بیمارستان شهید فقیهی شیراز مجهزتر شد

آغاز بهره‌برداري از بخش بهسازی شده آندوسکوپی بیمارستان شهید فقیهی شیراز  

خورشید آنلاین
  • لید خبر:

    این روزها بیماری های گوارشی در کشورمان رو به گسترش است است که ریشه آن بر میگردد به نوع مصرف مواد غذایی مردم و همجنین مشکلات افسردگی و اعصاب و روان که بر سیسیتم گوارش انسان ها تاثیر مستقیم دارد.شیراز به عنوان قطب پزشکی تلاش میکند هرجه بیشتر بر تجهیر مراکز درمانی خود به وسایل درمانی قدم بردارد و بر همین اساس بخش آندوسکپی بیمارستان شهید فقیهی خود را مجهز تر کرده است.

به گزارش خورشید آنلاین از شیراز، به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، بخش آندوسکوپی جدید بیمارستان شهید فقیهی شیراز، دارای 2 اتاق آندوسکوپی، 2 اتاق کلونوسکوپی، 2 اتاق ریکاوری، اتاق کنفرانس و رختکن کارکنان بوده و برای هر دو اتاق یک سرویس بهداشتی موجود است.

 
رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در آیین گشایش این بخش، گفت: بیمارستان شهید فقیهی یکی از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های استان فارس و شیراز است که سابقه آن به هفتاد سال پیش باز می‌گردد.
 
دکتر "محمدهادی ایمانیه" با بیان اینکه تقریبا تمام خدماتی که در این بیمارستان ارایه می‌شود، خدماتی اصیل و سابقه‌دار است، افزود: یکی از بخش‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بخش گوارش بوده و امروزه نیازها به آندوسکوپی و کلونوسکوپی در این حیطه افزایش یافته است.
 
او ادامه داد: بازسازي بخش اندسكوپي بيمارستان شهيد فقيهي شيراز با اعتباری بالغ بر چهارصد میلیون تومان انجام و ضمن بهسازي ساختمان، دستگاه‌هاي جديد نيز در آن نصب شد.
 
ايمانيه با بيان اينكه ارائه خدمت اين بخش، از هفته جديد آغاز مي‌شود، گفت: در حال حاضر 6 دستگاه در این بخش قرار دارد و 3 دستگاه دیگر هم با اعتبار دو میلیارد تومان و با کمک وزارت بهداشت خريداري و نصب خواهد شد.
 
ایمانیه آندوسکوپی و کلونوسکوپی را از روش‌هاي مهم تشخيص در پزشكي برشمرد كه استفاده به موقع از آن بسيار ضروري است و در عين‌حال گفت: زیاده‌روی در تجویز و استفاده از اين دستگاه بر خلاف اصول پزشکی است.
 
اين پزشك فوق تخصص گفت: زياده‌روي در استفاده از اين دستگاه تشخيصي براي يك بيمار، علاوه بر ايجاد آسيب، فرسودگي دستگاه‌ها را به‌دنبال دارد.
 
ايمانيه یادآور شد: در دانشگاه علوم پزشكي شيراز چند کمیته تخصصی با حضور استادان مختلف راه‌اندازی و راهنماهای بالینی استفاده از این دستگاه‌ها را تدوين و آماده شده است.
شناسه خبر :1401 
386 کلیک ها  شنبه, 19 تیر 1395 ساعت 08:19
این مورد را ارزیابی کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا