ریيس مركز اورژانس فارس مطرح كرد

یازده دستگاه آمبولانس به محل حادثه نی ریز ارسال شد/10 دقيقه بعد از اعلام حادثه،‌ اولين آمبولانس در محل حاضر بود

خورشید آنلاین

 

به گزارش خبرنگار خورشید آنلاین از شیراز، دكتر محمدرضا عالي‌منش، ظهر سه‌شنبه 8 تيرماه در يك نشست خبري در مورد اتوبوس‌هاي حامل سربازان  گفت: ساعت 1 و 21 دقيقه بامداد روز چهارشنبه 2 تير  حادثه واژگوني اتوبوس حامل سربازان به مركز اورژانس ني‌ريز گزارش شد و ما ضمن اعلام وضعيت ويژه، اولين آمبولانس براي ارزيابي به محل اعزام شد.

او با تصريح اينكه 10 دقيقه بعد از اعلام حادثه،‌ اولين آمبولانس در محل حاضر بوده است، گفت: همزمان و با توجه به بعد حادثه، تعداد 10 آمبولانس موجود اورژانس و هلال‌احمر شهرستان‌هاي ني‌ريز و استهبان به همراه يك‌دستگاه ميني‌بوس آمبولانس به محل اعزام مي‌شوند.

عالي‌منش با بيان اينكه اولين اقدام اورژانس، ترياژ مصدومان براي مشخص شدن تعداد فوتي‌ها و درجه بندي مصدومان بلافاصله اجرا شده است، گفت: به‌دليل ويژه بودن حادثه، مركز اي او سي در استان و وزارت‌بهداشت از حادثه مطلع و فعال شدند و علاوه بر آن به ستاد مديريت بحران استانداري فارس گزارش داده و مركز پايش مراقبت‌هاي درماني نيز به حالت آماده‌باش درآمد.

او گفت: از كل مصدومان حادثه اول، 16 نفر در صحنه حادثه فوت كرده‌ بودند كه 13 نفر آنان سرباز و بقيه اتباع بيگانه و خدمه بود‌ه‌اند. 33 مصدوم توسط آمبولانس به ني‌ريز و 7 مصدوم هم به بيمارستان استهبان منتقل شدند.

عالي‌منش با يادآوري اينكه سه نفر از مصدومان كه وضعيت قرمز داشتند در حين انتقال به ني‌ريز دارفاني‌ را وداع گفتند، گفت: زمان اعلام حادثه دوم ساعت 2 و 19 دقيقه بامداد چهارشنبه 2 تيرماه و مكان 60 كيلومتري شيراز بود كه بلافاصله از پايگاه مهارلو، تيم به محل اعزام شد.

رییس مرکز اورژانس فارس گفت:خوشبختانه در حادثه دوم فوتی نداشتیم و تمام 47 مصدوم حادثه دوم ابتدا در محل خدماتي را دريافت كرده و سپس به سروستان و بعد به بيمارستان‌هاي نمازي و شهيد رجايي شيراز منتقل شدند.

عالي‌منش افزود : تمام مصدومان حادثه اول نيز پس از دريافت خدمات پزشكي در بيمارستان‌هاي ني‌ريز و استهبان براي تكميل روند درمان و دريافت خدمات تخصصي و فوق‌تخصصي، به بيمارستان شهيد رجايي شيراز منتقل شدند.

او با يادآوري اينكه انتقال 87 مصدوم ظرف مدت كوتاهي توسط اورژانس يك مانور امداد و نجات كامل بوده است،‌ گفت: جز سه نفري كه قبل از رسيدن به بيمارستان ني‌ريز، فوت كرده‌اند، هيچ فوتي در عمليات انتقال مصدومان نداشتيم حال آنكه تعدادي از آنان نيازمند مراقبت‌هاي ويژه بودند.

عالي‌منش در پاسخ به گلایه خبرنگاران به خاطر عدم پاسخگویی در زمان حادثه تصريح كرد: من يك مدير ستادي نيستم، مدير عملياتي هستم و هنگام حادثه بايد در ميدان باشم لذا ممكن است با توجه به حجم تماس‌هاي تلفني، امكان پاسخگويي به خبرنگاران و رسانه‌ها را نداشته باشم لذا بهترين و كوتاه‌ترين راه و البته مطمئن‌ترين شيوه، برقراري ارتباط با روابط عمومي دانشگاه است.

شناسه خبر :1290 
437 کلیک ها  سه شنبه, 08 تیر 1395 ساعت 11:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا