالیت‌های حزبی را فعالیت‌های مشروع و قانونی جمهوری اسلامی بدانند.

وی عنوان کرد: از آن جا که فعالیت های سیاسی در قالب احزاب مشروعیت قرار دارند بنابراین مسؤولان نظام جمهوری اسلامی باید فعالیت های حزبی را در تمام بندها و قوانین قانون اساسی ببینند و این طور نباشد که آن ها به بعضی از بندهای قانون اساسی احترام بگذارند و به بعضی دیگر از بندهای قانون اساسی برای فعالیت و تشکیل جلسه احزاب توجهی نکنند.

 بهمن حاجات نیا

احزاب قانونی با داشتن نیروهای توانمند می توانند نظام جمهوری اسلامی را به تعالی ببرند

حاجات نیا ادامه داد: حزب اسلامی کار و سایر احزاب قانونی با داشتن نیروهای توانمند می توانند نظام جمهوری اسلامی را به تعالی ببرند و نقش بسزایی را در جهت توسعه و پیشرفت کشور در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی سیاسی و فرهنگی ایفا کنند.

او ادامه داد: حزب اسلامی کار حدود 17 سال است که فعالیت خود را به طور رسمی در استان پهناور فارس آغاز کرده و در عمر فعایت خود توانسته است با شناسایی و پرورش نیروها نخبه مردمی از گوشه و کنار نقاط استان فارس و کشور افراد لایقی را تحویل نظام جمهوری اسلامی دهد.

دبیر حزب اسلامی کار در فارس با بیان این که حزب اسلامی کار از همان ابتدای شکل گیری کار خود را به صورت رسمی و قانونی آغاز کرده است، گفت: حزب اسلامی کار با دریافت پروانه قانونی و رسمی فعالیت خود را از ابتدا تا کنون ادامه داده است و در این چند سالی هم که از عمر فعالیتیش می گذرد همواره تلاش کرده تا با موضع گیری های مناسب و به موقع نقش مؤثری در تحکیم نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشد. 

به گفته وی کسی که در برند و مشروعیت قانونی یک حزب قرار می گیرد تأکید می کند که  از بند بند قانون اساسی دفاع خواهد کرد.

حاجات نیا تأکید کرد: احزاب سیاسی ناظر و مجری قانون اساسی هستند این افراد به عنوان معتمد ترین افراد نظام جمهوری اسلامی می توانند در تمام مقاطع انتخابات و در مواردی که کشور در بحران قرار می گیرد گره گشای بسیاری از مشکلات باشند.

 

در تمام عمر فعالیت خود یار و یاور نظام جمهوری اسلامی بوده ایم

وی بیان کرد: حزب اسلامی کار استان فارس در تمام عمر فعالیت خود یار و یاور نظام جمهوری اسلامی بوده و در همه رویدادها سعی کرده است که همواره در مسیر تحکیم بنیان نظام حرکت کند.

آقای حاجات نیا افزود: اگرچه حزب اسلامی کار در سال 78 مجوز خود را به صورت رسمی از وزارت کشور دریافت کرد اما طی این سال ها تلاش خود را در داغ کردن تنور انتخابات از مردم و هم استانی‌ها دریغ نکره است.

دبیر حزب اسلامی کار در استان فارس حق ورود نداشتن اعضای احزاب به انتخابات را امری اسفناک دانست و گفت: متأسفانه در طول این سال‌ها وظیفه گرم کردن تنور انتخابات به عهده احزاب بوده است اما حق حضور در انتخابات از احزاب و افراد حزبی گرفته می شود.

حاجات نیا ادامه داد: کسی که در چارچوب حزب قرار می گیرد بیش از هر فرد دیگری به قانون پایبند می شود چراکه در بدو ورود خود را در یک چارچوب قانونی و رسمی در عرصه سیاسی کشور قرار می دهد 

اما زمانی که خواستار ارائه خود به جامعه است متأسفانه به دلیل برخی سلیقه ها چوب حزبی بودن خود را می خورد و این با روح قانون اساسی در تضاد است  .

دبیر حزب اسلامی کار در استان فارس تأکید کرد: برای ما سؤال است چطور همیشه در گرم کردن انتخابات سهم باید داشته باشیم ولی حق ورود به انتخابات را نداشته باشیم!!!؟ البته این موضوعی نیست که بخواهد ما را از هدف اصلیمان که تعالی نظام جمهوری اسلامی است دور کند؛ درست است که مسؤولان حقمان را به عنوان یک فرد سیاسی نمی دهند اما همچنان در تلاشیم در جهت توسعه و آبادانی جامعه حرکت کنیم.

 

علی رغم همه بی مهری ها در عمل التزام خود را به قانون و اسلام اثبات کرده ایم.

حاجات نیا گفت: اتفاقاً وقتی یک فرد از درون یک حزب امکان حضور را ندارد و همچنان بر اصول قانون اساسی که در صدر آن ولایت فقیه است پایبند می ماند عین التزام عملی به چارچوب های نظام اسلامی را نشان می دهد و در عمل نشان می دهد علی رغم همه بی مهری و بی انصافی ها بر اصول قانون اساسی و دین اسلام پایبند است و التزام عملی خود را به واقع نشان می دهد؛ این در حالی است که برخی افراد و محافل با  اعمال سلیقه و ایجاد محدودیت ها در کاغذهایی از ظهور و بروز افراد حزبی در بدنه مدیریتی و سیاسی کشور و استان جلوگیری به عمل می آوردند و عملاً نشان می دهند که به قانون اساسی التزام ندارند.

وی به آرمان های یک فرد سیاسی اشاره کرد و گفت: آرمان یک فرد سیاسی این است که به قدرت برسد و منویات و اهدافش که در مرامنامه حزبی آماده است را پیاده کند اما با توجه به این مشکلاتی که در سر راه ما قرار دارد همچنان صبوری می‌کنیم و می‌مانیم و تلاش می‌کنیم که تنور انتخابات سال آینده گرم‌تر از هر سال شود.

آن طور که حاجات نیا می گوید بعد از سال 92 و شروع الفبای سیاسی جدید، حزب اسلامی کار استان فارس برنامه ریزی‌هایی انجام داد که  توسعه تشکیلاتی درون حزب از مهم‌ترین آن‌ها است.

به گفته او حزب اسلامی کار استان فارس در حال حاضر یکی از احزابی است که بیشترین دفاتر را در سطح استان دارد.

وی با اشاره به اهدف توسعه تشکیلاتی درون حزب اسلامی  کار گفت: معتقدیم که بایستی این تصمیم گیری و تمرکز بشکند و نیروهای حزب اسلامی کار وارد تمام نقاط جغرافیا استان شوند. 

حاجات نیا  فضای حاکم بر فعالیت های سیاسی را سخت و دشوار برشمرد و افزود: امروز فعالیت های سیاسی خیلی سخت است؛ فضا غبارآلود است؛ امروز فردی است که کاملاً حرف های اصلاح طلبی می زند اما کاملاً در نقابش و عمق باورهایش روحیه خشن غیر اصلاح طلبی را احساس می کنیم و تا بخواهیم تشخیص درستی در رابطه با این افراد برسیم باید هزینه های زیادی را بپردازیم.

دبیر حزب اسلامی کار در استان فارس تصریح کرد: حزب اسلامی کار استان فارس امروز به عنوان اولین حزبی است که 25 دفتر حزبی را در استان فارس تشکیل داده است و در تمام این دفاتر یک دبیر و یک شورای اجرایی وجود دارد.

وی افزود: در تلاشیم تا برای انتخابات آینده بسیار پرقدرت و پرقوت وارد می شویم و بتوانیم در انتخابات مهم و سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستاها نقش آفرینی کنیم.

وی با بیان این که حزب اسلامی کار در بخش اجتماعی هم مشغول به فعالیت است، گفت: در حزب اسلامی کار دبیران ما علاوه بر فعالیت سیاسی وارد فعالیت های اجتماعی شده اند 

و یکی از مواردی که فکر می کنم باعث نزدیکی مردم به این حزب شده است فعالیت اجتماعی ما است که سبب شده توده مردم تقریباً به شکل متفاوت تر از احزاب دیگر  به ما نگاه کنند.

 پژوهش، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس

پژوهش، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس:

فعالیت های حزبی، کشور را در مسیر صحیح خود قرار می دهد

در ادامه این مراسم محمدهادی پژوهش خواستار گسترش فعالیت های حزبی شد و گفت: ما اگر در کشور می خواهیم به سامان برسیم باید فعالیت های حزبی را تقویت کنیم تا جریان حزب و تحزب در کشور جان بگیرد و فراگیر شود و کشور ایران در آینده ای نه چندان دور در مسیر صحیح اقتصادی سیاسی و فرهنگی قرار بگیرد.

وی افزود: سالیان سال است که بحث حزب و تحزب گرایی و توسعه جریانات حزبی در کشور مطرح می شود اما آن چیزی که مطلوب است هنوز محقق نشده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نبود حزب آفتی برای نظام و جامعه برشمرد و ادامه داد: نبود حزب آفت است و تعدد آن هم آفتی دیگر؛ همانطور که در حوزه اقتصاد تعدد بانک ها نشانه ضعف آن ها است تعدد احزاب هم می توان ضرر و زیان هایی برای جامعه حاصل کند.

پژوهش با بیان این که بعضی ها حزب ها را معادل بر چند دستگی می دانند، ادامه داد: بعضی از افراد فکر می کنند که وجود احزاب با وحدت فکری در جامعه مغایرت دارد که این یک اندیشه بسیار خطرناک است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: بعضی از افراد جامعه بر این باورند که حزبی بودن یک خطا است و این افراد افتخار می کنند که حزبی نیستند اما این افتخار نیست؛ من اعتقادم بر این است که کسی که فکر می کند حزبی نیست راه را پیدا نکرده است و نمی داند که مسیر پیشرفت کشور باید از طریق احزاب طی شود تا به شرایط مطلوب برسیم. 

وی گفت: نگاه های توانمند و کارشناس از درون حرکت های توده ای بیرون نمی آید و امروز نیاز است که در تمام بخش ها کارشناسان نظر بدهند و افراد حزبی کارشناسانی هستند که می توانند اداره امور را بر عهده بگیرند. 

پژوهش به فعالیت های انجام گرفته از سوی حزب اسلامی کار استان فارس اشاره کرد و افزود: جای خوشحالی دارد که حزب اسلامی کار استان فارس توانسته در 25  شهرستان حضور پیدا کند و امیدوارم زمانی فرا برسد که این حزب پویا در 29 شهرستان و 104 شهر در استان مستقر شود و فعالیت کند.

وی با بیان این که نشست های سیاسی و اجتماعی احزاب نیازی به اخذ مجوز ندارند، گفت: ما از یک طرفی می گوییم کار حزبی انجام گیرد و اگر از طرفی هم بخواهیم با این موضوع مخالفت کنیم با سیاست دولت همخوانی ندارد؛ البته قانون تکلیف را مشخص کرده است و در قانون اعلام کرده است که نشست های حزبی در فضاهای مسقف نیاز به مجوز ندارد.

پژوهش بیان داشت: برخی برای جلسات درون حزبی هم عنوان می کنند باید مجوز صادر شود در حالی که  این برداشت ها استنباط های شخصی افراد است و  این جای گلایه دارد که چطور از یک طرف می آییم می گوییم کار حزبی کاری است که نباید به صورت غیر تشکیلاتی انجام شود و از طرفی هم بخواهیم در مقابلش ایستادگی کنیم؛ این یک اقدام غیرمنطقی است که فکر می کنم این گلایه به استانداری محفوظ است و اینگونه نشست های حزبی نیاز به گرفتن مجوز ندارد و کسی که این مطلب را عنوان می کند به اعتقاد من روح قانون را دریافت نکرده است.

به گفته او احزاب در نظام پذیرفته شده هستند و حزبی که چارچوب و قالب نظام را نپذیرد که به آن مجوز نمی دهند که این موضوع بیانگر این مطلب است که حزب اسلامی کار و سایر احزابی که مجوز از کمیسیون ماده 10 وزارت کشور گرفتند یعنی قانون اساسی را پذیرفتند.

وی افزود: استانداری فارس تاکنون سعی کرده است که حداقل فصلی یک جلسه با احزاب اصولگرا و اصلاح طلب برگزار کند و ما در این جلسات شرکت می کنیم تا روحیه تحزب گرایی قوت بگیرد و این دلیلی نیست که ما گرایش به حزب اسلامی کار و دیگر احزاب داریم؛ ما در راستای تقویت احزاب این کار را انجام می دهیم و باید احزاب را تقویت کنیم 

معاون سیاسی اجتماعی و امنیتی استانداری فارس با اشاره به نقدهایی که به دولت از سوی برخی افراد وارد می شود، ادامه داد: در سال پایانی دور اول دولت تدبیر و امید قرار داریم و بعضی ها ذره بین برداشتند و در به در دنبال این می گردند که ببینند که چه مشکلاتی در دولت وجود دارد؛ این طبیعی است که هر دولتی مشکلاتی دارد؛ ما که در بهشت موعود زندگی نمی کنیم؛ خیلی اشکالات سهوی است اما این که ذره بین برداریم و ببینیم که این دولت دارد چه کار می کند و به جایی هم برسانیم منافع ملی را به خطر بیندازیم من از این به عنوان عقده گشایی سیاسی یاد می کنم.

پژوهش با اشاره به این که دولت امروز مظلوم واقع شده است، بیان کرد: افرادی از بیرون و درون به دولت فشار وارد می کنند اما دولت همواره در تلاش است که در حوزه اقتصاد و امنیت آرامش ایجاد کند.

 

انصاری، نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی:

فعالیت های حزبی نوعی ایثار به شمار می آید

 

انصاری، نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی

رضا انصاری فعالیت حزبی را در کشور ایران نوعی ایثار دانست و گفت: در ابتدا به حزب اسلامی کار بابت 17 سال تلاش و فعالیت تبریک می گویم؛ بی شک فعالیت های حزبی در ایران یک نوع ایثار و شرایط فعالیت حزب در ایران بسیار سخت و دشوار است و این که حزبی بخواهد پایبند به چارچوب ها باشد رسالتش دشوارتر می شود.

وی با بیان این که اگر کشور می خواهد مسیر توسعه را طی کند باید نظام انتخاب حزبی را برگزیند، ادامه داد: اگر کشور ایران می خواهد در مسیر توسعه قرار بگیرد باید نظام انتخاباتیمان را به سمت حزبی شدن هدایت کنیم و تا زمانی که نظام انتخاباتی در کشور نظام انتخاباتی حزبی نشود مجلس جایگاه واقعیش را پیدا نخواهد کرد.

انصاری بیان کرد: به نظر من دولت باید همه اجزای نظام انتخاباتی را طوری به کار گیرد که بتواند به توسعه کشور کمک کند.

وی افزود: ما در شرایطی هستیم که سال آخر دولت و سال اول مجلس است؛ طبیعتاً مجلس با ترکیبی از نمایندگان جدید شرایط و حال و هوای خاص خودش را دارد و این مسأله منطقی است که نمایندگان مجلس نمی توانند مثل نمایندگان کار کشته با تجربه عمل کنند چرا که نماینده ها به دلیل این که چند ماهی است از فعالیتشان می گذرد به دلیل مسایل اقتصادی و اجتماعی به شدت تحت فشار هستند و به نظر من دولت باید در این زمینه در تعامل با نمایندگان استان مسیرهای پر چالش را هموار  کند. 

انصاری عملکرد استاندار فارس را مثبت ارزیابی کرد و افزود: به دور از هر نگاه سلیقه ای و با ارزیابی از تغییراتی که در زمان آقای افشانی صورت گرفته است انصافاً استاندار فارس جزو استاندارانی است که بالاترین نمره را دارد و باید تلاش کنیم که مشکلات موجود در جهت تقویت استاندار رفع شود.

به گفته او جایز نیست ما در استان فارس به سمتی برویم که بازه فعالیت مدیر ارشد استان کم باشد چراکه این مسأله تنها به ضرر استان است.

 

رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

احزاب در حقیقت ظرفیت هایی هستند که می توانند اهداف جامعه مدنی را جمع آوری کنند

 

رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه گردهمایی گفت: حزب ها متأسفانه یا نمی توانند یا نگذاشتند به صورت مستمر به فعالیت های سیاسی خود ادامه دهند و وقفه هایی بین بودن و نبودن دارند و این باعث می شود که یک اختلاف و جدایی هایی در میان احزاب به وجود آید.

وی افزود: انسان یک موجودی اجتماعی است و به قدمت عمر کره زمین انسان هایی آمدند و رفتند؛ همین انسان ها برای زندگی اجتماعیشان تمهیداتی اندیشیدند برای این که امنیت آسایش و پیشبرد زندگی را انجام دهند که در این راستا برای رسیدن به اهداف خود نیاز به کار گروهی دارند؛ اگر فلسفه حکومت را بررسی کنیم می بینیم که از ابتدایی ترین نوع حکومت که به صورت قبیله ای و گروهی بود در حقیقت نیاز داشتند که به صورت دسته جمعی و گروهی زندگی کنند.

وی تأکید کرد: قدرت باید شکسته شود؛ اگر قدرت شکسته نشود استبداد است و اگر هم قدرت شکسته شود باید به سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه تبدیل شود.

رضایی به تعریف دموکراسی اشاره کرد و گفت: دموکراسی می گوید که ما باید گزینش و انتخاب کنیم و در حقیقت انتخابات داشته باشیم.

وی با اشاره به اهداف احزاب افزود: احزاب در حقیقت ظرفیت هایی هستند که می توانند اهداف جامعه مدنی را جمع آوری کنند و با کار ها تخصصی تجزیه و تحلیل کنند و بهترین را انتخاب کنند و به آگاهی مردم برسانند. 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنا براین می بینیم که احزاب در جهت تصفیه و پاکسازی مضرات دولت گام های مؤثری بر می دارند. 

وی تصریح کرد: مسؤولان و دست اندرکاران نباید با فعالیت های احزاب مخالفت کنند بلکه معتقد باشند از چنین ظرفیت هایی می توانیم در جهت انتخاب صحیح قدرت ها استفاده کنیم.

 

نوذر امامی، دبیر حزب اعتماد ملی در استان فارس:

گردهمایی و تجمع حزبی  در جاهای مسقف نیاز به اخذ مجوز ندارد 

 

نوذر امامی، دبیر حزب اعتماد ملی در استان فارس

دبیر حزب اعتماد ملی در استان فارس نیز در این مراسم تأکید کرد: گردهمایی و تجمع احزاب در جاهای مسقف نیاز به اخذ مجوز ندارد.

نوذر امامی گفت: احزاب بر اساس اساسنامه و مرامنامه ای  که دارند همواره در خدمت نظام بوده و هستند و با تربیت و پرورش شهروندان قانونمند به نظام جمهوری اسلامی ایران کمک می کنند. 

وی افزود: فکر نمی کنم در طول تاریخ احزاب کار خلافی انجام داده باشند که این چنین  بخواهند مورد آزار برخی مسؤولان قرار بگیرند. 

به گفته او احزاب تمام ذهنشان را بر روی حفظ ارزش ها و کمک به حفظ منافع ملی و مردم معطوف کرده اند.

 وی با بیان این که فعالیت حزبی کمتر از جبهه و جنگ نیست، افزود: فعالیت در حزب و کارهای سیاسی و تشکل های سیاسی که برای عقلانیت جمعی تأکید دارد کمتر از حضور در جبهه و دفاع از کشور نیست. 

امامی گفت: ما برای تثبیت کارهای داخلی نظام و ایجاد آرامش در میان مردم باید به افراد سیاسی بها بدهیم چرا که نمایندگان ما سیاسی هستند؛ تمام کسانی که در وزارت هستند سیاسی هستند؛ مسؤولان باید به نهادهای مدنی کمک کنند تا آسیب های اجتماعی را در جامعه کم کنند و این نهادهای مدنی هر چه در جامعه قدرتمند شوند کار حکومت و حاکمیت کمتر می شود؛ احزاب شایسته سالاری را ترویج می دهند و این وظیفه ای است که دولت به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد. 

وی در پایان از بهمن حاجات نیا به پاس فعالیت هایی که در جهت توسعه و پیشرفت جامعه انجام می دهد قدردانی کرد و گفت:  بر خود لازم می دانم که از دبیر حزب اسلامی کار در استان فارس که بدون هیچگونه منت تمام امکانات رسانه ای خود را در اختیار اصلاحات گذاشته است تقدیر کنم؛ من فکر می کنم که یکی از عوامل مؤثر در موفقیت لیست امید در انتخابات کارهای مطبوعاتی بود که آقای حاجات نیا و تیم رسانه ای و مطبوعاتی او در این دوران انجام دادند. 

شناسه خبر :2020 
520 کلیک ها  شنبه, 20 شهریور 1395 ساعت 10:27
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا