بیانیه حزب اسلامی کار شهرستان داراب به مناسبت هفته دولت

روابط عمومی حزب اسلامی کار شهرستان داراب

خورشید آنلاین

باسمه تعالی
ایامی که یاداور کوچ دو پرستوی سبک بال رفته تا افق عرش، شهیدان والا مقام رجایی و باهنر، دو اموزگار وارسته که پیشه شان کرامت انسانی و خدمت خالصانه و صداقت بود، هفته ای را در اوراق زرین تقویم تاریخ انقلاب به یادگار به نام " هفته دولت" ثبت نموده است.
بی شک تمامی مدیران و مسئولان می باید با تأسی از ویژگی های اخلاقی و رفتاری شهیدان ِ شاهد ِ اعمال دولتمردان آنان را الگوی همیشگی خود قرار داده و با بهره گیری از مشی این شهیدان عزیز و مساعی در راه تعالی میهن اسلامی گام بردارند.
امید است گرامی داشت هفته دولت در سایه سار نهال تدبیر و امید، تجلی گر توسعه و پیشرفت کشور گردیده تا در بستری از توسعه اقدامی ماندگار در امیدواری ملت به فردایی ماندگارتر باشد و در راستای صیانت از این مهم و تدبیر در اصلاح امور مردم و دولت و حقوق ولی نعمتان بحق خود از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند و با همت والای و کار و تلاش خالصانه و بی شائبه ی دولت، برگ زرین مجددی بر تارک تاریخ انقلاب بنشانند و راه رجاء برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش روشن و هموار گردانند.
بنا به فرموده مقام معظم رهبری "این هفته دولت فرصتی است برای مردم که دولت خودشان را مورد بازنگری قرار دهند تا به دولت برای اصلاح ضعف ها و رشد نقاط قوت کمک کنند"
لذا شایسته است که این فرصت را مغتنم شمرده تا دستاوردهای دولت مورد بررسی و مداقه قرار گیرد و عملکرد دولتمردان دیروز و امروز و دستگاه های اجرایی مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرند.
تمامی دولت ها و دولتمردان خدمات کوچک و بزرگی در سطح ملی و منطقه ای و محلی در زمان تصدی خود داشته اند و کم و بیش اقداماتی در خور شأن ملت انجام داده اند.
 اما آنچه که عملکرد دولت تدبیر و امید را قابل ملاحظه می نماید رساندن کشتی نظام و کشور به ساحل امن آرامش است، پس از سالها عوطه وری و گم گشتگی در دریای پر تلاطم تعاملات بین المللی، حوزه سیاست خارجی و اقتصاد.
اگرچه شاید در حوزه های فرهنگی، سیاست داخلی، اقتصاد، بحران اجتماعی و بالاخص کاهش بیکاری توفیقات چندانی نداشته است. اما نباید موانع موجود در راه اصلاحات را از نظر دور داشت.
این موانع هم متأثر از تمایلات کنونی دولتمردان است که خود مانع و سد توسعه کشور است و به فرهنگ عمومی و ناهنجاری های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و اخلاقی جامعه امروز ایران باز می گردد و هم مرتبط با مخالفان دولت تدبیر و امید است.
متاسفانه حجمه عظیم مخالفان دولت و نقدها و حملات غیر منصفانه و غیر منطقی تندروها راه را بر نقد درونی قدرت بسته است و ارزیابی عملکرد مدیران را آنچنان دشوار ساخته که برای حامیان دولت تنها فرصت دفاع باقی می ماند. اکنون که مخالفان دست به هر اقدامی می زنند تا به جامعه القا کنند که دولت در هیچ زمینه ای موفق نبوده است، نقد دولت کاری دشوار خواهد بود.
در این میان اما نمی توان از گلایه های حامیان اصلی دولت و بدنه اجتماعی آن عبور کرد، نمی توان وعده های محقق نشده دولت و دولتمردان و مدیران را نادیده انگاشت و ناکامی های دولت را به دیده اغماض نگریست.
علی ایحال باید چشمان را بر دستان بسته دولت گشود و ارمغان برجام را که اقدامی استراتژیک و موثر در تمامی حوزه هاست را پاس داشت.
شاید اگر اینگونه بیاندیشیم که اگر همان روندهای قبلی هنوز هم ادامه می یافت، اکنون اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی وبحران های اجتماعی و اخلاقی در چه سطحی رسیده بود؟ انگاه رضایت نسبی مصلحان حاصل خواهد شد.
شاید اگر دولت دررحوزه سیاست داخلی و اقتصاد به همان میزان که در برجام تلاش نمود، تدبیر و مساعی داشت، به موفقیتی چشم گیر می رسید.
لیکن برامد انتخابات مجلس شورای اسلامی و حمایت های همه جانبه مردم از دولت و شکست تندروها این را نشان می دهد که روحانی چهار سال دیگر فرصت خواهد داشت تا به رفع این معضلات بپردازد و با این تدابیر امید را زنده نگاه دارد.
در پایان حزب اسلامی کار هفته دولت و روز کارمند را به همه دولتمردان و کارمندان خدوم و متعهد و بویژه کارمندان و کارگزاران دولت تدبیر و امید در شهرستان داراب تبریک عرض نموده و موفقیت همگان را در راستای تحقق اهدافذو آرمان های دولت، از خداونددمتعال مسئلت داریم.
روابط عمومی حزب اسلامی کار شهرستان داراب

شناسه خبر :1819 
379 کلیک ها  جمعه, 05 شهریور 1395 ساعت 09:16
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا